close
متخصص ارتودنسی
اخبار روز
انشایی که مراعات نظیر و متضاد و گسترش واژه داشته باشد
به دهکده آفتاب خوش آمدید دوستان عزیز

دهکده آفتاب

انشایی که مراعات نظیر و متضاد و گسترش واژه داشته باشد
امروز پنجشنبه 05 اسفند 1395

آخرين ارسالي هاي انجمن

انشایی که مراعات نظیر و متضاد و گسترش واژه داشته باشد

انشایی که مراعات نظیر و متضاد و گسترش واژه داشته باشد - ...

iranfraz.ir › آرایش
۱۰ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. – انشایی که واژه های مترادف،متضاد، شبکه معنایی ،گسترش واژه، تنوع … انشا در مورد طبیعت از همه گونه های کاربرد واژگانی داشته باشد – بلاگ ریدر .

انشایی که مراعات نظیر و متضاد و گسترش واژه داشته باشد

googl85.rozblog.com/post/1081
۲ ساعت پیش - انشایی که واژه های مترادف،متضاد، شبکه معنایی ،گسترش واژه، تنوع … انشا در مورد طبیعت از همه گونه های کاربرد واژگانی داشته باشد – بلاگ ریدر .

انشاي طبيعت که هم واژه هاي متضاد مترادف شبکه ي معنايي با

iranjavan.org/انشاي-طبيعت-که-هم-واژه-هاي-متضاد-مترادف/
۱۰ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - انشایی که واژه های مترادف،متضاد، شبکه معنایی ،گسترش واژه، تنوع ... انشا در مورد طبیعت از همه گونه های کاربرد واژگانی داشته باشد – بلاگ ریدر .

انشاي طبيعت که هم واژه هاي متضاد مترادف شبکه ي معنايي با - ...

indexwar.ir/انشاي-طبيعت-که-هم-واژه-هاي-متضاد-مترادف/
۱۰ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - انشایی که واژه های مترادف،متضاد، شبکه معنایی ،گسترش واژه، تنوع ... انشا در مورد طبیعت از همه گونه های کاربرد واژگانی داشته باشد – بلاگ ریدر .

انشا درمورد طبیعت که متضاد ومترادف دران باشد - جدید نیوز

jadidenews.ir › دانلود 95
۶ روز پیش – انشا در مورد طبیعت از همه گونه های کاربرد واژگانی داشته باشد – بلاگ … ... كه در ان مترادف متضاد شبكه معنايي گسترش واژه تنوع افعال به كار رفته باشد ...

انشا زیبایی های آفرینش - پورتال جامع برگزیده ها

www.bargozideha.com/tag/انشا-زیبایی-های-آفرینش
به این هم نشینی ها و و ارتباط واژه ها و مجموعه ها با هم دیگر که چندین حلقه را به هم پیوند ... در نتیجه دامنه ی شبکه ی معنایی گسترده تر از مراعات نظیر است. ... دقت داشته باشید این سوالات جهت مسابقه نیست سوالات مسابقه ی آزمون نگارش در ... متضاد جمله *متنخب متن املایی درس: با توجه به این که درس اول شعر می باشد نمی توان متن املایی نوشت.

ادبیات

www.saye-adab.blogfa.com/
7) در نگارش انشا انتخاب نام و عنوان زیبا و کوتاه و متناسب باید مورد توجّه باشد . .... سر آمد » را در دو جمله به گونه اي به كار ببريد كه در هر جمله معنا و مفهومي متفاوت داشته باشد. ... ب) دو واژه ي متضاد را بنويسيد . ... 92- مترادف واژه و عباراتي را كه زير آن خط كشيده شده ، بنويسيد. ... 98- کلمات زیر را بااستفاده از صفت های مناسب گسترش دهید .

بدیع - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/بدیع
این مقاله نیازمند تمیزکاری است. ... در چیز بدیع، نوآوری و تازگی باید وجود داشته باشد. ... اهل ادب هم، شعر و نثری را بدیع گویند که اعجاب‌آور باشد و مایهٔ شگفتی اذهان گردد. ... صنایع معنوی بیشتر برای زیباسازی معنوی کلام است، مانند تشبیه، استعاره، ... ابوهلال العسکری (متوفی ۳۹۵) در الصّناعتین این علم را گسترش داد و هفت صنعت ...

