close
متخصص ارتودنسی
اخبار روز
محل قدیمی ترین تندیس فردوسی کجاست؟
به دهکده آفتاب خوش آمدید دوستان عزیز

دهکده آفتاب

محل قدیمی ترین تندیس فردوسی کجاست؟
امروز سه شنبه 10 اسفند 1395

آخرين ارسالي هاي انجمن

محل قدیمی ترین تندیس فردوسی کجاست؟

محل قدیمی ترین تندیس فردوسی کجاست؟

 


جواب : باغ نگارستان

 


نگاهی به تنديس‌های فردوسی در ايران و جهان

 

 

نصب انواع مجسمه هايي که از بزرگان هر منطقه تهيه و در ميادين يا چشم اندازهاي مهم شهري نصب مي شود، از آن رو که موجب شکل گيري نوعي هويت ملي و فرهنگي شده و حتي مي تواند نوعي الگوپذيري مثبت را در جامعه رواج دهند، امروزه در همه نقاط دنيا اهميت زيادي دارد.

به گزارش گروه خواندنی مشرق، اين مجسمه ها به تدريج مي توانند هويت منطقه اي و بومي هر منطقه را شکل دهند و به ويژه در حافظه شهروندان و زندگي روزمره آن ها بنشينند البته منوط به آن که اصول منظر شهري و تناسب ها و نسبت ها درباره آن ها رعايت شود و مکان يابي هاي مناسبي هم در نصب آن ها اعمال شود.

سابقه ساخت تنديس هاي مختلف در ايران به دوران اشکانيان و ساسانيان بازمي گردد و البته گفته مي شود تنها مجسمه بزرگ برنزي ايران از دوران قديم در لرستان کشف شده است. پس از اسلام، هنر مجسمه سازي در ايران دچار دگرگوني هايي شد به طوري که در اين دوران به دليل برخي محدوديت هاي شرعي ساخت مجسمه به شکل قبل تقريبا از ميان رفت تا اين که در دوران قاجار دوباره مجسمه سازي رايج شد.

پس از انقلاب شکوهمند اسلامي نيز گر چه ساخت تنديس و سرديس با اوج و فرودهايي توأم بوده اما برگزاري نخستين نمايشگاه رسمي آثار مجسمه سازان معاصر ايران (سال ۶۸) در موزه هنرهاي معاصر تهران و نصب و ساخت مجسمه هاي مختلف از بزرگان دفاع مقدس و ساير شخصيت هاي بزرگ علمي - سياسي و اجتماعي و نصب آن ها در ميادين و بزرگ راه ها طي اين سال ها بار ديگر نشان گر اهميت يافتن اين هنر است. هنري که در عصر تهاجم فرهنگي يکسويه دشمنان و استفاده از قالب هاي هنري جذاب چشم پوشي از آن چندان منطقي به نظر نمي رسد...

کوتاه سخن اين که در پس نصب مجسمه هر يک از مفاخر در ميادين، بوستان ها، موزه ها و چشم اندازهاي شهري يا روستايي ، معرفي مفاهيم، ارزش ها و شخصيت هاي علمي، ملي، مذهبي و... نهفته است که امروزه براي تقويت فرهنگ بومي اهميتي دوچندان يافته است و ضرورت دارد.
در اهميت شناخت فردوسي...

حکيم و شاعر بزرگ ايران و مايه فخر خراسان «ابوالقاسم فردوسي» در قرن چهارم در ايران مي زيست و بزرگ ترين اثرش شاهنامه اي است که سراسر پند و تاريخ است و فردوسي با سرايش آن در ۳۰ سال، زبان فارسي را که در آن زمان در معرض نابودي قرار داشت، زنده نگه داشت.

تاريخچه جالب نصب نخستين مجسمه حکيم ابوالقاسم فردوسي در ايران

تقدير چنين بود که نخستين مجسمه از فردوسي توسط يک هنرمند فرانسوي ساخته و در سال ۱۳۱۳ شمسي در باغ نگارستان تهران نصب شود. حکايت ساخت و نصب اين مجسمه بسيار جالب و خواندني است و در منابع مختلف تاريخي نيز با اندک جزئياتي به صورت کامل نقل شده است: در سال ۱۳۱۳ قرار بود يک کنگره بين المللي براي بزرگداشت فردوسي در تهران برگزار شود. از ماه ها قبل تعدادي از دانشجويان ايراني مقيم فرانسه در تدارک شدند تا در اين کنگره حضوري پررنگ داشته باشند. با همفکري آن ها قرار شد که کمک هاي مالي دانشجويان براي ساخت و ارسال مجسمه اي از حکيم ابوالقاسم فردوسي جمع آوري شود.

 سرانجام به همت ۴۱۰ دانشجوي ايراني مقيم فرانسه ۱۵ هزار فرانک جمع شد که در اين ميان هر دانشجو مبلغي متوسط ۲۰ تا ۱۰۰ فرانک را براي ساخت اين مجسمه جمع آوري کردند. اين مبالغ را سرپرست اين گروه (دکتر ابراهيم چهرازي) به يک استاد مجسمه ساز فرانسوي به نام «لرنزي» سپرد. در ابتدا کسي گمان نمي کرد که با توجه به مبلغ اندک جمع آوري شده و دستمزد بالاي اين هنرمند فرانسوي، وي ساخت اين مجسمه را قبول کند.

اما بعدا که نماينده اين گروه با وي صحبت کرد او بر خلاف تصور ساخت مجسمه را قبول کرد و براي آن که تصوير واقعي تري از فردوسي براي اين مجسمه در نظر گرفته شود، سرپرست اين گروه (دکتر چهرازي) اشعار فردوسي را براي اين مجسمه ساز فرانسوي به فرانسه خواند. سرانجام مجسمه ساخته و براي برگزاري کنگره بين المللي فردوسي به تهران فرستاده شد.

 

 

 

 

8 hours ago - محل قدیمی ترین تندیس فردوسی کجاست؟ وب پیک عکس بازیگران و هنرمندان.

نگاهی به تنديس‌های فردوسی در ايران و جهان - مشرق

www.mashreghnews.ir/.../نگاهی-به-تنديس‌های-فردوسی-در-ايران-و-...
ديگر مجسمه فردوسي در تهران مجسمه اي بود که در محل قديم کتابخانه ملي نصب شد. ... همچنين بزرگ ترين سرديس اين شاعر بزرگ و حماسه سرا توسط هنرمندي به نام «اميرمحمد ...

تندیس‌های فردوسی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/تندیس‌های_فردوسی
Translate this page
Persian Wikipedia
این مقاله به معرفی تندیسهای فردوسی ساخته شده به وسیلهٔ هنرمندان تندیس‌ساز و ... نیم متر ساختهٔ رضا امیر یاراحمدی که در محل ساختمان جدید کتابخانه ملی ایران، نصب شده‌است. ... این ساختمان قدیمی که تندیس و سردیس بسیاری از مفاخر ایران را در خود جای داده است، ... به بهانه سالروز رونمایی از اولین مجسمه میدان فردوسی/ حال وخیم تندیس حکیم ...

محل قدیمی ترین تندیس فردوسی کجاست؟ - esy.es

bestofday.esy.es/mytext/reader/text/201609250922171788
2 hours ago - محل قدیمی ترین تندیس فردوسی کجاست؟ وب پیک عکس بازیگران و هنرمندان.


داستان مجسمه های فردوسی در ایران و جهان | پرتال فرهنگی فردوسی

ferdowsitoos.com/blog/.../داستان-مجسمه‎های-فردوسی-در-ایران-و-جه/Translate this page
Apr 30, 2014 - دانشکده علوم اجتماعی از سال۱۳۴۱ تا ۱۳۷۰ در این محل دایر بود. ... این مکان از قدیم به گل گشت فردوسی نیز معروف بوده است. .... که زبان نه در جهان کهن بلکه در جهان معاصر نیز اولین و برترین جزء فرهنگ است و .... س پس الان مشکل کجاست؟

داستان مجسمه های فردوسی در ایران و جهان - دکتر منصور رستگار فسائی

dr-rastegar.persianblog.ir/post/496/Translate this page
Mar 2, 2015 - این مکان از قدیم به گل گشت فردوسی نیز معروف بوده است‌. ... عنوان سند: مکاتباتی درباره مجسمه فردوسی و محل نصب آن در میدان .... زبان نه در جهان کهن بلکه در جهان معاصر نیز اولین و برترین جزء فرهنگ است و .... س :پس الان مشکل کجاست؟

کرمانشـاه(مناطق دیدنی و توریستی ایران)

kermanshahan20.blogfa.com/Translate this page
کوه پرو و غار پرو عمیق ترین غار جهان در شمال کلانشهرکرمانشـاه- ..... سراب قنبر در جنوب شهر کرمانشـاه و در نزدیکی محله ی فردوسی و کسری قرار دارد. ... فرودگاه بین المللی کرمانشـاه بزرگترین و اولین فرودگاه بین المللی در کل غرب کشور است و مردم ...

بگو چي مي خواي ، بگم كجا بري ! ( تهران ) - کلوب های نی نی سایت

old.ninisite.com › ... › بایگانیTranslate this page
Jul 22, 2012 - آدرس : تهران ، ميدان تجريش- ابتداي خيابان جعفري - مركز خريد تنديس .... بازار بزرگ ، نزديك ميدان امام خميني ( توپخانه قديم ) تهران است و ميتوانيد با ... بزرگ ترين ايراد پاساژ كويتي ها اين است كه به جز در چند مورد معدود، چيزي به ..... قرار دارد ودر انقلاب جنوبي ، ودر ميدان فردوسي مجسمه فردوسي نسب گرديده است و بعد از ...

لیست موزه های تهران - Anobanini

www.anobanini.ir/menu/museum.phpTranslate this page
مجموعه کاخ گلستان، یادگاری به جای مانده از ارگ تاریخی تهران محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و .... در تالار شماره دو (بلور) قديمي‌ترين شيشه‌ها و لوله‌هاي شيشه‌اي و سفال‌ها قرار داده شده است‌. .... آدرس : خيابان فردوسي ..... دستي خانم صبا، همسر استاد صبا، دارد كه شامل مجموعه تنديس‌هاي مومي و لباس‌هاي محلي و سنتي ايران قديم است‌.

اولین مجسمه میدان فردوسی چه زمانی و چگونه در میانه میدان نشست؟ - عصر ایران

www.asriran.com › صفحه نخستسیاسیTranslate this page
Oct 4, 2011 - ایسنا -52 سال و سه ماه و نه روز است که رو به جنوب ایستاده‌ای و خیره نگاه می‌کنی، به کجا؟ یا به چه؟ بگو چشم به راه چه‌ چیز یا چه کسی هستی که هنوز پیدا ...

روستانت - تهران را بیشتر بشناسیم

roostanet.ir/index.aspx?siteid=3&pageid=2364Translate this page
اطراف چشمه در سال های اخیر با ایجاد دیواری محصور شده و محل جوشیدن چشمه تبدیل به استخر ... این تپه بدون شک یکی از قدیمی ترین آثار باستانی شهر ری است که هنگام .... آمایی این موزه، کارگاهی برای تماشا و آموزش فنون حفظ تندیس طبیعی جانوران است. ..... فرش در بازار بزرگ و خیابان فردوسی و مرکز خرید کتاب - روبه روی دانشگاه تهران.

پورتال پرشین وی

www.persianv.com/Translate this page
مصاحبه با لوییس اردریچ درباره زندگیش / او از مطرح ترین نویسندگان سرخ پوست آمریکا ... عکس نگار جواهریان و رامبد جوان دست در دست یکدیگر!/ ساخت تندیس بهانه اولین عکس دونفره پس از ازدواج در یونان ... دلایل مهم بروز ورم در پاها چیست ؟
You've visited this page 5 times. Last visit: 9/19/16

اطلاعات جغرافیایی و تاریخی مشهد

www.sabteahval-kh.ir/mashhad1/tabid/3081/default.aspxTranslate this page
سر آب یعنی محل ظهور قنات سناباد مکانی بود که مردم مشهد از آنجا آب بر می داشته اند. .... این مکان تاریخی در حدود 600 متری از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی قرار ... در جریان کاوش های باستان شناسی در 150 متری جنوب غربی هارونیه قدیمی ترین مسجد موجود ...

