close
متخصص ارتودنسی
اخبار روز
با کدام مورد حمایت از تولید داخلی نسبت مستقیم دارد؟ | کاهش بیکاری،خروج ارز،کیفیت برتر
به دهکده آفتاب خوش آمدید دوستان عزیز

دهکده آفتاب

با کدام مورد حمایت از تولید داخلی نسبت مستقیم دارد؟ | کاهش بیکاری،خروج ارز،کیفیت برتر
امروز یکشنبه 08 اسفند 1395

آخرين ارسالي هاي انجمن

با کدام مورد حمایت از تولید داخلی نسبت مستقیم دارد؟ | کاهش بیکاری،خروج ارز،کیفیت برتر

حمایت از تولید داخلی با کدام نسبت مستقیم دارد؟,

حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد؟ کاهش نرخ بیکاری,کدام مورد با حمایت از تولید داخلی نسبت مستقیم دارد؟,حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد؟ خروج ارز از کشور,حمایت از تولید داخلی نسبت مستقیم با کدام مورد دارد؟,حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد؟ کیفیت برتر,حمایت از تولید داخلی نسبت مستقیم با چه مواردی را دارد؟, با کدام مورد نسبت مستقیم دارد حمایت از تولید داخلی,حمایت از تولید داخلی  نسبت مستقیم دارد با؟,

با کدام مورد حمایت از تولید داخلی نسبت مستقیم دارد؟ | کاهش بیکاری،خروج ارز،کیفیت برتر

حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد؟

1- کاهش نرخ بیکاری

2- خروج ارز از کشور

3- کیفیت برتر

توضیحات:

به دنبال نام گذاری سال 90 با عنوان جهاد اقتصادی، سال 1391 نیز سال حمایت از تولید ملی نام گرفت که به نظر می رسد پیرو نام گذاری سال های قبل با عنوان های اصلاح الگوی مصرف، جهاد اقتصادی و اجرای سیاست های طرح تحول و هدفمندی یارانه ها و... اکنون در شرایطی هستیم که کشور به خاطر افزایش تحریم های بانکی و نفتی، رشد نرخ ارز، ضرورت کاهش بیکاری 13 تا 14 درصدی اقتصاد ایران و.... نیازمند توجه به تولید ملی است. 

به خصوص از آن جا که هزینه تولید به خاطر هدفمندی یارانه ها و رشد هزینه سوخت، رشد تورم سال های اخیر، رشد هزینه های سرمایه گذاری برای ایجاد هر واحد تولیدی افزایش یافته و متوسط هزینه احداث هر واحد صنعتی، از 800 میلیون تومان در سال 83 به حدود 5 میلیارد تومان در سال جاری افزایش رسیده و چند برابر شده است، لذا ضروری است که اقتصاد ایران و مسئولان دولتی و بانکی وسایر دستگاه های اجرایی ، توجه خود را به تولید کشور افزایش دهند. 

خوشبختانه، اقتصاد ایران با شانس رشد نرخ ارز مواجه شده و در سال 90 نرخ دلار بازار آزاد از 1000 تومان تا 1900 تومان افزایش یافت و در نتیجه توجه به تولید داخلی به جای واردات بیشتر شد و میزان صادرات غیر نفتی نیز به مرز 50 میلیارد دلار نزدیک شد. 

این درخواستی بود که کارشناسان اقتصادی در 10 سال اخیر بارها مطرح کرده اند اما به خاطر رشد درآمد نفت و وابستگی بودجه دولت به نفت و در نتیجه نیاز به واردات بیشتر، نرخ ارز همواره ثابت بوده و در مقایسه با تورم رشد بسیار کمی داشته است. 

اما در سال 1390 در اثر رشد نرخ ارز و دوبرابر شدن آن در مقابل ریال، شاهد رشد صادرات غیر نفتی، کاهش مسافرت های خارجی و خرید کالاهای خارجی بودیم و بسیاری از شرکت ها و وارد کنندگان کالای خارجی، برای مدتی از عرضه کالای خود پرهیز می کردند تا با نرخ بالاتر بفروشند. 

اما واقعیت این است که تولید ایرانی سال ها به خاطر ثابت ماندن نرخ ارز در معرض تهدید واردات بوده است و در شرایطی که تولید ایرانی در اثر تورم، با رشد هزینه مواجه بوده، کالای خارجی به طور مستمر به خاطر نرخ دلار ثابت، تشویق شده است. 