زبان و ادبیات فارسی - علم بدیع

aryaadib.blogfa.com/post-149.aspx
به آن دسته از آرایه های ادبی گفته می شود که از تناسب آوایی و لفظی میان واژه ها پدید می آید. ... مراعات نظیر، تناقض، عکس، تلمیح، تضمین، اغراق، حسن تعلیل، ارسال المثل، .... واژه ای در یک بیت یا عبارت دو بار به کار برود و هر بار معنای دیگری داشته باشد. .... جیب هایم پر از خالی است " که برای عمق بخشیدن به سخن، دو صفت متضاد «پر» و ...

مراعات نظیر - آموزش ادبیات فارسی

hadiafshari65.persianblog.ir/tag/مراعات_نظیر
هرگاه دو واژه با معنای متضاد دریک بیت یا عبارت به کار رود آرایه ی تضاد پدید می آید. نمونه : .... که بر آید هم به معنی طلوع کردن و هم به معنی اگر امکان داشته باشد است.

زبان و ادبیات فارسی

aryaadib.blogfa.com/8607.aspx
هرگاه دو واژه با معنای متضاد دریک بیت یا عبارت به کار رود آرایه ی تضاد پدید می آید. .... که بر آید هم به معنی طلوع کردن و هم به معنی اگر امکان داشته باشد است. ...... در همین مجله ی سخن ( که این مقاله نخستین بار در آن نوشته شده است آ. ا. ) ..... با واژه های " پیشوند " و " پسوند " به مخالفت پرداخته و گسترش پسوند " وند " را از این جهت که معنای آن در ...

کارشناسی آموزش ابتدایی زهک - فارسی ششم

www.amozesh-z.blogfa.com/post/18
مترادف:درزبان فارسی دوکلمه درصورتی باهم ، هم معنی یامترادف هستندکه اگریکی رابه جاي ... متضاد : واژه هاي متضاد یا مخالف، کلماتی هستند که از نظر معنایی با هم ناسازي دارند. ..... در تمرین سوم بخش نگارش ،درس زنگ انشا از فراگیران خواسته شده است که با استفاده ..... بسط و گسترش دهد و با یک جمله ، پایان خوبی برای بند خود داشته باشد.

متن ادبي شخصي - wwww.adabiyat46.blogfa.com

www.adabiyat46.blogfa.com/cat-5.aspx
هرگاه دو واژه با معنای متضاد دریک بیت یا عبارت به کار رود آرایه ی تضاد پدید می آید. .... که بر آید هم به معنی طلوع کردن و هم به معنی اگر امکان داشته باشد است. .... برای آموزش بهتر واژه آموزی و گسترش واژگان توجه به این نکات مهم است. 1. ..... طریق انان ابزارهای لازم را جهت ادراک متن (خواندن)، نوشتن جملات و در نتیجه انشا در انواع مختلف آن به.

آبان 1392 - نمونه سوالات فارسی

sadigh1392.blogfa.com/1392/08
الف)پس از اصلاح متن انشا،مناسب است یک باردیگرآن را بازنویسی کنیم. ... 8- باحروف«و،ق، ه، ر، م»واژه ای بنویسید که به معنی شکست خورده و مغلوب باشد. ..... الف) مراعات نظير و تشخیص ب) تشبیه پ) تشخیص ت)مراعات نظیر .... را در دو جمله به گونه اي به كار ببريد كه در هرجمله معنا و مفهومي متفاوت داشته باشد. ..... 20-متضاد بنویسید :.

نگارش سوم راهنمایی - ادبیات راهنمایی پیشوا - blogfa.com

adabiatepishva.blogfa.com/cat-15.aspx
وقتی انشا ها را که خوانده می شد می شنیدم، دلم به هم می خورد تا اینکه نوبت به ابراهیم ..... 77- مترادف واژه های(صبور- آوا- زندگی- غره) را بنویسید و آنها را در یک بند به کار ببرید؟ ..... موجب پرورش قدرت نويسندگي و گسترش از كودكان ميشود و آنها را آماده مي‌كند كه در .... 3- شیوه ی انتخاب شده نسبت به سایر شیوه ها ، کارآیی بیش تری داشته باشد .

[DOC]نام : به نام خدا

bayanbox.ir/download/.../SOALATE-NEGARESH-3.doc
13) انشاي خوب آن است كه گويا، رَسا و زيبا باشد. 14) متن .... الف) مراعات نظير و تشخیص ب) تشبیه پ) تشخیص ت)مراعات نظیر ...... 65- واژه ي « سر آمد » را در دو جمله به گونه اي به كار ببريد كه در هر جمله معنا و مفهومي متفاوت داشته باشد. ... ب) دو واژه ي متضاد را بنويسيد . ..... 98- کلمات زیر را بااستفاده از صفت های مناسب گسترش دهید .