خانه حاکم تهران هم برج می شود؟ +تصاویر - صراط

www.seratnews.ir/fa/news/.../خانه-حاکم-تهران-هم-برج-می-شود-تصاو...Translate this page
Jul 17, 2016 - خانه علاءالدوله، حاکم تهران کجاست؟ علاءالدوله نام خیابان فردوسی در تهران قدیم بوده و در گوشه شمال غربی میدان توپخانه، ... پس از اطلاع یافتن از این ملک، در مصاحبه با عبدالله انوار قدیمی ترین طهران ... در این محل همانند سرای دلگشا در بازار یا مجتمع تجارت جهانی فردوسی در خیابان .... تندیسی به نام رامبد جوان و نگارجواهریان!

موزه های تهران+آدرس،شماره تماس و قیمت بلیط - باشگاه خبرنگاران جوان

www.yjc.ir › اقتصادینبض بازارTranslate this page
مجموعه کاخ گلستان، یادگاری به جای مانده از ارگ تاریخی تهران محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و .... در تالار شماره دو (بلور) قدیمی‌ترین شیشه‌ها و لوله‌های شیشه‌ای و سفال‌ها قرار داده شده است‌. .... آدرس : خیابان فردوسی ..... دستی خانم صبا، همسر استاد صبا، دارد كه شامل مجموعه تندیس‌های مومی و لباس‌های محلی و سنتی ایران قدیم است‌.

بیوگرافی حکیم ابولقاسم فردوسی - اولی ها

avaliha.ir › بیوگرافیبزرگان و مشاهیرTranslate this page
بیوگرافی حکیم ابولقاسم فردوسی زندگینامه شاعر بزرگ ایران حکیم ابولقاسم ... تاريخ تولد، محل تولد، هنگام تولد: ... بزرگ ترین امتیاز فردوسی این است که او شاعری را رسالت می پنداشت و یک دل و یک جهت ... نسبت به فردوسی حسادت ورزيده و داستانهای شاهنامه و پهلوانان قدیم ایران را در نظر .... تندیس دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد.

تاریخ ترکان و مغولان

www.yyy300.blogfa.com/Translate this page
اذربایجان به دلیل داشتن چراگاههای فراوان اولین جایی بود که قبایل ترک مغول در ان اسکان یافتند.پیتر گلدن می نویسد روند ترک شدن مردم اذربایجان که زبانشان پهلوی ...

نصب دوباره مجسمه فردوسی در سلماس - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ...

www.tabnak.ir › صفحه نخستاجتماعيTranslate this page
Rating: 84% - ‎10,016 reviews
Feb 27, 2015 - مجسمه فردوسی که در روزهای گرامیداشت ایام الله دهه فجر در سلماس برچیده ... نصب مجدد تندیس فردوسی به صورت شبانه در محل قبلی اش به سرعت در فضای مجازی بخصوص شبکه های اجتماعی انتشار یافت. ... علت وجود پوشه DCIM در گوشی یا دوربین دیجیتال چیست؟ ... ایران اولین هواپیما را از بوئینگ آمریکا تحویل گرفت.

سخن پیامبر اسلام (ص) درباره ی شخصی به نام «ذوالقرنین» - پارسیان دژ

parsiandej.ir › ایران باستانTranslate this page
پس بهتر است خودتان را خسته نکرده و تصاویر زیر را که تندیس در تصاویر چند سال پیش در ... جنگجو و غارتگر بوده اند و در دوردست ترین نقاط شمال آسیا زندگی می کردند. ... و در اعصار قدیم امت بزرگى بودند كه مدتى به طرف چین حمله ور مى شدند و مدتى از طریق ..... بوده است پس بچسبیم به پیامبر زمان خودمان ببینیم الان وظیفه مان چیست؟

اگه به کوروش کبیرافتخارمی کنی کلیک کن

shahramkhirkhah.blogfa.com/Translate this page
نويسندگان قرن چهارم و پنجم هجري، چون فردوسي ،منوچهري، عنصري،. بـيـروني، .... ساخت که تا سالهای پس از حمله اعراب و مغولان از با شکوه ترين بنادر آن زمان بود . سپس در ...

سفر - خیابانهای تهران و مراکز خرید

seyrosafar.mihanblog.com/post/10Translate this page
May 23, 2010 - خیابانها ومیدانهای تهران زیاد قدیمی نیستند چون اکثر خیابانها در زمان رضا خان کشیده شده اند و ماقبل ... انقلاب قرار دارد ودر انقلاب جنوبی ، ودر میدان فردوسی مجسمه فردوسی نسب گردیده است و بعد از ان خیابان .... سه راه امین حضور محل بورس یخچال فریز است ... میخواستم تفنگ بادی بخرم مرکزش کجاست لطفا زود جواب بدید.

محله بچه پولدارها در تهران قدیم - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=303373Translate this page
Aug 19, 2015 - شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در قدیم محله ثروتمندان تهران کدام نقطه از ... (فردوسی) خیابان لختی (سعدی) خیابان واگن‌خانه (خیابان اکباتان) عین الدوله، ... رسانده بودند، وضعی تقریباً مشابه چاله حصار داشت و محل تخلیه زباله تهران به ... سنگلج در عصر خود یکی از بزرگ ترین و آبادترین و پرجمعیت ترین محلات ...

تبريز سفر مسافرت مكانهاي د يدني

cenlibel.blogfa.com/Translate this page
محله بارون آواك كه درمنطقه مركزي تبريز قرار گرفته محل سكونت ارامنه تبريز است و ... فردوسي تبريز كه در ابتداي آن معروفترين و قديميترين كتابقروشي تبريز به ...

روایت خلخالی از تخریب مقبره رضا شاه/ جسد رضا شاه الان کجاست - پارسینه

www.parsine.com/.../روایت-خلخالی-از-تخریب-مقبره-رضا-شاه-جسد...Translate this page
Jul 28, 2013 - ساعت حدود ده شب، براي استراحت، محل مقبره را ترك كردم. ..... گزارش‌هایی موجود است که خلخالی سعی در تخریب آرامگاه فردوسی و تخت جمشید پارسه (تخت جمشید) هم داشته اما این ...... رضا شاه یکی از تاثیر گذار ترین و بهترین شاه های ایران.

خیابان میرداماد در تهران قدیم عکس - مجله خبری فور خبر

4khabar.ir/search/?q=خیابان+میرداماد+در+تهران+قدیم+عکسTranslate this page
وی گفت: با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که شدت انفجار موجب تخریب دیوارهای واحد ... آکاایران: معرفی در خیابان میرداماد و مجتمع اسکان که یکی از قدیمی‌ترین .... گواهینامه پایه ۲ درشکه‌‌‌چی در سال ۱۳۱۷ هنرجویان یک کلاس نقاشی در حال کشیدن تندیس فردوسی هستند. .... -آکاخیابان ناصرخسرو کجاست آکاایران: خیابان ناصرخسرو کجاست؟

معرفی کاخ های تخت جمشید - بیتوته

www.beytoote.com/iran/bastani/persepolis1-palace.htmlTranslate this page
در روزگار باستان به نظر ثابت نشده آرتور اپهام پوپ پارسه محل برگزاری جشن نوروز بوده‌است نه پایتخت. ... این بنا را تخت جمشید یا قصر شاهی جمشید پادشاه اسطوره‌ای ایران مینامند که در شاهنامه فردوسی بزرگ آنگونه که در منابع متعدد ... آپادانا از قدیمی‌ترین کاخ‌های تخت جمشید است. .... سرزمین منا,منا کجاست,موقعیت جغرافیایی سرزمین منا ...

قیام ملی کاوه آهنگر علیه ضحاک - مهرمیهن

www.mehremihan.ir/.../258-قیام-ملی-کاوه-آهنگر-علیه-ضحاک-.htmlTranslate this page
انوشه روان فردوسی، بزرگترین حماسه سرای ایران، قیام ملی کاوه آهنگر برعلیه آژیدهاک را به استناد ... و هیچ کسی از بیم کشته شدن جرأت نداشت غم دل جز به راز در مکانی خلوت با نزدیک ترین کسان خود گوید. ... بدانست خود کافریدن کجاست ..... مردم محل براساس روایات قدیمی قبر سمت چپ را که کوچک تر از بقیه و بدون هر نوشته ای است، قبر ...

تیره و نژاد لرها - مهرمیهن

www.mehremihan.ir/iranian-peoples/1045-تیره-و-نژاد-لرها.htmlTranslate this page
لران قديمي ترين قبايل آريايي ايران زمين مي باشند که از روزگاران کهن در نواحي غرب وجنوب .... فردوسی براين عقيده بود که اين شهر در زمان شاهپور ذوالاکتاف ساخته شده است ... بنابراين ميتوان گفت که خرم آباد امروزی در عهد ساسانيان در محل خايدالو بنا شده ...

شهرداری سلماس تندیس فردوسی را به محل سابقش بازمی‌گرداند

iranianuk.com/.../شهرداری-سلماس-تندیس-فردوسی-را-به-محل-سابق...Translate this page
Feb 26, 2015 - شهرداری سلماس با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که به زودی مجسمه فردوسی را باردیگر در محل سابقش در میدان فردوسی این شهر نصب خواهد ... ناراحتی من از اینه که خودتون میدونید مهربانترین و دلسوزترین و بامعرفت ترین مردم ایران .... نظر شما چیست؟ ... +205تصاویری دیدنی از آبادان قدیم · +201گشت و گذاری در ایران قبل از ...

مانع نابودی محل دفن صوراسرافیل و ملک‌المتکلمین شویم

vista.ir/.../مانع-نابودی-محل-دفن-صوراسرافیل-و-ملک‌المتکلمین-شو...Translate this page
چگونه می‌توان باور داشت كه محل دفن صوراسرافیل و ملك‌‌المتكلمین به پاركینگ یا ... توضیحی بدهم؛ این مجسمه همانند مجسمه فردوسی توسط ابوالحسن‌خان صدیقی ساخته شد و در میدان حسن‌آباد نصب گردید. .... +تصاویر · قدیمی‌ترین محل زندگی انسان کجاست؟

«نجیرم»کجاست؟

www.nejirom.com/index.php/یادداشت/2768-«نجیرم-»کجاست؟.htmlTranslate this page
Jan 16, 2015 - نحــوه و محل ساخت چــاه ها نشان از نبوغ بالای مردم قدیم منطقه است که با گذشت قــرن ... نشده و با اولین بارش ها، آب های سطحی به جانب آن ها سرازیر و هدایت می شوند. .... کرده است (به نقل از دکتر ناظمیان فرد استاد تاریخ دانشگاه فردوسی مشهد)

لیست گردشگری اماکن دیدنی تهران - همگردی

hamgardi.com/list/show-places/Category-Tourism/...1/.../City-1Translate this page
جای پارک راحت; دسترسی به حمل و نقل عمومی; تحویل در محل; سرویس صبحانه .... تو این بوستان تندیس. ... «هرم هیجان» که اولین و تنها هرم هیجان در ایرانه، محصول کمپانی زیمنس آلمانه و یکی از هیجان انگیز ترین جاهایی که می تونین با دوستا و خونواده توش ...

فرق سلطان سلیمان و خرم سلطان واقعی با آنچه در سریال ساخته اند

khabareghtesadi.com/.../فرق-سلطان-سلیمان-و-خرم-سلطان-واقعی-با-آنچه-در-سریال-سا...
Dec 5, 2012 - در این میان شبکه جم، به فعالترین و پربیننده ترین شبکه فارسی زبان تبدیل شد. .... باید از فردوسی و خیام و حافظ و سعدی و مولوی و سهروردی فیلم بسازیم وکشورمان را ... درسته ایران می تواند به راحتی به درآمد 50 تا 100 میلیارد دلاری از محل ..... ایرانیا اولین کسانی بودن که به گرد بودن زمین پی بردن ولی دلیل نمیشه .