اما حالا فرصتی فراهم شده که تولید داخلی بتواند خود را در برابر کالای خارجی نشان دهد و در شرایط تحریم بانکی و نفتی و رشد نرخ ارز، این تولید داخلی است که اقتصاد کشور را در شرایط تحریم و... به پیش خواهد برد. 

خوشبختانه بخشی از مسئولان کشور، سال هاست که از ضرورت حمایت از تولید داخلی، سخن گفته اند و از واردات بی رویه انتقاد کرده اند. آنها تاکید دارند که در شرایطی که کالای مشابه ایرانی با کیفیت و قیمت مناسب وجود دارد، نباید به مصرف کالای خارجی عادت کنیم زیرا خرید کالای داخلی به معنای حمایت از اشتغال جوانان خودمان و فرزندان ایران است و از سرمایه گذار ایرانی حمایت کرده ایم اما وقتی از کالای خارجی استفاده می کنیم در واقع از سرمایه گذار و کارگر خارجی و وارد کننده حمایت کرده ایم. 

  احساس امنیت و باور تولید کننده و سرمایه گذار ایرانی از حمایت مردم و دولت 

اگر چه مردم به کیفیت و قیمت توجه دارند و اداره نظارت بر استاندارد باید کار نظارتی خود را هم بر تولید داخلی و هر بر واردات درست انجام دهند تا مردم کالای با کیفیت و قیمت مناسب را خریداری کنند اما در عین حال باید توجه داشت که بدون شبکه توزیع مناسب و بدون تداوم سیاست های حمایتی، سرمایه گذار و تولید کننده نمی توانند تشویق به تولید کالای با کیفیت و با قیمت مناسب شوند و در بازار نخواهند ماند. 

سرمایه گذار و تولید کننده زمانی در بازار تولید و توزیع حضور می یابند که احساس کنند سیاست های نرخ ارز، قیمت گذاری کالا، وام بانکی، نرخ سود و سایر هزینه های مالی و تولید، قوانین کار و مالیات و سرمایه و...بهتر شده اند و هر چهار بازار کالا، پول، کار وسرمایه، با شفافیت و کارایی مناسب همراه باشند. 

اگر چه رشد نرخ ارز و هدفمندی یارانه ها برای آن که بخشی از تولید کشور حمایت شود کافی است و مردم به سمت تولید داخلی تشویق شده اند وتولید داخلی تا حدودی حمایت شده و شاهد توجه بیشتر مردم به جنس داخلی به جای جنس خارجی هستیم اما سرمایه گذار و تولید کنندگان نمی توانند سرمایه گذاری و آِینده خود را بر مبنای یک اتفاق یعنی افزایش نرخ ارز و هدفمندی یارانه ها به پیش ببرند و لذا لازم است که مسئولان کشور، بلافاصله نرخ تعرفه، نرخ مالیات بر ارزش افزوده و سایر مالیات ها و عوارض، نرخ سود بانکی، نرخ دستمزد و تشویق تولید کننده به استفاده از کارگر بیشتر با هدف کاهش بیکاری، .... را در نظر داشته باشند. 

  حمایت خاص از تولید با حمایت تعرفه ای 

نمونه موفق این سیاست ها در سال های اخیر، خوشبختانه پیش روی مردم و مسئولان است و حمایت خاص از خودروسازان از طریق تعرفه 90 درصدی، تامین اعتبار مالی و.... نشان می دهد که خودروسازان تولید سالی 1.5 میلیون خودرو با 20 هزار میلیارد تومان گردش مالی و 2 میلیون شغل مستقیم و غیر مستقیم را ایجاد کرده اند. یعنی با یک سیاست موثر تعرفه 90 درصدی، این همه مواهب و عواید برای کشور داشته و خودروساز ایرانی از سال 1372 تاکنون با همین چند سیاست، به خودروساز جهانی و صادر کننده موفق در منطقه تبدیل شده است. 

اگر این نگاه به خودروسازان به چند صنعت بومی و تاریخی ایران، یعنی صنعت نساجی، کیف و کفش و... نیز تعمیم داده شود و یا حداقل با تعرفه 40 تا 50 درصدی از این صنایع قدیمی و ریشه دار و صنایع غذایی حمایت کنیم متوجه خواهیم شد که نه تنها ایرانی، کالا و خودرو و پارچه و کفش و مواد غذایی ایرانی مصرف می کند بلکه کشورهای دیگر را نیز تشویق به واردات کالا از ایران خواهد کرد. 