انشای طبیعت که متضاد ومترادف وجود دارد - جدید عکس - اول

jadidax.ir › دانلود
انشاي طبيعت که هم واژه هاي متضاد مترادف شبکه ي معنايي با … نوع نثر : ساده و روان معنی : آگاه باش که هرچه در جهان هستی ... انشا پاییز که در ان کاربرد واژگانی داشته باشد – ایندکس وار ... موضوع انشاء ازاد که در ان مترادف متضاد شبکه معنایی گسترش

وبلاگ تخصصی سید حسن میرنظامی ضیابری - آرایه ادبی

aftabgil.blogfa.com/post-35.aspx
ادبیات انشایی و شعر · عجایب جهان · ورزش .... ۲- تضاد ( طباق ). هرگاه دو واژه با معنای متضاد دریک بیت یا عبارت به کار رود آرایه ی تضاد پدید می آید. .... که بر آید هم به معنی طلوع کردن و هم به معنی اگر امکان داشته باشد است. - خانه زندان است و ..... پارادوکس در دوره ی گسترش عرفان - در نظم و بویژه در نثر - در اوج قرار گرفت . برای نمونه به این ...

انواع نقش کلمه و آرایه های ادبی و - شهدادب

shahdeadab.blogfa.com/post/41
شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی · ساحل ... ترکیب (نقش): در ترکیب از نقش واژه در داخل جمله بحث مي‌کنیم. .... آوردن دو کلمه ی متضاد در سخن به گونه ای که سبب زیبایی کلام گردد . ..... توضیح : « شب » را به اطاقی تشبیه کرده که « روزن یا پنجره » داشته باشد و « روزن » را که یکی از ..... نکات مهم املایی و موضوعات انشا در مقطع راهنمایی.

ادبیات متوسطه ی اول طرقبه

adabiatejaleb.blogfa.com/author/adabiatejaleb?p=2
استدلال علمی در مورد درس که شهدا ودفاع مقدس می باشد، توسط معلم ودانش آموزان. ... 3-حق انتخاب موضوعات انشا را داشته باشند ومجبور به نوشتن یک موضوع نشوند. .... استفاده از مترادف واژگان و روابط معنایی، برای زیبایی و تأثیر بیشتر کلام در مخاطب است ...

توضیح و مثال آرایه های پر کاربرد محسن جعفري - گروه ادبيّات ...

chashme-yari.blogfa.com/post/45
بلم=: مشبّه / چون= ادات تشبیه / قویی سبکبال = مشبّهٌ به / نرم و آرام پیش رفتن = وجه تشبیه ... استعاره مصرحه : تشبيه بليغي است كه مشبّه آن حذف شده باشد . .... ناميده مي شود( دقت داشته باشید منظور از آغاز و پایان صرفاَ واژه های نخست نمی باشد ) ... تضاد : كاربرد كلماتي در سخن است كه معني آنها متضاد است مانند : نيكي و بدي – درويش و ...

زبان و ادبیات فارسی - آموزش آرایه های ادبی به طور کامل

adabiyat-e-jam.blogfa.com/post-21.aspx
نكته 4 : اگر در پايان جمله ها كلمات تكراري وجود داشته باشد ، سجع پيش از آن مي آيد . .... اي از كلمات را بياورد كه به نوعي با هم تناسب و ارتباط داشته باشند ، آن را مراعات نظير گويند . ... آوردن دو كلمه ي متضاد در سخن به گونه اي كه سبب زيبايي كلام گردد .

نمونه سوال املا و انشای فارسی سال سوم راهنمایی به ... - ادبیات - ...

www.torab-nedaee.blogfa.com/post/38
به نام حق نمونه سوال املاو انشای سال سوم راهنمایی به تفکیک فصول کتاب فصل ... (5/0نمره) الف) مترادف ب) متضاد ج) هم خانواده د) مفرد و جمع 3- کدام گزینه غلطهای املایی کمتر است ... ت زیستن 11- در متن زیر چهارغلط املایی وجود دارد، آنها را پیدا کنید و درست هر واژه را بنویسید ...... ص□ غ□ ب)نوشته ای زیباست که کلمات زیبایی داشته باشد.