پارسوماش

pmsh.persianblog.ir/Translate this page
Dec 14, 2014 - شهر سوخته کجاست ؟ ... محل قرار گرفتن خانه ها و دیوار های شهردر تصویر فوق مشخص شده است . .... به تازگی از گور باستانی موسوم به شماره ۷۶۱ قدیمی ترین تخت نرد جهان به همراه ..... فردوسی بزرگ از او به عـــنوان زنی جنگو و دلاور سرزمین.

آثار تاریخی شهر شیراز

historicalcity.blogfa.com/Translate this page
تنگ چوگان محل بازی سنتی چوگان، توسط شاهان ساسانی بوده است و شامل سه روستای ... این شهر از قدیمی ترین شهرهایی است که تاریخچه ساخت آن بصورت مکتوب در سنگ نوشته ای ..... این تابلو، تصاویری از شاهنامهٔ فردوسی و نبرد شاهان قاجار را نشان می‌دهد.

انتقاد به محل نصب تنديس "اميرکبير"

shaparakdaily.ir/shaparak/News.aspx?NID=21107 - Translate this page
Oct 18, 2010 - کاميار عابدي - نويسنده و پژوهشگر ادبيات - نسبت به محل نصب تنديس "اميرکبير" انتقاد کرد. ... واپسين اثر مهم استاد بزرگ تنديس نگاري ايران محسوب مي شود کجاست؟ ... مانند اميرکبير در تاريخ قديم وجديد ما اندک است ودست تنديس نگاران ما در ... اما چرا جز يکي دو تن از آنان مانند فردوسي و رازي جاي اغلب اين دانشمندان ...

تاریخ ما « قدیمی ترین عکس های موجود از مقبره کوروش هخامنشی

tarikhema.net/ancient/iran/.../3613/tomb-of-cyrus-the-achaemenid/Translate this page
آقا صالح مهم اینه که بن و ریشه ات از کجاست وگرنه دین یک ایدلوژی هست و بنظرم ..... به دلیل همین گروه خونی O را قدیمی ترین و رایج ترین گروه خونی می دانند که از ۵۰ هزار سال .... رو از شاهنامه فردوسی می گیریم و رعایت نکات بهداشتی و از علم روز بهداشت که .... یعنی وضعیت پل جهان یعنی محل رفت و آمد اقوام مختلف از این سرزمین پس ازدواج ها و ...

قدیمی ترین سکونتگاه بشری خاورمیانه در کرمانشاه - آکا - آکاایران

www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/kermanshah.../17175.htmlTranslate this page
قدیمی ترین سکونتگاه,خاورمیانه در کرمانشاه,خاورمیانه شناخته,شهرستان صحنه اولین زیستگاه,خاورمیانه در ایران ... از پارک های قدیمی شهر و محل تجمع هنر دوستان و بزرگان ادب شهر کرمانشاه است . به گزارش آکاایران: آدرس : کرمانشاه – کرمانشاه نرسیده به میدان فردوسی آکاایران: پارک لاله کرمانشاه . ... می دانی که او کیست یا چیست و از کجا آمده؟

تندیس‌های فردوسی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/تندیس‌های_فردوسی
این تندیس در دوران پس از ساخت دچار آسیبهای فراوان شده است که می‌توان به موارد زیر اشاره داشت: شکسته شدن انگشت تندیس فردوسی در نتیجهٔ آویزان کردن پوستر و ...

نگاهی به تنديس‌های فردوسی در ايران و جهان - مشرق

www.mashreghnews.ir/fa/.../نگاهی-به-تنديس‌های-فردوسی-در-ايران-و-جهان
تنديس فردوسي شاعر نامدار ايران همزمان با هزارمين سال پايان سرودن شاهنامه در دانشگاه آکسفورد انگلستان نصب و رونمايي شد. رسول موحديان (سفير جمهوري اسلامي ايران در ...

میدان فردوسی در کشور ایتالیا (+عکس) - عصر ایران

www.asriran.com › عصرايران دو › خواندنی ها و دیدنی ها
در این میدان مانند میدان فردوسی ایران تندیسی از ابوالقاسم فردوسی نصب شده است که قدمتی بیش از 50 سال دارد.این مجسمه که 185 سانتیمتر ارتفاع دارد و از مرمر سفید ...

تندیس فردوسی در میدان فردوسی رم ایتالیا - پـــــــور تــــــوس

poretoos.blogsky.com/1389/01/29/post-176/
تندیس فردوسی در میدان فردوسی رم ایتالیا. این تندیس که ۱۸۵ س.متر بلندا دارد و از مرمر سفید ساخته شده‌است،کار استاد صدیقی است که در ۲۰ ماه مه ۱۹۵۸ به رم برده شد.

سرگذشت تندیس فردوسی در تهران | kniknam

www.kniknam.com/content/سرگذشت-تندیس-فردوسی-در-تهران
سرگذشت تندیس فردوسی در تهران. 56 سال است که فردوسی هر روز از وسط یکی از میدان‌های مرکزی شهر، تهران دودگرفته و پر از ترافیک را با اتفاق‌های ساده و پیچیده‌اش ...

تندیس فردوسی در دانشگاه آکسفورد رونمایی شد - همشهری

hamshahrionline.ir/details/81020
۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۸ ه‍.ش. - وی افزود: تندیس فردوسی هدیه ای از سوی مردم ایران به دانشکده وادهام آکسفورد برای تجلیل از تلاش تمام افرادی است که با یکدیگر تعامل همراه با احترام و ...

داستان مجسمه های فردوسی در ایران و جهان | پرتال فرهنگی فردوسی

ferdowsitoos.com/blog/1393/02/.../داستان-مجسمه‎های-فردوسی-در-ایران-و-...
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - پس بر تندیس فردوسی به تعظیم ایستاد. تا جهان باقیست باقی باد ایران بزرگ دوستانش کامیاب و دشمنانش نامراد. [دیوان اشعار محمدتقی بهار (ملک ...

رونمایی-از-تندیس-فردوسی-در-اداره-فرهنگ-وارشاد-اسلامی-ازنا - ...

www.safireaflak.ir › فرهنگ و هنر
۴ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - طی مراسمی در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرستان ازنا از تندیس فردوسی رونمایی ... تعدادی از شاهنامه خوانان از تندیس فردوسی ، خیام و مولوی رونمایی شد .

نصب دوباره تنديس فردوسی در سلماس - رادیو فردا

www.radiofarda.com/a/o2-slamas-ferdous-square/26871725.html
گزارش ها حاکی است که به دنبال اعتراض ها به برچيدن تنديس فردوسی از يکی ميدان های شهر سلماس در آذربايجان غربی، پنجشنبه هفتم اسفندماه بار ديگر تنديس فردوسی ...

تندیس حکیم ابوالقاسم فردوسی کارگاه تندیس و پیکره ...

https://www.digikala.com/.../-/تندیس-حکیم-ابوالقاسم-فردوسی-کارگاه-...
 رتبه: ۵ - ‏۱ رأی
ارتفاع تندیس فردوسی نردیک به 40 سانتی‌متر، وزن آن کمتر از یک‌و‌نیم کیلوگرم و جنس آن از فایبرگلاس است. این تندیس در کارگاه «تندیس و پیکره‌سازی شهریار» ...

رونمایی از تندیس فردوسی در دانشگاه آكسفورد - سایت خبری ...

www.tabnak.ir › صفحه نخست › فرهنگي
رونمایی از تندیس فردوسی در دانشگاه آكسفورد. سفیر جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد:آرمان های فردوسی پلی بین ملت های ما برای ارتقای درك متقابل باشد و ...

نصب دوباره مجسمه فردوسی در سلماس - سایت خبری تحلیلی ...

www.tabnak.ir › صفحه نخست › اجتماعي
 رتبه: ۸۴% - ‏۱۰٬۰۱۱ نقد
۸ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - برچیدن تندیس فردوسی و نشر خبر آن در فضای مجازی، اعتراض زیادی از سوی شهروندان بویژه دوستداران ادبیات فارسی از سراسر ایران و نیز مسئولان ...

سومین تندیس فردوسی 56 ساله شد - باشگاه خبرنگاران جوان

www.yjc.ir › فرهنگی هنری › میراث و گردشگری
سومین تندیس فردوسی 56 ساله شد باشگاه خبرنگاران - سارا تمیزکار ؛ یک سال دیگر به سال‌های عمر تو افزوده شد، 56 سال است که محکم و استوار چون شعرهایت ایستاده‌ای و ...

تندیس فردوسی - محصولات مجسمه در پارس سنتر

parscenter.com › محصولات › هدیه و صنایع دستی › مجسمه
توضیحات کامل تندیس فردوسی از گروه تولیدی خرداد در سایت پارس سنتر.

معماری نیوز - تندیس فردوسی به میدان شهر سلماس بازگشت! + ...

www.memarinews.com/vdccmmqi.2bq108laa2.html
۸ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - برچیدن تندیس فردوسی و نشر خبر آن در فضای مجازی، اعتراض زیادی از سوی شهروندان بویژه دوستداران ادبیات فارسی از سراسر ایران و نیز مسئولان ...

تندیس فردوسی در کتابخانه ملی رونمایی شد - روزنامه دنیای ...

donya-e-eqtesad.com/news/676569
تندیس فردوسی در کتابخانه ملی رونمایی شد. روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 1255 تاریخ چاپ:1386/03/16 بازدید:4444بار کد خبر: DEN-676569. نگاه سوم- تندیس بزرگ ...

رونمایی تندیس فردوسی در سارایوو - روزنامه دنیای اقتصاد

donya-e-eqtesad.com/news/643151
به گزارش ایسنا یاسر موحد فرد- دبیرکل بنیاد فردوسی- با اشاره به رونمایی تندیس فردوسی گفت: هم زمان با برپایی هفته فرهنگی ایران در بیست و هفتمین فستیوال ...

ایبنا - تندیس فردوسی در تاجیکستان جاي گرفت

www.ibna.ir/fa/doc/naghli/.../تندیس-فردوسی-تاجیکستان-جاي-گرفت
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومي بنياد فردوسي، سومین تندیس فردوسی همزمان با جشن‌های نوروزی در هفته فرهنگی ایران در تاجیکستان با ...

اعتراض اساتید زبان فارسی به حذف تندیس فردوسی از میدان ...

www.mehrnews.com/.../اعتراض-اساتید-زبان-فارسی-به-حذف-تندیس-ف...
۳ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بیست‌ویک تن از استادان برجسته‌ زبان و ادب فارسی، شاهنامه‌پژوه و پژوهندگان تاریخ و فرهنگ ایران، طی نامه‌ای به شهردار شهر سلماس، به برداشتن نام و ...

تنديس فردوسي در شهر رم مرمت شد

www.entekhab.ir/fa/news/44260/تنديس-فردوسي-در-شهر-رم-مرمت-شد
۲۲ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. - یک شهروند رمی درباره تندیس فردوسی به خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: به نظر من این مسئله که مجسمه فردوسی شاعر بزرگ ایران در قلب سبز شهر ...

یکی از میادین اصلی آلمان به نام فردوسی می‌شود - ایران‌بوم

www.iranboom.ir › فردوسی و شاهنامه › حكيم فردوسی
موحد با بیان اینکه این هفته فرهنگی با همکاری سفارت ایران در آلمان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در حاشیه این هفته فرهنگی، تندیس فردوسی که از سوی بنیاد ساخته ...

الف - نصب تنديس فردوسي در دانشگاه آکسفورد

alef.ir/vdchqxnk.23nmwdftt2.html?45397
تنديس فردوسي شاعر نامدار ايراني عصر روز جمعه همزمان با هزارمين سال پايان سرودن شاهنامه و در آستانه روز بزرگداشت فردوسي، در دانشگاه آکسفورد انگليس نصب و ...

تنديس فردوسي در دانشگاه آکسفورد - JameJamOnline.ir

www1.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100906396402
يكشنبه 20 ارديبهشت 1388 - ساعت 15:45. شماره خبر: 100906396402. رونمايي شد،. تنديس فردوسي در دانشگاه آکسفورد. جام جم آنلاين: تندیس حکیم ابوالقاسم فردوسی ...

تندیس های فردوسی ساخته استاد صدیقی - دادار

dadaran.blogfa.com/post-1289.aspx
دکتر رستگار فسایی می‌نویسد: «گوستینوس آمبروزی»، تندیس‌ساز ایتالیایی، با دیدن تندیس فردوسی، ساخته‌ی استاد صدیقی، چنان تحت‌تاثیر قرار گرفت که در ...