همان طور که در گذشته، ایران صادر کننده غلات به دنیا بوده و استان سیستان و بلوچستان انبار غله ایران نام گرفته بود و از پنبه گرفته تا رب گوجه و کفش و چرم و فرش و... از ایران صادر می شد، اکنون نیز می توانیم با سیاست های ارزی، بانکی، گمرکی و تعرفه ای مناسب، شاهد رشد دوباره صنایع و کالای ایرانی در بازار داخلی و خارجی باشیم. 

حمایت از تولید ملی برای نتیجه دادن نیازمند یک برنامه میان مدت و بلندمدت است 

امید است که حمایت از تولید ملی، به یک استراتژی بلند مدت حداقل 20 ساله تبدیل شود تا عواید آن به تدریج نصیب تولید و اشتغال و سرمایه گذاری داخلی شود. زیرا باید توجه داشته باشیم که حمایت از تولید ملی تنها یک برنامه یک ساله نیست و به زیرساخت ها و زیربناسازی نیاز دارد. یعنی باید سیاست ها اصلاح شود، نرخ ارز و تورم، نرخ بهره، تعرفه ها، قوانین کار و مالیات، اصلاح شبکه توزیع، بسته بندی و بازاریابی، برندسازی و معرفی نام های تجاری معتبر ایرانی و جلب نظر مشتریان، و... باید در دستور کار باشد و هر یک از این سیاست ها تنها بخشی از بازار را حمایت می کند و این سیاست ها حداقل برای چند سال مورد توجه باشد تا اطمینان و اعتماد تولید کننده و سرمایه گذار را جلب کند و تولید کننده از حمایت مردم در مصرف کالای داخلی مطمئن شود. 

قیمت گذاری ها، کنترل ها، متناسب بودن واردات کالا با میزان واقعی کمبود داخلی و... نیز بسیار نقش دارد و اگر تولید کننده احساس کند که با یک رقابت نابرابر از سوی واردات کالای خارجی و دولت ایران مواجه شود، قادر به تداوم کار خود نیست. به عبارت دیگر، اگر در فصل برداشت موادغذایی، یا عرضه کالای یک کارخانه یا یک صنعت، با واردات کالای خارجی با نرخ ارز ارزان و با حمایت یک سازمان دولتی مثلا وزارت صنعت، معدن و تجارت همراه شویم، در آن صورت، تولید کننده یا از بازار خارج می شود و یا به تولید فکر نخواهد کرد. 

بسیاری از تولید کنندگان در سال های اخیر به وارد کننده کالا تبدیل شده اند و با ارسال برند یا نام تجاری خود، و تولید کالا در چین، وانمود کرده اند که تولید کننده ایرانی هستند و با این کار دردسر تولید، کارگر و... را نداشته اند و با نرخ دلار ارزان اقدام به واردات کرده اند. 

اما در شرایط فعلی، رشد نرخ ارز باعث می شود که تولید کننده به تولید داخلی توجه کند اما باید سایر سیاست های مکمل مانند تعرفه ها، زمان برداشت و عرضه کالا، میزان واردات، قیمت و کیفیت کالای داخلی و خارجی و....نیز درست شود تا قدرت رقابتی تولید کننده داخلی افزایش یابد. 

 

 

جواب: کاهش نرخ بیکاری

 

 

منبع:حوزه/ کلبه نیوز

 

 

 


 

حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟ کاهش نرخ بیکاری

indexwar.ir/حمایت-از-تولید-داخلی-با-کدام-مورد-نسبت-2/Translate this page
1 hour ago - کاهش نرخ بیکاری , حمایت تولید داخلی کدام مورد نسبت مستقیم دارد کاهش .... عدم ثبات نرخ برابری پول ملی با ارزهای خارجی و کاهش بیش از حد ارزش … ... آنها تاکید دارند که در شرایطی که کالای مشابه ایرانی با کیفیت وقیمت مناسب وجود .... نزد بانک مرکزی نسبت به تورم در دسته خروج از رکود مورد توجه قرار گرفته ولی …

حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟ - ایندکس وار

indexwar.ir/حمایت-از-تولید-داخلی-با-کدام-مورد-نسبت-م/Translate this page
حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟ , حمایت تولید داخلی کدام مورد ... به صرفه اقتصادی نبوده و این امرهم در کیفیت کالای تولیدی تاثیر مستقیم دارد. .... ﺑﺮ ﻧﺮﺥ ﺍﺭﺯ، ﺭﺍ ﻧﺸـﺎﻥ ﻣﻲﺩﻫﺪ، ﺍﺛﺮ ﺍﺧﻼﻝﻫﺎﻱ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺑﺮﻧﺞ ﻛﻤﻲ ﮔﺮﺩﻳﺪﻩ ﻭ ﻣﻮﺭﺩ ﺗﺠﺰﻳﻪ ﻭ ﺗﺤﻠﻴﻞ ...... صادرات با تمام ابزار مورد حمايت واقع شد و از واردات كشورهاي صنعتي برتر با برنامه …

تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی

www.kalaye-ironi.blogfa.com/Translate this page
این مقام مسئول با بیان اینکه کالاهای سنتی، صنعتی و کشاورزی که از کیفیت ... توسط ایرانی را که مورد توجه رئیس جمهوری نیز بوده، وجود سه و نیم میلیون بیکار در .... بیان فرمودند، امسال با عنوان گسترش و حمایت از تولید ملی مورد تأكید مجدد قرار داده‌اند. ...... کالا و خروج ارز نفتی بابت کالای خارجی و فروش کالای خارجی در داخل به ریال و .

خبرگزاری تسنیم - کالای بی‌کیفیت وارداتی و قاچاق در بازار تهران جا ...

www.tasnimnews.com/.../کالای-بی-کیفیت-وارداتی-و-قاچاق-در-با...Translate this page
Jan 13, 2015 - خبرگزاری تسنیم: بازار بزرگ تهران با عرضه گسترده کالاهای چینی، ... بنابراین، در صورت توجه به مؤلفه‌های اثرگذار بر تولید ملی که موجب افزایش کیفیت، کاهش هزینه و ... موجب خروج ارز از کشور، تعطیلی بنگاههای تولیدی و بیکاری کارگران ... کالای خارجی نسبت به اجناس داخلی مورد توجه بوده و خودنمایی می‌کنند، به ...

حمایت از تولید ملی، نیازمند سیاست های مکمل کنترل واردات

www.hawzah.net/.../حمایت-از-تولید-ملی-نیازمند-سیاست-های-مکمل-...Translate this page
اما حالا فرصتی فراهم شده که تولید داخلی بتواند خود را در برابر کالای خارجی نشان دهد و ... هم بر تولید داخلی و هر بر واردات درست انجام دهند تا مردم کالای با کیفیت و قیمت مناسب ... اگر چه رشد نرخ ارز و هدفمندی یارانه ها برای آن که بخشی از تولید کشور حمایت شود ... و تشویق تولید کننده به استفاده از کارگر بیشتر با هدف کاهش بیکاری، .

حمایت از تولید منجر به خروج از رکود می‌شود - روزنامه دنیای اقتصاد

donya-e-eqtesad.com/news/862802Translate this page
Donya‑e‑Eqtesad
صادرات نیز از رشد مناسبی برخوردار بوده است، اما واردات نسنجیده کالاها که با ... در این مقطع زمانی با وضع تعرفه بر واردات به حمایت از تولیدکنندگان داخلی بپردازد. ... منجر به افزایش بیکاری و کاهش تولید و نیز تورم بیشتر می‌شود، اما رسیدن به این وضعیت معمولا یک مقطع زمانی طول می‌کشد و بستگی مستقیم به ذخایر ارزی دولت دارد.

/گزارش میدانی فارس/ کالای بی‌کیفیت وارداتی و قاچاق در بازار تهران جا ...

www.farsnews.com/newstext.php?nn...Translate this page
Fars News Agency
Jan 13, 2015 - بازار بزرگ تهران با عرضه گسترده کالاهای چینی، تایلندی و ترکی، محلی ... موجب خروج ارز از کشور، تعطیلی بنگاههای تولیدی و بیکاری کارگران ...