...حرفی از آن هزاران - آرايه هاي ادبي - blogfa.com

vbordbar2.blogfa.com/post/10
حرفی از آن هزاران - آرايه هاي ادبي - منتخبی از دل نوشته ها مقاله ها و اشعار زیبا. ... استعاره ي مكنيه اي كه مشبه به آن «انسان» باشد ، «تشخيص» يا «انسان انگاري» نام دارد. زيبايي استعاره ي مكنيه در گرو ..... مراعات نظير: آوردن واژه هايي از يك مجموعه است كه با هم تناسب دارند. ... شادي كلمه اي است كه بيت با آن آغاز شده و غم كه متضاد آن است. (حضور و ...

ادبیات

parvaneha-88.blogfa.com/
6- دریا را به کمک عنصر تشبیه در دو سطر ، وصف کنید. 7- بیت زیر را به نثر .... 14- با حروف روبروچهار واژه بنویسید که ارزش املایی داشته باشد . ( ت –ع – ر – م – ا – ف ).

کلاس ادبیات ما

myfarsi.blogfa.com/
۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - امیدوارم امسال هم براتون روزهایی داشته باشه پر از تلاش ، پشتکار و پیروزی ! ... استعاره مصرحه : تشبيه بليغي است كه مشبّه آن حذف شده باشد . .... مراعات نظير : استفاده از واژه هاي يك مجموعه كه با هم تناسب دارند . .... داستان‌های مصور، ابرمتن‌ها و نقاشی‌های غارها هر کدام در زمان خود مرزهای ادبیات را گسترش بیشتری داده‌اند.

نکات کلیدی ومهم کنکور، آرایه های ادبی - نگارستان ادب فارسی

adabefarsi2.blogfa.com/post/.../نکات-کلیدی-ومهم-کنکور،-آرایه-های-ادبی
۷ فروردین ۱۳۹۱ ه‍.ش. - مشبه به باید آن ویژگی را به حد کمال داشته باشد یا به داشتن آن معروف ... استعاره مصرحه: تشبیه بلیغی که مشبه آن حذف شده باشد . .... است بیماری نسیم شفا می دهدت مرا وگاهی هم ممکن است در تناقض از کلمات متضاد استفاده ... یک معنی به کار می آید ومعنی دوم با واژه هایی مراعات نظیر می سازد. .... شورای گسترش زبان فارسی.

چمدان یک قطار - نقد

corona-losses.blogfa.com/cat-6.aspx
بُعد زماني در اين شعر:شعر از گذشته شروع شده و در زمان حال گسترش يافته ( تغيير و تحول ) و .... عملن تضاد را می توانیم نوعی تناسب به شمار آوریم چون کلمات متضاد هم در یک حوزه ی ... شاعران دیگر است / « ساعت در تسلسلی ناگریز به کار رفته / و رفتن در واژه ای .... چیدمان کلمات باید طوری ارائه شود که بیشترین "کارایی" را داشته باشد.

ادبیات فارسی

rezahatafi.blogfa.com/cat-1.aspx
اصطلاح زیارت که بیشتر برای اماکن مقدّسی نظیر کعبه و بارگاه امامان به‌کار ... شعر اوست، که از دیرباز شرح‌نویسان زیادی را برآن داشته تا بر دیوان اشعار حافظ شرح ..... یا محاوره ای و گفتاری باشد، شکل نوشتاری آن، به ویرایش و زدودن عیب های انشایی و ... ج) ادات تشبیه: واژه ای است که نشان دهنده ی پیوند شباهت است؛ مانند: مثل، گفتی، به ...

نکات مهم آرایه های ادبی - ادبی-فرهنگی-مذهبی - پرشین بلاگ

ferdosesokhan.persianblog.ir/.../آرایه_های_ادبی_-_نکات_مهم_آرایه_های_ادب...
اما اگر دو چیز متضاد دو حکم متضاد هم بوجود آورند هم تضاد داریم وهم تناقض . ... ایهام تناسب:آوردن واژه ای است با دومعنی که یک معنی آن مورد نظر وپذیرفتنی است ومعنی دیگر با بعضی ازاجزای کلام تناسب دارد. مثال: ماهم ... در هر بیتی که ایهام تناسب وجود داشته باشد قطعا مراعات نظیر هم هست. ..... تأثیر شعر در نگاه داری و گسترش زبان فارسی(۱).