شمال نیوز :: عکس/ دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی

www.shomalnews.com/.../%20دروازه%20بان%20استقلال%20و%20همسر...
عکس/ دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی. وحید طالب لو و همسرش. عکس/ دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی. ایمیل مستقیم : info@shomalnews.

نیش خط / سالروز نصب تندیس فردوسی | - "- ضمیمه روزانه کارتون

www.ghatreh.com/news/nn32099054/نیش-سالروز-نصب-تندیس-فردوسی
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - نیش خط / سالروز نصب تندیس فردوسی. - "- ضمیمه روزانه کارتون و کاریکاتور نیش خط روزنامه قانون در کاریکاتوری از کیوان وارثی، به موضوع سالروز ...

تندیس فردوسی به میدان فردوسی سلماس بازگشت | خبرگزاری ...

jebhe.net/تندیس-فردوسی-به-میدان-فردوسی-سلماس-باز.htm
ایران نامه- شاهین سپنتا: با اعتراض و پیگیری شهروندان، گروه ها و احزاب ملی و استادان ادب فارسی، تندیس فردوسی شبانه به میدان فردوسی شهر سلماس در استان آذربایجان ...

تندیس فردوسی را بازگردانید - Facebook

https://fr-fr.facebook.com/events/1415246478774174/?acontext...
هنوز درجاهایی از آذربایجان مانندخلخال،هرزندات،گرینکان و روستاهای دورافتاده، هستند بومیانی که به آذری گفتگو می‌کنند و هنوز تُرکیزه نشدند. 16 publications dans la ...

تندیس فردوسی دوباره به سلماس بازگشت| ملی-مذهبی

melimazhabi.com/تنديس-فردوسی-دوباره-به-سلماس-بازگشت/
گزارش ها حاکی است که به دنبال اعتراض ها به برچیدن تندیس فردوسی از یکی میدان های شهر سلماس در آذربایجان غربی، پنجشنبه هفتم اسفندماه بار دیگر تندیس فردوسی ...

خطر برای تندیس فردوسی! - 9صبح

9sobh.ir/fa/news/35739/خطر-برای-تندیس-فردوسی
۱۵ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - یک هنرمند مجسمه‌ساز معتقد است، مجسمه‌های ارزشمند نصب‌شده در شهر باید برای جلوگیری از صدمه دیدن باید به مکان امنی منتقل شوند.

ژست جالب دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی/عکس

https://puyesh.net/.../ژست-جالب-دروازه-بان-استقلال-و-همسرش-با-تندیس-...
۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ژست جالب دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی/عکس. وحید طالب لو و همسرش در کنار مجسمه شاعر معروف ایران زمین فردوسی، این تصویر را از ...

رونمایی از تندیس فردوسی در اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ازنا - ...

www.aznakhabar.ir/.../رونمایی%20از%20تندیس%20فردوسی%20در%20...
۳ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - طی مراسمی در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرستان ازنا از تندیس فردوسی رونمایی شد.

داستان مجسمه های فردوسی در ایران و جهان - دکتر منصور رستگار ...

dr-rastegar.persianblog.ir/post/496/
۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - پس بر تندیس فردوسی به تعظیم ایستاد تا جهان باقیست باقی باد ایران بزرگ دوستانش کامیاب و دشمنانش نامراد. [دیوان اشعار محمدتقی بهار (ملک ...

فرماندار سلماس: تندیس بهتری از فردوسی در سلماس نصب خواهد ...

www.cloob.com/.../فرماندار_سلماس%3A_تندیس_بهتری_از_فردوسی_د...
۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - وی در خصوص برداشتن تندیس فردوسی عنوان کرد که این تندیس 30 سال پیش ساخته شده بود و در ذیل آن تندیس چند شاعر دیگر مانند سعدی،حافظ و ...

گنجور » ملک‌الشعرای بهار » قصاید » قصاید » شمارهٔ ۶۳ - مجسمهٔ ...

ganjoor.net › ملک‌الشعرای بهار › قصاید
پس بر تندیس فردوسی به تعظیم ایستاد. تا جهان باقیست باقی باد ایران بزرگ. دوستانش کامیاب و دشمنانش نامراد. شاه ایران نامجوی و خلق ایران کامجوی. فرّ یزدانی در او ...

عکس/ ژست جالب دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس ...

www.jamnews.ir/detail/News/626731
۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - عکس/ ژست جالب دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی. وحید طالب لو و همسرش در کنار مجسمه شاعر معروف ایران زمین فردوسی، این تصویر را از ...

اعتراض اساتید زبان فارسی به حذف تندیس فردوسی از میدان ...

www.parsine.com/.../اعتراض-اساتید-زبان-فارسی-به-حذف-تندیس-فردو...
۳ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - حتی اگر در نظر داشته باشید که در میدانی دیگر تندیس فردوسی را برپا کنید، به نظر می‌رسد چنین اقدامِ نسنجیده‌ و تندروانه‌ای به هیچ روی سزاوار و ...

سبزوار ما| تندیس فردوسی و بیهقی در سبزوار نصب می‌شود

sabzevarema.com/اخبار/تندیس-فردوسی-و-بیهقی-در-سبزوار.../1622
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - محمد علی طالبی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ساخت و نصب همزمان دو تندیس فردوسی و بیهقی در این شهرستان اظهار داشت: نصب همزمان این تندیس‌ها ...

روزشمار: ۱۷ خرداد؛ پرده برداری از تندیس فردوسی در میدان ...

www.kojaro.com/.../calendar-khordad-17-unveiled-ferdowsi-statue-ferd...
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - در ۱۷ خرداد سال ۱۳۳۸ شمسی، از مجسمه‌ی ابوالقاسم فردوسی در میدان فردوسی شهر تهران پرده‌برداری شد. - کجارو.

تندیس فردوسی - آناهیتا (www.annahita.info) ناهید باقری- ...

www.annahita.info/index.jsp?d=article/article&essayId=1559...4
به مناسبت روز جهانی فردوسی: تنديس فردوسی از: استاد توران شهرياری بر پا سِتاده است به ميدان در فَ رمند و سرفراز و كلان پيكر بر قامتِ بلندِ ادب، چون سر بر پايه‌اي ...

تندیس بزرگ فردوسی پرده برداری می شود > خبرگزاری میراث ...

www.chtn.ir/Default.aspx?tabid=84&articleType=ArticleView...
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - آیین بزرگداشت روز ملی فردوسی از ساعت 17 امروز 25 اردیبهشت ماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مسعود سلطانی فر معاون رئیس ...

تندیس فردوسی دوباره به سلماس بازگشت / بهانه از دست رسانه ...

www.dana.ir/News/253335.html
۹ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بیست روز پس از اجرای عملیات جابجایی تندیس فردوسی و نامگذاری میدانی بنام انقلاب، مصوبات ستاد گرامیداشت دهه فجر و شورای اسلامی سلماس ملغی و ...

تندیس فردوسی در میدان فردوسی - نون و آب

www.noonoab.ir/tag/.../تندیس%20فردوسی%20در%20میدان%20فردوس...
تندیس فردوسی در پارک‌ ویلا بورگز شهر رم در ایتالیا این تندیس که ۱۸۵ سانتی‌متر ارتفاع دارد و از مرمر سفید ساخته شده، کار استاد ابوالحسن صدیقی است که در سال.

ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی (عکس)

www.poolnews.ir/.../ژست-دروازه-بان-استقلال-و-همسرش-با-تندیس-فردو...
۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی (عکس). وحید طالب لو و همسرش. ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی (عکس).

نصب تندیس فردوسی در ورودی غربی پایتخت

www.fardanews.com/fa/.../نصب-تندیس-فردوسی-در-ورودی-غربی-پایت...
۲ خرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. - نصب تندیس فردوسی در ورودی غربی پایتخت. ارتفاع اثر4 متر و حجم آن با فلز ، سنگ ، سنگ گرانیت ، بتن در ارتفاع 1.65 سانتیمتر بوده و شعر ...

عکس هنری وحید طالب لو و همسرش سوگل با تندیس فردوسی - ...

avaliha.ir › گالری عکس › ورزشی
عکس هنری وحید طالب لو و همسرش سوگل با تندیس فردوسی عکس هنری زیبا و دیدنی دروازه بان تیم استقلال وحید طالب لو و همسرش سوگل. وحید طالب لو عکس زیبا و هنری ...

ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی/عکس - ...

https://roozno.com/.../ژست-دروازه-بان-استقلال-و-همسرش-با-تندیس-فرد...
۹ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی/عکس · روز نو : وحید طالب لو و همسرش. برچسب ها: دروازه بان استقلال و همسرش ، تندیس فردوسی.

شهردار سبزوار: تندیس فردوسی و بیهقی در سبزوار نصب می‌شود

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940230001156
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شهردار سبزوار از نصب همزمان تندیس فردوسی و بیهقی در این شهر خبر داد.

ماجرای حذف «فردوسی» از یک شهر - ایسنا

www.isna.ir/news/93112614020/ماجرای-حذف-فردوسی-از-یک-شهر
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تغییر نام و برچیدن تندیس فردوسی در سلماس استان آذربایجان غربی چنان بازتابی عاطفی در شبکه‌های اجتماعی و مجازی داشت که نادیده گرفتن آن ...

بازگشت تندیس فردوسی به مرکز شهر سلماس

www.cgie.org.ir/fa/news/28029
۹ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بازگشت تندیس فردوسی به مرکز شهر سلماس ... 1393 خورشیدی با صدور اطلاعیه ای از برداشتن تندیس فردوسی از وسط میدانی به همین نام برائت جست ...

فرماندار رژیم در سلماس از برچیدن تندیس فردوسی دفاع کرد | ...

www.iranglobal.info/node/43265
۱ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مسعود حاجی‌علی‌لو، فرماندار سلماس، در گفتگویی با روزنامه ی قانون از برچیدن تندیس فردوسی در سلماس دفاع کرد و گفت: " من مخالف حذف اسم فردوسی ...

تندیس فردوسی به میدان شهر سلماس بازگشت! + تصویر - ...

forum.hammihan.com › کتاب و ادبیات › شعر و شاعران
۸ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - 15پست - ‏10 نویسنده
تندیس فردوسی به میدان شهر سلماس بازگشت! + تصویر. مجسمه فردوسی که در روزهای گرامیداشت ایام الله دهه فجر در سلماس برچیده شده بود ساعتی پیش ...

پایان قائله رسانه ای فرماندار سلماس/تندیس فردوسی/داستان ...

tadbirvaomid.net/p=11402
۵ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - وی در خصوص برداشتن تندیس فردوسی عنوان کرد که این تندیس ۳۰ سال پیش ساخته شده بود و در ذیل آن تندیس چند شاعر دیگر مانند سعدی،حافظ و مولانا ...

برچیدن تندیس فردوسی، هراس از خودآگاهی ملّی | - کیهان لندن

kayhanlondon.biz/fa/1393/.../برچیدن-تندیس-فردوسی،-هراس-از-خودآگاهی...
۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - حاج علیلو در گفتگو با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی این موضوع را سوء تفاهم رسانه‌ای دانست و گفت که تندیس فردوسی که ساخت آن ...

تندیس زیبای حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی در تاجیکستان ...

www.reiran.com/civilization/Photo-Statue-Ferdowsi-Tajikistan/731.html
کلمات کلیدی: تندیس فردوسی مجسمه فردوسی کشور تاجیکستان شهر دوشنبه تندیس شاعران ایرانی شاعران ایرانی سامانیان. اشتراک گذاری: در حال بارگذاری تبلیغات.

ستاره ها - عکس/ ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس ...

www.setarehnews.ir/fa/doc/news/66606/
عکس/ ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی. تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۱. وحید طالب لو و همسرش. 11. کد مطلب: 66606. رضا عطاران ...

عکس زیبای وحید طالب لو و همسرش مقابل تندیس فردوسی! - ...

www.persianv.com/jalebha/324066.php
۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - وحید طالب لو و همسرش ، وحید طالب لو ، اینستاگرام طالب لو ، همسر وحید طالب لو ، پرشین وی ، persianv ، ,عکس زیبای وحید طالب لو و همسرش مقابل ...