الف - چرا باید کالای بی کیفیت ایرانی بخریم؟

alef.ir/vdcb88b5grhb0ap.uiur.html?261410Translate this page
Feb 25, 2015 - بنابراین همه ی توصیه ها و تاکیدات بر خرید کالای داخلی با علم به این است که در ... تحت تاثیر تبلیغات منفی در مورد کیفیت تولید داخل قرار می گیرد و شاید هم هنوز ... بی رویه ی کالاهای خارجی و خروج ارز و رو دست ماندن تولید داخلی نجات می یابد. ..... جنس خوب ایرانی خوب هم میفروشه، نمونه اش همین 500 شرکت برتر ایرانی

الف - پیشنهاد شما برای ترغیب هر ایرانی در استفاده از محصولات داخلی ...

alef.ir/vdciruar5t1aqy2.cbct.html?260724Translate this page
Feb 19, 2015 - الف، تصمیم دارد با مشارکت مخاطبان خود، به جمع بندی عملیاتی درباره ترغیب و ... دولت برای واردات کالای مصرفی، به راحتی ارز تخصیص می دهد، در صورتی که این ..... محصولات ایرانی اگر با کیفیت و دقیق تولید شود مورد حمایت قرار میگیرد اما ..... کالاهای تولید داخل تقریبا از کیفیت مناسبی نسبت به مشابه خود دارند .

محورهای اساسی اقتصاد مقاومتی چیست؟ - باقر شهر نیوز

baghershahrnews.ir/محورهای-اساسی-اقتصاد-مقاومتی-چیست؟/Translate this page
Mar 22, 2016 - اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش ... حمایت ازتولید ملی ... بر روی هم، تاثیر مستقیم دارد و نتیجه نهایی آن، به این تعامل وابسته است. ... به خرید کالای داخلی کنیم ولی کیفیت تولید کالای داخلی پایین باشد، .... اخذ ارز مورد نیاز، تعیین نرخ مرجع مناسب با توجه به شرایط بازار و…

Page 2 of about 3,210,000 results(0.40 seconds) 
2 برخورد قضایی با قاچاق کالا و تخلفات گمرکی در پیشگیری و کاهش جرم تا چه حد مؤثر ... در مسیر قاچاق، فقر اقتصادی و بیکاری از مهمترین عوامل گرایش به قاچاق است. ... برخی سیاستهای اقتصادی خاص - مانند حمایت گسترده از تولید داخلی با استفاده از .... در مورد کمیت و کیفیت کالای صادراتی به نحوی که منجر به خروج غیر قانونی ارز ...

خرید خدمت برای مشمولین خارج از کشور - وب ایرونی

www.webiruni.ir/search/خرید-خدمت-برای-مشمولین-خارج-از-کشور?...
48 mins ago - حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟ کاهش نرخ بیکاری ... اگر چه رشد نرخ ارز و هدفمندی یارانه ها برای آن که بخشی از . ... لیگ برتر جام خلیج فارس. ... شنبه 30 شهریور 95 با حجم کم و کیفیت بالا , دهکده آفتاب , dehkadeaftab.ir ... خروج ارز از کشور · حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟
May 5, 2012 - قضیه از این قرار است که وقتی پای کالای ایرانی با کیفیت در میان است و .... مردم به جبهه متحد اصولگرایان و کاندیداهای مورد حمایت این جبهه را اشاره کرد و افزود: .... نفتی، رشد نرخ ارز، ضرورت کاهش بیکاری 13 تا 14 درصدی اقتصاد ایران و. ..... نرخ ارز تاحدودی، واردات کالای خارجی نسبت به قبل گران تر شده و تولید داخلی ...

راهكار‌هاي حمايت از توليد ملي

www.tebyan.net/weblog/vaqfmana/post/309
اما حالا فرصتی فراهم شده که تولید داخلی بتواند خود را در برابر کالای خارجی نشان دهد ... دستمزد و تشویق تولید کننده به استفاده از کارگر بیشتر با هدف کاهش بی‌کاری،. ... مصرف کالای تولید ملی، حمایت از تولید و اشتغال و سرمایه‌گذاری ملی، بار دیگر مورد .... نرخ ارز تاحدودی، واردات کالای خارجی نسبت به قبل گران‌تر شده و تولید داخلی و ...

[PDF]اقتصاد - روزنامه اصفهان زیبا

www.isfahanziba.ir/sites/default/files/newspaper/1395/05/.../5.pdf
Aug 18, 2016 - بیکاری کاهش پیدا می کند. ... در زمــان تــورم باال کــه همراه بــا رکــود در تولیــد و رونق ... مورد نیاز به نســبت مقدار آن در یک ســال پایه، رشــد .... گشایش اعتبار با ارز آزاد از سوی بانک ها آغاز شد و نرخ ... کوچک و متوسط در قالب طرح خروج این بنگاه ها از رکود ... حمایت اصفهانی ها از تولید داخلی در جشنواره خرید کاالی ایرانی.

اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل - خبرگزاری بسیج

basijnews.ir/fa/news/8652559/اقتصاد-مقاومتی-اقدام-و-عمل
مقام معظم رهبری در پیام نوروزی امسال خود خواستار تحقق کامل اقتصاد مقاومتی با اقدام و ... اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای ... تولید و مردم می باشد، سه حلقه ای که نحوه تعامل آنها بر روی هم، تاثیر مستقیم دارد و .... قرار گرفتن اخذ ارز مورد نیاز، تعیین نرخ مرجع مناسب با توجه به شرایط بازار و.

علت ورود سرمایه های سرگردان به بازار ارز و طلا - مشرق

www.mashreghnews.ir/.../علت-ورود-سرمایه-های-سرگردان-به-بازار-ا...
وظیفه‌ی دولت، مردم، مجلس و سایر مسؤولان در زمینه‌ی حمایت از تولید، متناسب با وظایف ... (شامل افت و کاهش قیمت‌ها و ایجاد بازارهای جدید) می‌باشد و به طور مستقیم با دیجیتالی ... با پیچیده‌تر شدن محیط اقتصادی حاکم بر صنایع داخلی ایران به دلیل تغییرات ... است که پیش از رقبا، محصولاتی با کیفیت برتر و قیمت پایین‌تر عرضه کند.
وی ادامه داد: این سوال طرح است که چه میزان بیکار در کشور وجود دارد و چه برنامه ای برای .... دکتر غلامرضا حبیبی همچنین به عنوان کارآفرین برتر در حوزه فناوری اطلاعات و ..... و مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان با اعطای نشان حمایت از تولید ..... این موسسه با تولید محصولات داخلی، از يك سو خروج ارز مهار گشته و از سوي ديگر ...
Nov 1, 2013 - به فرد یا افراد یا گروههایی که در کار قاچاق کالا ، ارز ، دام ، انسان و … ... مرتبط با قاچاق ، آنچه که اقتصاد کشور و بویژه تولید ملی را هدف مستقیم خود قرار داده .... بالابودن نرخ کالاهای مشابه در داخل کشور و کیفیت پایین کالاهای تولید داخل می باشد. ... در رقابت با کالاهای قاچاق بالاجبار نسبت به کاهش تولید اقدام خواهد کرد.

Sear

حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟ کاهش نرخ بیکاری

indexwar.ir/حمایت-از-تولید-داخلی-با-کدام-مورد-نسبت-2/
1 hour ago - اما حالا فرصتی فراهم شده که تولید داخلی بتواند خود را در برابر کالای خارجی نشان دهد و … اگر چه رشد نرخ ارز و هدفمندی یارانه ها برای آن که بخشی از ...

حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟ - دهکده آفتاب

dehkadeaftab.ir/حمایت-از-تولید-داخلی-با-کدام-مورد-نسبت-مستقی...
1 hour ago - کوهکن:افزایش استفاده از کالای داخلی بر افزایش اشتغال اثر مستقیم دارد ... سخنگوی هیات رییسه مجلس، با تاکید بر اینکه برای تحقق تولید ملی، ...

حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟ کیفیت برتر

www.dehkadeaftab.ir/حمایت-از-تولید-داخلی-با-کدام-مورد-نسبت-م...
1 hour ago - 23 mins ago - کاهش نرخ بیکاری , حمایت تولید داخلی کدام مورد نسبت مستقیم دارد کاهش بیکاری .... آنها تاکید دارند که در شرایطی که کالای مشابه ...

حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟ خروج ارز از کشور

www.dehkadeaftab.ir/حمایت-از-تولید-داخلی-با-کدام-مورد-نسبت-م...
1 hour ago - 24 mins ago - کاهش نرخ بیکاری , حمایت تولید داخلی کدام مورد نسبت مستقیم دارد کاهش ... اگر چه رشد نرخ ارز و هدفمندی یارانه ها برای آن که بخشی از ...
کوهکن:افزایش استفاده از کالای داخلی بر افزایش اشتغال اثر مستقیم دارد ... سخنگوی هیات رییسه مجلس، با تاکید بر اینکه برای تحقق تولید ملی، حمایت از کار و ... حمایت از کار و سرمایه ایرانی» گفت: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب در مورد ... نسبت به امر تولید در کنار اجرایی شدن قوانین مصوب برای حمایت از تولید داشته باشیم.
Jan 6, 2013 - متن کامل نسخه نهایی طرح حمایت از تولید ملی +(DOC & PDF) ... ماده ۲- ماده (۲۰۲) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۳/۱۲/۱۳۶۱ به صورت ذیل اصلاح می‌شود: ... با بازپرداخت هر بخش از تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی، نسبت به آزادسازی ... وجوه اداره شده، تسهیلات تکلیفی یا منابع داخلی) مورد نیاز از طرح‌های صنعتی و معدنی را ...