دانلود آهنگ معذرت از شهاب مظفری - بلاگ خوان

baranshare.rzb.atesbr.ir/post594153.html
۱۱ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - تا کنون بیش از دهها تِرَک وآهنگ از این خواننده منتشر شده است که تمامی آنها .... ان مترادف متضاد تنوع افعال گسترش واژه شبکه معنایی در ان داشته باشد ...

[PDF]ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺁﻥ ﺩﺭ ﺯﺑﺎﻥ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﺗﻀﺎﺩ ﻭ - دانشگاه اصفهان

liar.ui.ac.ir/article_19679_576792caa1f90223c8b9d5216db7a7b9.pdf
ﻫﺎي ﻫﻤﺴﺎن و ﻏﻴﺮ ﻫﻤﺴﺎن آن دو ﻛﻠﻤﻪ ﺗﻮﺟﻪ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ . در زﺑﺎن ﻓﺎرﺳﻲ ﺗﻀﺎد دو ... اﻧﻌﻄﺎف ﭘﺬﻳﺮ و ﮔﺴﺘﺮش ﭘﺬﻳﺮ ﺷﻮد . ﺑﻪ ﺑﻴﺎن ﺑﻬﺘﺮ ﺑﻪ ﺳﺨﻨﮕﻮﻳﺎن ... ﺗﻀﺎد. " ﻣﻲ. ﺗﻮان از اﻳﻦ ﻣﺸﺨﺼﻪ اﺳﺘﻔﺎده ﻛﺮد. : ﻣﺘﻀﺎد ﺑﻪ دو واژه. اي ﮔﻔﺘﻪ ﻣﻲ. ﺷﻮد ﻛﻪ ﻛﻠﻴﺔ ﻣﺸﺨﺼﻪ. ﻫﺎي آن. ﻫﺎ ﺑﻪ ..... ﻫﺎي دﺳﺘﻮري ﺑﺮرﺳﻲ ﺷﺪه در ﭘﺎﻳﺎن ﻣﻘﺎﻟﻪ آﻣﺪه اﺳﺖ .) اﻟﻒ. : ﺗﻀﺎد ...

نمونه سوالات انشا و نگارش و املا و ادبیات فارسی

sobhan1352.ir/نمونه-سوالات-انشا-و-نگارش-و-املا-و-ادبیا/
۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ب) دو واژه ی “معمور” و”مامور” که دارای تلفظ یکسان هستند……..نامیده می ..... ۸- حکایت اندرز پدر را که در مورد سعدی بود گسترش داده و داستان پردازی کنید. ۹- انشایی .... ر) متضاد واژه ی “مقتدر ” …………..است. ز) مترادف مقتدر ……می باشد. س) نام دیگر ... باهم تناسب داشته باشد و در این جا بین « زندگی، احتیاج. دانش » از این ...

آرایه های ادبی ودانش های زبانی - ادبیات دوره اول متوسطه(ارسطو ...

adabiyat1390.persianblog.ir/page/24
ب ) برای فهم یک تشبیه باید به سراغ (( مشبه به )) رفت که مهم ترین پایه ... و ) و نکته آخر این که وجه شبه در هر مورد آن صفتی است که منظور گوینده باشد ؛ از .... هر گاه دو رکن جناس در یکی از حروف با هم اختلاف داشته باشند به آن جناس اختلافی یا ... هر گاه دو واژه با معنای متضاد در یک بیت یا عبارت به کار رود آرایه تضاد پدید .... انشای 20(٢).

[PDF]اصل مقاله (188 K) - علمی- پژوهشی،تخصصی تحلیل و نقد متون ...

dehkhoda.kiau.ac.ir/article_524397_c91728f2097ce875cb8dbd4daa282...
معنا - حتی گاه متضاد - را از لفظ و عبارت در می یابد، لذت و میلش به متن بیش تر می ... ایهام، انواع ایهام، کلیم کاشانی، سبک هندی، پادشاهنامه كليد واژه ها: ... که مراد از»ایهام« آن اس ت که لفظی دو معنی قریب و بعید داشته باشد و مراد گوینده .... ترجم ه« ، »ایه ام گونه گون خوان ی« و»ایهام تضاد« فقط به این چن د نوع پرداخته و.