نیش خط / سالروز نصب تندیس فردوسی | روزنامه قانون

vista.ir/cdn/28861304
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - نیش خط / سالروز نصب تنديس فردوسي. ضميمه روزانه كارتون و كاريكاتور نيش خط روزنامه «قانون» در كاريكاتوري از کیوان وارثی، به موضوع سالروز ...

اعتراض استادان زبان فارسی به برداشتن نام و تندیس فردوسی ...

fararu.com/.../اعتراض-استادان-زبان-فارسی-به-برداشتن-نام-و-تندیس-...
۴ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - به برداشتن نام و تندیس فردوسی از میدان فردوسی شهر سلماس. به نام خداوند جان و خرد. شهردار ارجمند شهر سلماس جناب آقای دکتر محمد رحیمی با درود و ادب

Kurdpress News Aganecy - بازگشت شبانه تندیس فردوسی ...

kurdpress.com/Fa/NSite/FullStory/News/?Id=79786
۹ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - کردپرس- تندیس فردوسی شبانه در در محل قبلی اش در شهر سلماس نصب شد و شهرداری این شهر اعلام کرد با دستور استاندار آذربایجان غربی این عمل ...

ژست منحصربفرد دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس ...

www.paytakhtpress.ir/.../ژست-منحصربفرد-دروازه-بان-استقلال-همسرش-...
۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - وحید طالب لو و همسرش در کنار مجسمه شاعر معروف ایران زمین فردوسی، این تصویر را از خود به یادگار گذاشتند.

نام و تندیس «فردوسی» از میدان انقلاب سلماس برچیده شد | ...

durnanews.ir/?p=11063
۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - به گزارش دورنانیوز، در پی تغییر نام میدان فردوسی سلماس در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میدان انقلاب اسلامی، مجسمه یادمان وی از ...

خبر8|khabar8.ir | | ژست دروازه بان استقلال و همسرش با ...

www.khabar8.ir/?where=show&what=18412
۹ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - Get Adobe Flash player. » ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی/عکس. Share Facebook Twitter Email. تاریخ انتشار : 1394-11-09 ...

عصر امروز - فردوسی شاعر محبوب سراسر جهان + تصاویر

www.asremrooz.ir/vdcgyu9n.ak9xt4prra.html
تندیس فردوسی ساختۀ افشین اسفندیاری در اکسپوی شانگهای - چین. تندیس فردوسی ... تندیس فردوسی - جنب درب ورودی سفارت ایران در فرانسه. تندیس فردوسی ...

اعتراض به مصوبه شورای نام‌گذاری شهر پرند جهت برداشتن ...

https://www.tribunezamaneh.com/archives/84985
شماری از فعالان فرهنگی و سیاسی طی نامه‌ای به شورای اسلامی و شهردار شهر جدید پرند نسبت به مصوبه شورای نام‌گذاری آن شورا برای برداشتن تندیس فردوسی از میدان ...

ژست جالب دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی ...

www.19dey.com/.../87064-ژست_جالب_دروازه_بان_استقلال_و_همسرش_...
۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - وحید طالب لو و همسرش در کنار مجسمه شاعر معروف ایران زمین فردوسی، این تصویر را از خود به یادگار گذاشتند.

شهرداری سلماس تندیس فردوسی را به محل سابقش بازمی‌گرداند

iranianuk.com/.../شهرداری-سلماس-تندیس-فردوسی-را-به-محل-سابقش-با...
شهرداری سلماس "تندیس فردوسی" را به محل سابقش بازمی‌گرداند. +228. رأی دهید. -64. ‌پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۶ فوریه ۲۰۱۵. شهرداری سلماس با انتشار اطلاعیه ای اعلام ...

مجسمه ای که شیشه غربت «فردوسی» را شکست - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/.../مجسمه-ای-که-شیشه-غربت-فردوسی-را-شک...
مطیعی افزود: این مجسمه از جنس بتون مسلح به ارتفاع دو متر و ۲۰ سانتی‌متر و قاعده یک متر طی سه ماه با الهام ازتندیس فردوسی در آرامگاه وی در توس ساخته شده؛ این مجسمه ...

عکس | ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی - ...

www.donyayemadan.ir/.../عکس-ژست-دروازه-بان-استقلال-و-همسرش-با-تند...
۹ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - وحید طالبلو دروازه بان استقلال و همسرش در کنار تندیس فردوسی:

واکنش ها به حذف مجسمه فردوسی در سلماس

www.tahlileiran.ir/aipageprint.aspx?ainum=705
۴ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دامنه خبر و حذف تندیس فردوسی به سرعت به نشریات و رسانه های خارجی نیز کشیده شد و محافل مختلف به خصوص ادبی و هنری به آن واکنش نشان دادند و ...

سلامی آشنا اما بی‌پاسخ - ایران آنلاین

www.ion.ir/News/113922.html
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - حکیم توس هر روز و شب، از میدان فردوسی تهران به عابرین سلام می‌کند، سلامی آشنا اما بی‌پاسخ. رهگذران بی‌آن‌که بدانند تندیس فردوسی و پیکر کودکی ...

واخواهیِ استادان زبان و ادب پارسی به برداشتن نام و تندیس ...

www.parsianjoman.ir/fa/?p=2422
۹ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بیست‌ویک تن از استادان برجسته‌ی زبان و ادب فارسی، شاهنامه‌پژوه، استوره‌شناس و پژوهندگان تاریخ و فرهنگ ایران، در نامه‌ای به شهردار شهر سلماس، به ...

انایوردم خطبه سرا نگین ایران - تندیس فردوسی راشهرداری ...

khotbehsara.mihanblog.com/post/13196
۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تندیس فردوسی راشهرداری سلماس به توصیه حدادعادل برچیده؟!!

سلام سربدار - رونمـایی تـندیس پـدران نظم و نثـر ادب پارسی در ...

salamsarbedar.com/prtdxz0f.yt0zf6a22y.html
طی مراسم رونمایی از این تندیس‌ها در کاری نمادین مردم و مسئولین سبزواری زنجیره‌ای انسانی از تندیس بیهقی تاتندیس فردوسی تشکیل دادند تا ضمن نمایان ساختن علاقه ...

نصب دوباره تنديس فردوسی در سلماس - .: سحام نیوز - ...

sahamnews.org/2015/02/276183/
۸ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - گزارش‌ها حاکی است که به دنبال اعتراض‌ها به برچيدن تنديس فردوسی از يکی ميدان‌های شهرسلماس درآذربايجان غربی، پنج‌شنبه هفتم اسفندماه بار ديگر ...

عکس/ دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی - نشان ...

www.neshanonline.ir/.../عکس-دروازه-بان-استقلال-و-همسرش-با-تندیس-...
۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - عکس/ دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی. وحید طالب لو و همسرش. عکس/ دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی ...

فردوسي شاعر محبوب سراسر جهان + تصاوير - کوهرنگ خبر

kohrangkhabar.ir/Print.aspx?id=55118
تنديس فردوسي ساخت? افشين اسفندياري در موز? ملي تاجيکستان. تنديس فردوسي - جنب درب ورودي سفارت ايران در فرانسه. تنديس فردوسي ساخت? افشين اسفندياري ...

تریبون مستضعفین » رونمایی از تندیس فردوسی در ...

www.teribon.ir/.../رونمایی-از-تندیس-فردوسی-در-تاجیکستان.html
۱۵ فروردین ۱۳۹۰ ه‍.ش. - به مناسبت هزاره جهانی شاهنامه، سومین تندیس فردوسی ساخته افشین اسفندیاری، عضو امنای بنیاد فردوسی و هنرمند ایرانی، در مجموعه فرهنگی اتفاق ...

ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی/عکس

meliyat.com/.../ژست-دروازه-بان-استقلال-و-همسرش-با-تندیس-فردوسیع...
۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی/عکس. وحید طالب لو و همسرش. برچسب ها: وحید طالب لو. Bookmark and Share. X Share.

عکس | ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی | ...

footballfever.ir › در حاشیه
۹ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - 290بازدید. وحید طالب لو دروازه بان استقلال و همسرش در کنار تندیس فردوسی. taleblu-941109. تبلیغ زیر پست ها. برچسب ها:در حاشیهوحید طالب لو ...

تابلو فرش تندیس– فردوسی– 065 | فروشگاه اینترنتی تک فرش

takfarsh.com › محصولات › پیشنهادات شگفت انگیز
تابلو فرش تندیس فردوسی - اندازه 50*70 - 1050شانه با تراکم3000 - 10رنگ بافته شده با نخ ترک.

میدان فردوسی در رم ایتالیا +عکس - صراط

www.seratnews.ir › صفحه نخست › اجتماعي
۲۵ مهر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - در این میدان مانند میدان فردوسی ایران تندیسی از ابوالقاسم فردوسی نصب شده است که قدمتی بیش از 50 سال دارد.این مجسمه که 185 سانتیمتر ارتفاع ...

ژست وحید طالب لو دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس ...

ariyagame.com › سرگرمی › چهره های شاخص
ژست وحید طالب لو دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی+عکس. مجموعه : چهره های شاخص. 0 0. عکس وحید طالب لو و همسرش ...

فردوسی به مدد سرودن شاهنامه دایره جغرافیایی زبان فارسی را ...

scu.ac.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?...0...
۹ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص ساخت تندیس فردوسی، اظهار کرد: اندیشه ساختن تندیس فردوسی پیشینه‌ای هشتادساله ...

تندیس فردوسی راشهرداری سلماس به توصیه حدادعادل برداشته؟! ...

tnews.ir/news/f27037511519.html
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ماجرای حذف تندیس ونام میدان فردوسی ازیکی ازمیادین شهر تمامی ندارد/ درپی تغییرنام میدان فردوسی سلماس به میدان امام خمینی (ره) توسط شورای ...

عکس | ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی

www.kopy.ir/fa/News/ورزشی/لیگ-برتر/13612643/
عکس | ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی. - خبر 11/9. به گزارش خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام; وحید طالبلو دروازه بان استقلال و ...

بزرگداشت فردوسی با تاکید بر بعد معنوی شاهنامه - نمایش ...

mashhad.irib.ir/-/بزرگداشت-فردوسی-با-تاکید-بر-بعد-معنوی-شاهنامه
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - وی از بهره برداری از تندیس فردوسی در روز بزرگداشت وی خبر داد و ادامه داد:تندیس فردوسی مدت هاست توسط بخش خصوصی و شهرداری در حال ساخت است ...

نصب تندیس فردوسی در میدان فردوسی - شهرداری ماکو

www.maku.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?...
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - اهمیت زیباسازی شهرها یکی از اصلی ترین اهدافی است که شهرداری به آن توجه دارد ،حضور شعور تجسمی در طراحی شهری نشان دهنده درک گرداننده های آن شهر ...

گالری عکسهای تاریخی ایرانی: تندیس فردوسی ساختۀ افشین ...

fouman.com/Y/Picture_Farsi-Tajikistan_Ferdowsi_Statue.htm
Tajikistan,Ferdowsi,Statue,Ferdowsi Statues,Bust,Afshin Esfandiariگالری عکسهای تاریخی ایرانی: تندیس فردوسی ساختۀ افشین اسفندیاری در موزۀ ملی تاجیکستان.

تندیس فردوسی در دستان میکل آنژ ایران! | از روزگار هرگز

jalalheidarinejad.net/?p=2109
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ه‍.ش. - این نوشته را چند سال قبل به بهانه بزرگ داشت ،پارسی ترین ونجیب ترین شاعر این سرزمین،فردوسی بزرگ نوشتم ،البته به سفارشی و برای یک وب ...

اهدای تندیس ویژه به شوالیه آواز ایران - شرکت نوین تندیس

novintandis.com/fa/اهدای-تندیس-ویژه-به-شوالیه-آواز-ایران/
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - آیین روز ملی فردوسی با نکوداشت شهرام ناظری واهدای تندیس فردوسی در تالار رودکی برگزار شد.