تولیدات لوازم التحریر داخلی دارای کیفیت بالاتری نسبت به مشابه ...

www.dana.ir/.../تولیدات-لوازم-التحریر-داخلی-دارای-کیفیت-بالا...
6 days ago - شبکه اطلاع رسانی راه دانا-تولیدات لوازم التحریر داخلی دارای کیفیت بالاتری نسبت به مشابه خارجی است/ حضور 3بازی ایرانی تولید داخل در نمایشگاه : با توجه به ... دارند خرید لوازم تحصیل مورد نیاز آنها یعنی کیف، لوازم التحریر، کفش و . ... خوب می باشد و از نظر جلد نسبت به دفاتر خارجی در سطح بالایی قرار دارد.

رقبا توان مقابله با تولیدکنندگان داخلی را ندارند - روزنامه فرصت امروز

forsatnet.ir/.../رقبا-توان-مقابله-با-تولیدکنندگان-داخلی-را-ندارند....
Sep 27, 2015 - با این همه استفاده از پلاستیک برای تولید ظروف یکبارمصرف در دنیا در حال ... بار مالی و تجزیه‌پذیر بودن آن مورد حمایت دولت است و به این دلیل سرمایه‌گذاری در ... تا 9 تومان است که نسبت مستقیم با توضیحات پیشین در این باره دارد.

حمایت از تولید ملی، نیازمند سیاست های مکمل کنترل واردات

www.hawzah.net/.../حمایت-از-تولید-ملی-نیازمند-سیاست-های-مکمل-...
اما حالا فرصتی فراهم شده که تولید داخلی بتواند خود را در برابر کالای خارجی ... خودرو با 20 هزار میلیارد تومان گردش مالی و 2 میلیون شغل مستقیم و غیر مستقیم را ایجاد کرده اند. ... کالای تولید ملی، حمایت از تولید و اشتغال و سرمایه گذاری ملی، بار دیگر مورد ..... که آب کمتری نسبت به چمن نیاز دارد، در خیابان ها و کوچه ها بکاریم و درختان ...

تعرفه‌هایی که بر خلاف تولید و اقتصاد ملی هستند - صمت

www.smtnews.ir/.../15467-تعرفه‌هایی-که-بر-خلاف-تولید-و-اقتص...

Nov 24, 2015 - در تمام دنیا هم توسعه پروژه‌ها به‌طور مستقیم به ماشین‌آلات سنگین وابسته ... صنعتی نسبت مستقیم با کارآیی ماشین‌آلاتی دارد که مورد استفاده قرار می‌گیرد. ... چه الزامی وجود دارد که ماشین‌های معدنی مورد نیاز کشور، وارد شوند؟ ... تعرفه‌ای که با نام حمایت

اقداماتی که بایستی برای مقابله با قاچاق کالا در مرز بازرگان

www.vekalatonline.ir/.../1409598976-بررسی%20جرم%20شناختی...
2 برخورد قضایی با قاچاق کالا و تخلفات گمرکی در پیشگیری و کاهش جرم تا چه حد مؤثر ... در مسیر قاچاق، فقر اقتصادی و بیکاری از مهمترین عوامل گرایش به قاچاق است. ... برخی سیاستهای اقتصادی خاص - مانند حمایت گسترده از تولید داخلی با استفاده از .... در مورد کمیت و کیفیت کالای صادراتی به نحوی که منجر به خروج غیر قانونی ارز ...