موسیقی در شعر - راسخون

rasekhoon.net › ... › شعر و ادب › سایر مقالات › موسیقی در شعر
در شعر بيدل واژه ها به نحوي خاص گرفته اند و نوعي تناسب پديد مي آورند كه در جمله .... يك قافيه وقتي خوب عمل مي كند كه از لحاظ معني نيز جايگاهي ويژه در بيت داشته باشد و .... جدا از مراعات نظير، يك شكل پنهان تر و هنرمندانه تر موسيقي معنوي هم داريم كه قدما آن ... واژه هاي "دشت" و"پست" گستردگي را مي رساند و شكل واژه هاي متضاد آنها يعني "كوه" ...

[PDF]اصل مقاله (388 K) - نقد ادب معاصر عربی

mcal.yazd.ac.ir/article_339_30844995b524d77f4acd1db63bf58627.pdf
توسط گودرزی لمراسکی - ‏2014
و ﺑﺎ اﯾﺠﺎد اﯾﻦ. ﺗﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎﻋﺚ ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ ﺳﺎزي اﯾﻦ ﻗﺼﯿﺪه ﮔﺮدد . ﮐﻠﯿﺪ واژه. :ﻫﺎ. ، ﻓﺮﻣﺎﻟﯿﺴﻢ،. ﻣﻮﺳﯿﻘﯽ. ،. اﯾﻠﯿﺎ اﺑﻮ ... ﻣﻘﺪﻣﻪ. از دﯾﺮ ﺑﺎز ﻧﻘﺪ ادﺑﯽ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻋﺎﻣﻠﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ در ﺟﻬﺖ ﭘﻮﯾﺎﯾﯽ و ﺑﺎﻟﻨﺪﮔﯽ ادﺑﯿ . ﺎت ﻣﺆﺛّ. ﺮ. ﺑﺎﺷﺪ ..... ﺣﻘﯿﻘﺖ ﻧﺨﺴـﺘﯿﻦ ﻋـﺎﻣﻠﯽ ﮐـﻪ. ﻣﺎﯾﻪ رﺳﺘﺎﺧﯿﺰ ﮐﻠﻤﻪ. ﻫﺎ در زﺑﺎن ﺷﺪه و اﻧﺴﺎن اﺑﺘﺪاﯾﯽ را ﺑﻪ ﺷﮕﻔﺘﯽ وا. داﺷﺘﻪ اﺳـﺖ ...... ﻣﺮاﻋﺎت ﻧﻈﯿﺮ. : ﻣﻮﺳﯿﻘﯽ ﻣﻌﻨﻮي ﻧﻮﻋﯽ ﭘﯿﻮﻧﺪ وﯾﮋه ﺑﯿﻦ واژﮔﺎن ﺷﻌﺮ اﯾﺠﺎد ﻣـﯽ. ﮐﻨـﺪ ﮐـﻪ. درك آن ﺑﺮاي ﺧﻮاﻧﻨﺪه.

دانش های زبانی وادبی 13 - ... shahdeadab.ir

shahdeadab.mihanblog.com/post/category/6
۶ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - آزمون انشا. ... آزمون انشا. .... واژه ی ساده : واژه ای که از یک جز تشکیل شده باشد. ..... یكی از راه های گسترش واژه ها در زبان فارسی اضافه كردن واژه ها به یكدیگر است كه این ... نكته : گاهی واژه هایی كه آرایه تلمیح را بوجود می آورند مراعات نظیر هم هستند . ... طرف دوم باید آن ویژگی را به حد كمال داشته باشد و یا به داشتن آن معروف باشد .

[DOC]بلاغت قرآن - علی معموری | Ali Mamouri

www.ali.mamouri.com/files/balaghat-qoran.doc
کلمه فصیح آن است که حروف آن تناسب آوایی داشته و استعمال آن در معنای مورد نظر ... نیز ساختار نحوی درست و استواری داشته باشد و کنار هم نشستن واژگان، ناسازگاری آوایی ..... مطالعات واژگانی قرآن در موضوعات ریزتری چون واژگان متضاد که در دو معنای مخالف هم ..... تشبیه از شیوه‌های بیانی شناخته شده نزد سخنوران و ادیبان عرب بوده و در قرآن ...

انشا و نوشتن انشا يي خلاقانه

smysan.tebyan.net/post/44
انشا مرحله نگارش فعال (خلاق)است که خود هدف غایی آموزش مهارت نوشتن می باشد؛تمام ... معنی انشا: ابداع ؛خلاقیت ؛ به وجود آوردن ؛فکرنو؛انشا باید روح داشته باشد ؛ تأثیر ...

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
کدبازان