اطلاعیه شهرداری در خصوص اعاده به حالت اولیه میدان فردوسی ...

www.salmas.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?...
۶ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - «وحدت کلمه و فرهنگ دوستی ملت غیور ایران از دیرباز زبانزد ملل بوده و به کفایت تمام ، آنرا در انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نشان داده و در هشت سال دفاع ...

تنديس فردوسي راشهرداري سلماس به توصيه حدادعادل برچيد!!

chichestnews.ir/?p=9515
تندیس فردوسی راشهرداری سلماس به توصیه حدادعادل برچید!! کد خبر: 9515. دسته: اسلایدر سرخط مطالب: ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ ساعت:۱۸:۲۵. ماجرای حذف تندیس ونام میدان فردوسی ...

رونمایی تندیس پدران نظم و نثر ادب پارسی در سبزوار

sabzevar.ir/رونمایی-تندیس-پدران-نظم-و-نثر-ادب-پارسی/
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اختریان با اظهار اینکه تندیس حکیم ابوالقاسم فردوسی پدر نظم فارسی نیز توسط هادی عارفی ساخته شد، تصریح کرد: تندیس فردوسی هم دارای ۷ متر ...

عکس/ ژست خاص دروازه بان محبوب استقلال و همسرش با تندیس ...

www.khabar.pichak.net/.../عکس_ژست_خاص_دروازه_بان_محبوب_استقلا...
به گزارش سرویس کشکول جام نیـوز، وحید طالب لو و همسرش با تندیس فردوسی عکس یادگاری گرفتند. » خوردبین هم چنین واکنشی نشان داد: «تاسف می خورم.» او همچنین ...

صحبت نو - فردوسی دلتنگ صحبت لاری!

www.sohbateno.ir/fa/doc/news/1205/فردوسی-دلتنگ-صحبت-لاری
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اما تصویر سمت راست متعلق است به میدان بسیج که به میدان فرمانداری نیز مشهور است اما نماد میانی آن تندیس فردوسی است! این چند گانگی در نام ها و ...

فرماندار سلماس: مخالف حذف اسم فردوسی نیستم - مسعود بُربُر

www.masoudborbor.com/wp/1393/11/26/4015/
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - برچسب‌ها » آذربایجان, تجزیه‌طلب, تندیس فردوسی, حاجی‌علی‌لو, روزنامه قانون, سلماس, فردوسی, مسعود بُربُر, میدان انقلاب, میدان فردوسی. نوشته شده در ...

آنا | فردوسی دوباره به سلماس برگشت

www.ana.ir › اجتماعی › شهری

۸ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - برچیدن تندیس فردوسی و انتشار خبر آن در رسانه‌ها و فضای مجازی، اعتراض زیادی را از سوی شهروندان از سراسر ایران و نیز برخی مسئولان کشوری و ...

یادداشت های سالار: تندیس فردوسی در کتابخانه ملی ایران

salaar.blogspot.com/2009/12/blog-post.html
۱۸ آذر ۱۳۸۸ ه‍.ش. - دوشنبه پیش چند عکس از تندیس فردوسی به سفارش دکتر دوستخواه گرفتم. بیت های بالارا از سر در تارنگار ایشان گرفتم. ارسال شده توسط سالار ...

مرمت تندیس فردوسی در شهر رم - تالار گفتمان نبض فردا

nabzefarda.ir/showthread.php?p=134964
مرمت تندیس فردوسی در شهر رم تندیس حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر حماسه سرای ایران در شهر رم، به ابتکار رایزنی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و با همکاری ...

ایرون دات کام: بلاگ ها: بازگشت تندیس فردوسی و غلط کردم ...

www.iroon.com/irtn/blog/5945/
۸ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بازگشت تندیس فردوسی و غلط کردم شهردار/عکس. بی‌هویت کردن ایرانیان، "پاکسازی" ایران از نمادهای ملی همۀ ایرانیان و جایگزینی آن با نمادهای وارداتی و ...

::: در حاشیه برچیدن یادمان فردوسی: فرماندار سلماس: تندیس ...

www.miyanali.com/elmaxtarr/355
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - فرماندار سلماس تندیس فردوسی و دیگر شاعران ایرانی در این میدان را فرسوده، نامناسب و مغایر با خواست مردم خواند و افزود تندیس مناسبتری از فردوسی ...

اعتراض به مصوبه شورای نام‌گذاری شهر پرند جهت برداشتن ...

mokrian.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=34&pageid=715...234339
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اعضای محترم شورای اسلامی شهر پرند. شهردار محترم شهر پرند. سلام بر شما. با تقدیم احترام و ضمن عرضِ خسته نباشید به شما بزرگواران، که سعی در ...

gooya news :: society : نامه‌ اعتراضی به برداشتن نام و تنديس ...

news.gooya.com/society/archives/193398.php
۳ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بيست‌ويک استاد زبان و ادب فارسی، تاريخ و فرهنگ ايران و شاهنامه‌شناس با نوشتن نامه‌ای به برداشتن نام و تنديس فردوسی از ميدان فردوسی شهر سلماس ...

نصب دوباره مجسمه فردوسی در سلماس - پيک ايران

www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=87344
برچیدن تندیس فردوسی ونشر خبر آن درفضای مجازی، اعتراض زیادی ازسوی شهروندان بویژه دوستداران ادبیات فارسی ازسراسر ایران و نیز برخی مسئولان کشوری ...

فردوسی بزرگ - تندیس ها - تاریخ فا

forum.tarikhfa.com › فرهنگ و ادب › حکیم فردوسی بزرگ
۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فردوسی بزرگ – تندیس ها فردوسی بزرگFerdowsi The Great تندیس هاتندیس فردوسی در میدان فردوسی تهران: تندیس فردوسی در جایگاه آرامگاه ...

مجسمه فردوسی و معمای وجود بچه ای که در پایین پای مجسمه

www.rostashahr.ir/.../250-سازنده-مجسمه-فردوسی-و-معمای-وجود-بچه-ای-که-...
تندیس فردوسی، اثر ابوالحسن صدیقی می باشد. مجسمه‌ی فردوسی به‌خاطر قرار گرفتن در یکی از میدان‌های مرکزی تهران، شاهد ازدحام و رفت‌وآمد آدم‌ها و اتومبیل‌های زیادی است.

عکس فردوسی - مهرمیهن

www.mehremihan.ir/component/tag/عکس%20فردوسی.html
تندیس فردوسی بزرگ به همراه سفره هفت سین نوروزی. بنای آرامگاه. درون آرامگاه. موزه آرامگاه. عکاس : محمود زیدآبادی نژاد (گروه عکاسان مهرمیهن) - نوروز 1390 خورشیدی.

تندیس فردوسی در ایتالیا، به جای اصلی اش بازگشت - مرجع ...

pars-vich.blogfa.com/.../تندیس-فردوسی-در-ایتالیا،-به-جای-اصلی-اش-...
۹ آذر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - مرجع تاریخ و فرهنگ ایران - تندیس فردوسی در ایتالیا، به جای اصلی اش بازگشت - دل من آتش جاویدان است......مرده و زنده من ایران است....پوران فرخزاد ...

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي - اخبار > مراسم پرده برداری از ...

www.icro.ir/index.aspx?siteid=261&pageid=11751&newsview...
۶ خرداد ۱۳۸۶ ه‍.ش. - مراسم پرده برداری از تندیس فردوسی با حضورسفیر ، رایزن فرهنگی جمهوري اسلامي ايران، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر نیشابور و تعدادری از ...

همشهری استان ها | ماجرای حذف مجسمه فردوسی از سلماس

ostani.hamshahrilinks.org/Ostan/.../ماجرای-حذف-مجسمه-فردوسی-از-سلماس
۶ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دامنه خبر و حذف تنديس فردوسي به سرعت به نشريات و رسانه‌هاي خارجي نيز كشيده شد و محافل مختلف به‌ويژه ادبي و هنري به آن واكنش نشان دادند و اين اقدام ...

عکس | ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی - ...

parsfootball.com/permalink/165374
۹ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام; وحید طالبلو دروازه بان استقلال و همسرش در کنار تندیس فردوسی: ...

فردوسی - scipost - خودرو ، تکنولوژی ، خبر علمی

www.scipost.ir/wiki/فردوسی
میدان اصلی شهر فردریش هافن آلمان - تندیس فردوسی. مرحوم دکتر عباس زریاب خوئی ، در این باره چنین می گوید: « مقدمه مذکور ، پسند خاطر ناسخان و کاتبان شاهنامه نبوده ...

[PDF]توس، حاال نقشه راه دارد - خراسان

khorasannews.com/Newspaper/PagePDF/67725
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - تندیس فردوسی از راه رسید ▫. تندیسی که هرچند برخی نکات درباره طراحی آن مطرح و ایرادهایی به آن. وارد است، اما به هر حال اقدام مثبتی است که باید آن را ...

روزنامه ایران_ سهم مجسمه‌های شهری در هویت و خاطرات ما

iran-newspaper.com/Newspaper/BlockPrint/80311
۴ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - این تندیس در دوران پس از ساخت دچار آسیب‌های فراوانی شده است که می‌توان به این موارد اشاره کرد: شکسته شدن انگشت تندیس فردوسی در نتیجه آویزان ...

هنر نیوز - ساخت تندیس مفاخر ایرانی در مقایسه با پنگوئن های ...

www.honarnews.com/vdchv6nk.23nv-dftt2.html
البته مکان هایی هم چون میدان فردوسی تندیس فردوسی و پارک لاله تهران تندیسی از ابوریحان بیرونی را در دل خود جاب داده اند؛ اما موارد مشابه بسیار کم یابند. این در حالی ...

فردوسی ، پدر زبان پارسی :: تارنمای تخصصی تاریخ ایران

ahouraa.ir/1391/12/06/Ferdosi
۶ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - این تندیس در دوران پس از ساخت دچار آسیبهای فراوان شده است که می‌توان به موارد زیر اشاره داشت: شکسته شدن انگشت تندیس فردوسی در نتیجۀ آویزان ...

عذرخواهی شهرداری سلماس از گستاخی و جسارت خود، مجسمه ...

shiraz1400.ir › اخبـــار
۷ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ... حذف تندیس فردوسی از میدان شهر سلماس سرانجام باعث نتیجه بخش شدن انتقادهای صورت گرفته به این موضوع و صدور بیانیه از سوی شهرداری سلماس ...

دانشگاه فردوسی مشهد - سومین دانشگاه ایران

https://www.um.ac.ir/
... پردازی و توسعه فناوری، برخوردار از جایگاه معتبر در بین ۱۰ دانشگاه اول جهان اسلام و جزء ۵۰۰ دانشگاه ممتاز جهان با هویتی اسلامی- ایرانی خواهد بود . تندیس فردوسی ...

طراحی بسته بندی جعبه کوزه تندیس فردوسی آفرینش های ...

khco.co/portfolio-item/طراحی-بسته-بندی-جعبه-کوزه-تندیس-فردوسی/
۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - طراحی بسته بندی جعبه کوزه تندیس فردوسی آفرینش های هنری چینی مقصود توسط کانون آگهی و تبلیغات خراسان، جنس بسته بندی: مقوای پشت ...

عکس زیبای وحید طالب لو و همسرش مقابل تندیس فردوسی ...

irannp.com/.../in_persianv.comr5.ljalebhar5.l324066.php_ts1_عکس-زی...
عکس زیبای وحید طالب لو و همسرش مقابل تندیس فردوسی-پرشین وی. MENU. صفحه اصلی ▻. تالار گفتمان · اختصاصی پرشین وی · اخبار و حوادث ▻. اخبار روز · حوادث ...

صدای معلم | فردوسی به سلماس بازگشت ...به يزدان كه گر ما خرد ...

sedayemoallem.ir/.../743-فردوسی-به-سلماس-بازگشت-به-يزدان-كه-گر-م...
۹ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - برچیدن تندیس فردوسی و نشر خبر آن درفضای مجازی، اعتراض زیادی ازسوی شهروندان به‌ویژه دوست داران ادبیات فارسی ازسراسر ایران و نیز برخی ...

شاهنامه فردوسی - صبح بخیر

sobbekheir.com/tag/شاهنامه-فردوسی
تغییر نام و برچیدن تندیس فردوسی در سلماس استان آذربایجان غربی چنان بازتابی عاطفی در شبکه‌های اجتماعی و مجازی داشت که نادیده گرفتن آن میسر نبود.