خرید خدمت برای مشمولین خارج از کشور - وب ایرونی

www.webiruni.ir/search/خرید-خدمت-برای-مشمولین-خارج-از-کشور?...
48 mins ago - حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟ کاهش نرخ بیکاری ... اگر چه رشد نرخ ارز و هدفمندی یارانه ها برای آن که بخشی از . ... لیگ برتر جام خلیج فارس. ... شنبه 30 شهریور 95 با حجم کم و کیفیت بالا , دهکده آفتاب , dehkadeaftab.ir ... خروج ارز از کشور · حمایت از تولید داخلی با کدام مورد نسبت مستقیم دارد ؟
May 5, 2012 - قضیه از این قرار است که وقتی پای کالای ایرانی با کیفیت در میان است و .... مردم به جبهه متحد اصولگرایان و کاندیداهای مورد حمایت این جبهه را اشاره کرد و افزود: .... نفتی، رشد نرخ ارز، ضرورت کاهش بیکاری 13 تا 14 درصدی اقتصاد ایران و. ..... نرخ ارز تاحدودی، واردات کالای خارجی نسبت به قبل گران تر شده و تولید داخلی ...

راهكار‌هاي حمايت از توليد ملي

www.tebyan.net/weblog/vaqfmana/post/309
اما حالا فرصتی فراهم شده که تولید داخلی بتواند خود را در برابر کالای خارجی نشان دهد ... دستمزد و تشویق تولید کننده به استفاده از کارگر بیشتر با هدف کاهش بی‌کاری،. ... مصرف کالای تولید ملی، حمایت از تولید و اشتغال و سرمایه‌گذاری ملی، بار دیگر مورد .... نرخ ارز تاحدودی، واردات کالای خارجی نسبت به قبل گران‌تر شده و تولید داخلی و ...

[PDF]اقتصاد - روزنامه اصفهان زیبا

www.isfahanziba.ir/sites/default/files/newspaper/1395/05/.../5.pdf
Aug 18, 2016 - بیکاری کاهش پیدا می کند. ... در زمــان تــورم باال کــه همراه بــا رکــود در تولیــد و رونق ... مورد نیاز به نســبت مقدار آن در یک ســال پایه، رشــد .... گشایش اعتبار با ارز آزاد از سوی بانک ها آغاز شد و نرخ ... کوچک و متوسط در قالب طرح خروج این بنگاه ها از رکود ... حمایت اصفهانی ها از تولید داخلی در جشنواره خرید کاالی ایرانی.

اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل - خبرگزاری بسیج

basijnews.ir/fa/news/8652559/اقتصاد-مقاومتی-اقدام-و-عمل
مقام معظم رهبری در پیام نوروزی امسال خود خواستار تحقق کامل اقتصاد مقاومتی با اقدام و ... اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای ... تولید و مردم می باشد، سه حلقه ای که نحوه تعامل آنها بر روی هم، تاثیر مستقیم دارد و .... قرار گرفتن اخذ ارز مورد نیاز، تعیین نرخ مرجع مناسب با توجه به شرایط بازار و.

علت ورود سرمایه های سرگردان به بازار ارز و طلا - مشرق

www.mashreghnews.ir/.../علت-ورود-سرمایه-های-سرگردان-به-بازار-ا...
وظیفه‌ی دولت، مردم، مجلس و سایر مسؤولان در زمینه‌ی حمایت از تولید، متناسب با وظایف ... (شامل افت و کاهش قیمت‌ها و ایجاد بازارهای جدید) می‌باشد و به طور مستقیم با دیجیتالی ... با پیچیده‌تر شدن محیط اقتصادی حاکم بر صنایع داخلی ایران به دلیل تغییرات ... است که پیش از رقبا، محصولاتی با کیفیت برتر و قیمت پایین‌تر عرضه کند.
وی ادامه داد: این سوال طرح است که چه میزان بیکار در کشور وجود دارد و چه برنامه ای برای .... دکتر غلامرضا حبیبی همچنین به عنوان کارآفرین برتر در حوزه فناوری اطلاعات و ..... و مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان با اعطای نشان حمایت از تولید ..... این موسسه با تولید محصولات داخلی، از يك سو خروج ارز مهار گشته و از سوي ديگر ...
Nov 1, 2013 - به فرد یا افراد یا گروههایی که در کار قاچاق کالا ، ارز ، دام ، انسان و … ... مرتبط با قاچاق ، آنچه که اقتصاد کشور و بویژه تولید ملی را هدف مستقیم خود قرار داده .... بالابودن نرخ کالاهای مشابه در داخل کشور و کیفیت پایین کالاهای تولید داخل می باشد. ... در رقابت با کالاهای قاچاق بالاجبار نسبت به کاهش تولید اقدام خواهد کرد.

Se

دسته بندي:
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
کدبازان