ملک الشعرا بهار - مجسمه فردوسی در میدان فردوسی - نقشه ادبی ...

litmap.ir/508/
پرده بگرفتند روز مهرگان از روی تو خاطر ناشاد ایرانی شد از روی تو شاد خواند در میدان فردوسی بهار این چامه را پس بر تندیس فردوسی به تعظیم ایستاد تا جهان باقیست ...

عکس/ ژست خاص دروازه بان محبوب استقلال و همسرش با تندیس ...

ofoghnews.ir/fa/180249/عکس-ژست-خاص-دروازه-بان-محبوب-استقلال-و/
۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ژست خاص دروازه بان محبوب استقلال و همسرش با تندیس فردوسی. وحید طالب لو و همسرش با تندیس فردوسی عکس یادگاری گرفتند. وحید طالب لو و ...

SNN.ir - .: Student News Agency :. - خبرگزاري دانشجو - ...

snn.ir/detail/News/113697/79
۲۷ بهمن ۱۳۸۹ ه‍.ش. - تنديس فردوسي در اندازه دو و نيم متر و سرديس خيام در اندازه يك و نيم متر با پايه در مراسم ويژه اي به وسيله افشين اسفندياري، سازنده آثار ياد شده به ...

ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی(+عکس) - ...

khanevadeirani.ir/.../ژست-دروازه-بان-استقلال-و-همسرش-با-تندیس-فردوس...
۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی(+عکس). خانواده ایرانی -وحید طالب لو و همسرش. سیب زمینی یک میلیون دلاری(+عکس) · دنیا از نگاه ...

پرده‌بردای از تنديس فردوسی - Ettelaat.net

www.ettelaat.net/06-05/news.asp?id=14059
ايرنا: همزمان با روز بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسی از تنديس اين شاعر حماسه سرای ايرانی در دانشگاه فردوسی مشهد پرده برداری شد. در اين مراسم كه روز دوشنبه برگزار ...

سیاست روز - رونمايي از تنديس فردوسي در دانشگاه آکسفورد

www.siasatrooz.ir/vdcfxtdy.w6dttagiiw.html
تنديس فردوسي به سفارش رايزني فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن و توسط مهران قهاري هنرمند ايراني مقيم انگليس ساخته شده و با همکاري مسئولان دانشکده ...

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی: برگزاری مراسم باشکوه ...

www.farhang.gov.ir/.../مدیر-کل-میراث-فرهنگی-خراسان-رضوی-برگزار...
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ... حضور مدیران ملی و استان همراه است و سخنرانی مسئولان ارشد کشوری و استانی، بهره برداری از تندیس فردوسی در ابتدای بولوار شاهنامه، ارائه سخنرانی ...

نصب تندیس فردوسی و ابن سینا در یونسکو - کتاب نیوز

ketabnews.ir/detail-5188-fa-1.html
نصب تندیس فردوسی و ابن سینا در یونسکو. رئیس بنیاد فردوسی از مذاکرات جدیدی برای نصب دو مجسمه فردوسی و ابن سینا در ساختمان یونسکو در پاریس خبر داد.

عکس/ ژست خاص دروازه بان محبوب استقلال و همسرش با تندیس ...

www.shahrekhabar.com/picnews/1454003700579956
عکس/ ژست خاص دروازه بان محبوب استقلال و همسرش با تندیس فردوسی.

محله من - تظاهرات صد هزار نفري درحضور استاد پارسی گو!

www.mahaleman.ir/detail/news/10783
۹ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - سازنده تنديس فردوسي ابوالحسن صديقي، از شاگردان برجسته كمال‌الملك، پس از سال‌ها شاگردي در زمينه نقاشي، به دليل استعدادي كه در زمينه مجسمه‌سازي ...

..:: پـاسـارگـاد جـاویـدان ::.. - پرده برداری از تندیس فردوسی در ...

www.immortalpasargad.blogfa.com/post/177
پرده برداری از تندیس فردوسی در تهران ::.. 17 خرداد 1338 با برپایی مراسمی باشكوه، از مجسمه ابوالقاسم فردوسی در میدان فردوسی شهر تهران پرده برداری شد. تردید نیست ...

فردوسی بزرگ Ferdowsi The Great - هفت کشور

7country.persianblog.ir/post/164/
۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۹ ه‍.ش. - فردوسی بزرگ. Ferdowsi The Great. تندیس ها. تندیس فردوسی در میدان فردوسی تهران: تندیس فردوسی در جایگاه آرامگاه فردوسی(توس): تندیس ...

دستور وزیر کشور برای بازگرداندن تندیس فردوسی به سلماس ...

www.azariha.org/.../1076-دستور-وزیر-کشور-برای-بازگرداندن-تندیس...
۶ روز پیش - وزارت کشور ضمن نامه ای به استاندار آذربایجان غربی خواستار اعاده نام میدان فردوسی و نصب مجدد تندیس وی در سلماس/ شاپور شدند. به گزارش «آذریها» ...

تندیس فردوسی در شهر رم ایتالیا - مشهد امروز

www.mashhadtoday.ir/tag/تندیس-فردوسی-در-شهر-رم-ایتالیا
آیا میدانستید که غیر از تهران در شهر رم پایتخت ایتالیا ، محلی در پارک معروف رم پایتخت ایتالیا به نام میدان فردوسی وجود دارد که در آن مجسمه ای…,تندیس فردوسی در ...

تندیس فردوسی - مکانبین

makanbin.net/image/3348/tnds-frdos
Popular. Popular · Featured · Most Viewed · Most Commented · Most Favorites · Most Downloads · magazine · Login · Register. تندیس فردوسی. تندیس فردوسی ...

تندیس و پیکره شهریار - تجارت ایرانیان

www.t4i.ir/tandisltd
قیمت. مقایسه. تندیس و مجسمه. تندیس فردوسی خان سوم. تندیس فردوسی خان سوم. 1 ... 1394,10,05-13:01.تندیس فردوسی خان سوم, : تندیس و مجسمه. تندیس فردوسی خان ...

پیشاهنگ - تندیس فردوسی بزرگ

www.pishahang.blogfa.com/cat-6.aspx
تندیس فردوسی بزرگ. اگر تا کنون به آرامگاه ابر مرد تاریخ حماسی ایران - حکیم طوس- رفته باشید، به طور حتم تندیس آن بزرگوار جلب نظرتان را کرده است. نمی دانم آیا ...

پایگاه خبری صبح مشهد فردا؛ آغاز برنامه‌های بزرگداشت حکیم ...

sobhmashhad.ir/1395/02/22/فردا؛-آغاز-برنامه‌های-بزرگداشت-حکیم-ت/
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - رونمایی از تندیس فردوسی در ابتدای بولوار شاهنامه نیز از مهم ترین برنامه های روز ملی فردوسی است. ساماندهی و بهسازی محورفرهنگی توس مدیر کل میراث ...

بازگشت تندیس فردوسی - آپارات

www.aparat.com/v/hK9MO/بازگشت_تندیس_فردوسی
۸ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - معین شعری به مناسبت بازگشت تندیس فردوسی بزرگ به میدان فردوسی شاپور(سلماس) بازگشت تندیس فردوسی فردوسی , ایران , آذربایجان , , معین.

ابوالحسن‌خان صدیقی میکل آنژ مشرق زمین - خبرگزاری سنگ ...

www.iranstonenews.com › ... › ابوالحسن‌خان صدیقی میکل آنژ مشرق زمین
۳۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تندیس فردوسی در میدان فردوسی، تندیس خیام در پارک لاله تهران، تندیس نادرشاه افشار در آرامگاه نادرشاه در مشهد و طرح چهره ابوعلی سینا از کارهای ...

خان سوم | Tandis LTD | شرکت تندیس و پیکره شهریار

www.tandisltd.com/tag/خان-سوم/
اسفندیار پلی استر پیکره تندیس تندیس فردوسی خان اول خان دوم خان سوم رستم و اسفندیار شاهنامه فردوسی فایبرگلاس فردوسی مجسمه مجسمه تخت جمشید مجسمه سرباز ...

تندیس فردوسی در آکسفورد(افتخار کن به خودت ایرانی) - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=934&articleID=376697
۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۸ ه‍.ش. - موحدیان نصب تندیس فردوسی را در دانشگاه آكسفورد همزمان با هزارمین سال ... و ابراز امیدواری نمودندكه نصب تندیس فردوسی در دانشكده وادهام زمینه‌ساز ...

درخت دانش - تندیس فردوسی در رم The Statue of Ferdowsi in Rom

www.derakhte-danesh.blogfa.com/post-1248.aspx
تندیس فردوسی در رُم. The Statue of Ferdowsi in Rom. تندیس ابوالقاسم فردوسی توسی در میدانی به نام او در پارک ویلا بورگزه شهر رُم – پایتخت / مرکز ایتالیا - برپا ...

شاهنامه فردوسی - تارنمای فرهنگی مهرگان

www.mehrganaria.ir/Bakhsh_Shahname.aspx
واکنش استادان زبان و ادب پارسی به برچیده شدن تندیس فردوسی, شاهنامه, 1393/12/04. مشاهده. درود بر فردوسی حکیم ، سروده هما ارژنگی, شاهنامه, 1393/02/25. مشاهده ...

آرامگاه فردوسی - انجمن صنفی راهنمایان خراسان رضوی

www.khrtga.ir/component/k2/item/69-ferdowsi-s-tomb.html
در سالهای بعد تندیس فردوسی اثر استاد صدیقی و نقش برجسته های سنگی ملهم از مضامین شاهنامه اثر فرزند استاد تهیه و در محوطه داخلی آرامگاه نصب گردید. مختصات ...

میدان فردوسی | Mapio.net

mapio.net/s/71580479/
▻Berat Qevî Endam Walking in autumnal palace PersiMoon تندیس فردوسی PersiMoon ماکت نقارخانه - نوروز 1389 Ali Samimi مجسمه فردوسی PersiMoon میدان ...

نامه ی اعتراضی به برداشتن نام و تندیس فردوسی - ایسنا | ...

khabarfarsi.com/n/12050795
۳ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بیست ویک استاد زبان و ادب فارسی، تاریخ و فرهنگ ایران و شاهنامه شناس با نوشتن نامه ای به برداشتن نام و تندیس فردوسی از میدان فردوسی شهر ...

اعتراض اساتيد زبان فارسي به حذف تنديس فردوسي از ميدان ...

https://www.iranvoices.org/.../اعتراض-اساتيد-زبان-فارسي-به-حذف-تند...
بيست ويک تن از استادان برجسته زبان و ادب فارسي، شاهنامه پژوه و پژوهندگان تاريخ و فرهنگ ايران، طي نامه اي به شهردار شهر سلماس، به برداشتن نام و تنديس فردوسي از ...

تندیس حافظ دراهواز رونمایی نشده، ربوده شد!+عکس | پارس خلیج

dorahak.com/news/9546
۱۳ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - شهنی ادامه داد: تندیس فردوسی و سعدی نیز در حدود ۵ ماه است که در سطح شهر اهواز نصب شده‌اند. وی با اظهار تاسف از این رویداد، گفت: بسیار جای تاسف دارد ...

تندیس فردوسی - پایگاه خبری گلونی

golvani.ir/tag/تندیس-فردوسی/
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - تندیس فردوسی, . ... تندیس فردوسی. زاگرس. گلونی پایگاه خبری x. خانه تبلیغات تماس با ما درباره ما موضوعات. صفحه اصلی · تبلیغات · تماس با ما ...

پرده برداری از تندیس فردوسی در میدان فردوسی تهران - راسخون

rasekhoon.net › تقویم تاریخ
۲۹ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - بحارالانوار، ج 74، ص420. مسیر جاری : صفحه اصلی/تقویم تاریخ/پرده برداری از تندیس فردوسی در میدان فردوسی تهران. نام کاربری : رمز عبور :.

تمبر بزرگداشت فردوسي رونمايي مي‌شود - رسانه خبری سازمان ...

fhnews.ir/fa/news/15834/تمبر-بزرگداشت-فردوسي-رونمايي-مي‌شود
وي افزود: رونمايي از تنديس فردوسي، تاسيس كانون ادبي خانه شهرياران جوان در حوزه جنوب، مراسم مرشدخواني، نقاله‌خواني، اجراي گروه همنوازي پرا، تجليل از سه فردوسي‌پژوه ...

نگذاريم فردوسي را هم مثل مولا نا بدزدند

mardomsalari.com/template1/News.aspx?NID=77038
۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۹ ه‍.ش. - در و ديوارها، تنديسها و از همه جالب تر لباس امير صادقي که او را شبيه تنديس فردوسي کرده. امان از وقتي شاهنامه را به دست مي گيرد. آن وقت است که بي ...

اخبار-سازنده مجسمه شهید جاویدی ، در سمپوزیوم مجسمه و نقاشی ...

fasaei.com/news/show/2954/window.print()
۲۷ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ... (نیشابور)، تندیس سردار شهید مرتضی جاویدی (فسا)، تندیس فردوسی (نیشابور)، تندیس باغچه‌بان (نیشابور)،، تندیس شیردال (نیشابور)، تندیس ...

اعتراض اساتید زبان فارسی به برداشتن نام و تندیس فردوسی ...

www.wikipg.com/.../اعتراض-اساتید-زبان-فارسی-به-برداشتن-نام-و-تندی...
۴ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - نامهٔ اعتراضی ۲۱ استاد زبان و ادب فارسی، تاریخ و فرهنگ ایران و شاهنامه‌شناسبه برداشتن نام و تندیس فردوسی از میدان فردوسی شهر سلماسبه نام خداوند ...

تندیس فردوسی در رم ایتالیا | خردگان

kheradgan.ir/tag/تندیس-فردوسی-در-رم-ایتالیا/
۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - نویسنده: اشکان دهقان | واپسین به روزرسانی: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ | بزرگداشت ایرانیان در سراسر جهان شوربختانه این روزها در ایران رویکرد خوبی نسبت ...

تندیس فردوسی بایگانی - باشگاه شاهنامه پژوهان

shahnamehpajohan.ir/tag/تندیس-فردوسی/
بایگانی برچسب : تندیس فردوسی. انتظار داریم در نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه میزبان بیش از ۴ هزار عکس باشیم. اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۵ نظر بدهید · سوده حاجی کرم.

اعلام برنامه‌های بزرگداشت روز ملی حکیم ابوالقاسم فردوسی - ...

mashhad.me/اعلام-برنامه‌های-بزرگداشت-روز-ملی-حکی/
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ... است و سخنرانی مسئولان ارشد کشوری و استانی، پرده‌برداری از تندیس فردوسی در ابتدای بولوار شاهنامه، سخنرانی علمی توسط میهمانان داخلی و خارجی، ...

ساخت تندیس میدان کریم خان خرم آباد در بخش ویسیان ...

khabarchegenee.ir/.../ساخت%20تندیس%20میدان%20کریم%20خان%20خر...
۱۲ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - وی با اشاره به دیگر کارهای خود عنوان کرد: تندیس فردوسی به ارتفاع 3 متر جهت نصب در میدان فردوسی شهر سراب دوره نیز در حال ساخت است. لازم به ذکر ...

حزب پان ایرانیست::برداشتن تندیس فردوسی!

www.paniranist-party.org/pages-835.html
۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - شهرداری سلماس (شاپور) میدان فردوسی این شهر را حذف، نام آن را تغییر و تندیس فردوسیرا به مکان نامعلوم دیگری منتقل کرد. به گزارش آذری ها به نقل از ...

از لنین تا امام اعظم | جدید آنلاین

www.jadidonline.com/story/16062009/frnk/tajik_imam_lenin
۲۶ خرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. - اگر در دهه ۱۹۸۰ میلادی از شهر دوشنبه بازدید می کردید، در میدان مرکزی آن که نام لنین را داشت، تندیس برنز لنین را می دیدید. آن مجسمه نخستین تندیس ...

عکس/ ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی ...

news.dabi.ir/Default.aspx?Type=News&idG=19&id=52824
۹ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - عکس/ ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی. www.dabi.ir/nt · عکس/ ژست دروازه بان استقلال و همسرش با تندیس فردوسی. برچسب ها ...

دی 1390 - بنیاد فردوسی - blogfa.com

bonyadferdowsi.blogfa.com/9010.aspx
تهران- دبیرکل بنیاد فردوسی از ساخت و رونمایی تندیس فردوسی خبر داد و گفت: جایزه بزرگ فردوسی شامل مجسمه برنزی این شاعر پرآوازه فارسی است به شاعران، ...

تندیس فردوسی - نگارخانه ایرانی

negarkhaneh.ir/~sabzfam/PicDetail-21348/
تندیس فردوسی. از مجموعه: صنایع‌دستی و مجسمه‌سازی · مجسمه سازی · فاطمه سادات شهرامی. گزارش اسپم. ارسال شده در تاریخ 19 تیر 1388 | بازدید از اثر: 190 ...

بازگشت تندیس فردوسی

www.dalfak.com/w/i5a75/بازگشت-تندیس-فردوسی
شعری به مناسبت بازگشت تندیس فردوسی بزرگ به میدان فردوسی شاپور(سلماس)

عطف » میکل آنژ شرق و حکیم طوس

www2.atfmag.info/1394/02/23/میکل-آنژ-شرق-و-حکیم-طوس/
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - گوستینوس آمبروزی مجسمه ساز ایتالیایی پس از دیدن تندیس فردوسی در ویلابورگز رم در دفتر یاد بود، ابوالحسن خان را میکل آنژ شرق میخواند و می ...

اسما آذین آسیا - مگنت تندیس فردوسی - خانه

www.a-a-group.com/products/76/مگنت%20تندیس%20فردوسی
... قابدار · جا دستمالی میچکا · مروارید دوستی · قطار دوستی · کریستال · آویز کیف · درباره ما · خدمات · تماس با ما · خانه / محصولات گروه فلزی ها / مگنت تندیس فردوسی ...

[PDF]اینجا - مجله فرهنگی و هنری بخارا

bukharamag.com/wp-content/uploads/.../برپایی-تندیس-امامقلی-خان.pdf
پایه سنگی تندیس فردوسی. بزرگ، کم تر از سه و نیم متر ارتفاع دارد و سنگ آن هم از راه زمین )و نه با حمل دریائی( و از. فاصله ای نزدیك از کوه پایه های البرز فراهم آمده است.

خرافه: نصب دوباره تندیس فردوسی ، مقاومت مردم نتیجه داد

https://khorafe.blogspot.com/2015/02/blog-post_27.html
۸ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - اعتراض مردم علیه برچیدن تندیس فردوسی در یکی از میدان های شهر سلماس آذربایجان غربی توسط نیروهای ارتجاعی از جمله شورای شهر و شهرداری سلماس ...

مگنت فلزي ساده تنديس فردوسي - سوغاتیها

www.soghatiha.com/pages/ProductInfo.aspx?...S...تنديس-فردوسي
مگنت فلزي ساده تنديس فردوسي. < فلزی · < نمادهاي ايراني · < محصولات و خدمات. کد محصول : S-ME-47 وضعیت محصول : موجود نوع محصول : معمولی قیمت : 6,500 تومان

آسماری نیوز|همایش شبی با فردوسی بمناسبت روز بزرگداشت ...

asemarinews.ir/more/news/62/view
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش آسماری نیوز عصر امروزهمایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر حماسه سرای ایران در میدان فردوسی و در کنار تندیس فردوسی واقع در ...

ایران-ایرانی ها - نمایش جاذبه های گردشگری ایران -- آرامگاه ...

www.iran-iraniha.com/tourist/IShow.aspx?ID=15
نمایی از آرامگاه و تندیس فردوسی. عکس شماره 19 : نمایی از آرامگاه فردوسی. عکس شماره 20 : نمایی از آرامگاه فردوسی. عکس شماره 21 : نمایی از آرامگاه فردوسی. عکس شماره ...

گوشزدی درباره قومیت ملیت و زبان مادری - اعتدال

etedaal.ir/fa/news/102299/گوشزدی-درباره-قومیت-ملیت-و-زبان-مادری
۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - چند روز پیش بود که میدان فردوسی شهر سلماس «انقلاب» شد و انقلابیون تندیس حکیم طوس را از میدان به در کردند. تندیس فردوسی به سلماس بازگشت ...

سلماس: «مجسمه فردوسی» به «میدان فردوسی» بازگردانده می شود ...

oyannews.com/سلماس-مجسمه-فردوسی-به-میدان-فردوسی/
۷ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بر همین اساس، تندیس فردوسی «پس از اصلاح در اسرع وقت در محل قبلی خود نصب خواهد شد.» در روزهای اخیر، پس تغییر نام یکی از میداین شهر سلماس و ...

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - اخبار :: سردیس مجسمه ساز ...

www.msrt.ir/.../سردیس%20مجسمه%20ساز%20برجسته%20ایرانی،%20اث...
او بنیانگذار مجسمه‌سازی در هنرستان کمال‌الملک بوده و تندیس فردوسی در میدان فردوسی، تندیس خیام در پارک لاله تهران، تندیس نادرشاه افشار در آرامگاه نادرشاه در مشهد و ...

فرهنگ - فردوسی

www.vigol.blogfa.com/tag/فردوسی
تنديس فردوسي، در سال 1958 ميلادي از سوي ابوالحسن صديقي، سازنده‌ي تنديس فردوسي در ميدان فردوسي تهران و تنديس فردوسي در شهر توس ساخته شده است.

اولین جلسه شورای نامگذاری شهر جدید پرند برگزار شد - ...

parandnew.ir/fa/اخبار/اولین-جلسه-شورای-نامگذاری-شهر-جدید-پرند
۷ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - 3- تندیس فردوسی در وسط میدان آسمان که تناسب با نام این میدان ندارد برداشته شود. 4- نام محلی در پرند به نام شهید علی مددی که محل زندگی خانواده این ...

تارنمای امرداد - نقش ارباب كيخسرو شاهرخ در ساخت آرامگاه فردوسي

old.amordadnews.com/neveshtehNamyesh.aspx?NId=16597
۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بخش دیگر که در بالای ستون‌ها قرار داشت و در زیر گنبد در بالای در ورودی، پایه ویژهتندیس فردوسی خواهد بود. همه بنا به‌ویژه سرستون‌ها به روش بناهای ...

چه خوش گفت فردوسی پاکزاد... - محمود معظمی

www.moazami.ca/pe/media/.../302-چه-خوش-گفت-فردوسی-پاکزاد-.html
هر دو عکس این مطلب توسط علی‌اکبر قزوینی از تندیس فردوسی در نگارخانۀ برگ تهران گرفته شده است. از این مطلب لذت بردید؟ می‌توانید هم‌اکنون مشترک مطالب سایت ...

تاریخ در تصویر: تندیس فردوسی ، ساختۀ افشین اسفندیاری

tarikhdartasvir.blogspot.com/2013/04/blog-post_6382.html
۱۴ فروردین ۱۳۹۲ ه‍.ش. - تندیس فردوسی ، ساختۀ افشین اسفندیاری. این تندیس در موزه سارایوو، بوسنی ، نگهداری میشود. برگرفته از فیسبوک تاریخ در تصویر.

استان خراسان رضوی - سایت رسمی قطارهای جوپار

www.joopar.com/knowledge.asp?lang=fa&pid=1017&tid...
در سالهای بعد تندیس فردوسی اثر استاد صدیقی و نقش برجسته های سنگی ملهم از مضامین شاهنامه اثر فرزند استاد تهیه و در محوطه داخلی آرامگاه نصب گردید.

۲۵ اردیبهشت ماه بزرگداشت حکیم‌ ابوالقاسم‌ فردوسی‌ + ...

windowscenter.net/۲۵-اردیبهشت-ماه-بزرگداشت-حکیم‌-ابوالق/
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سردیس فردوسی ساختهٔ افشین اسفندیاری در اکسپوی شانگهای – چین. تندیس فردوسی در میدان فردوسی، تهران. پیکرهٔ فردوسی از ابوالحسن صدیقی در ...

نصب مجسمه فردوسی در شهرهای آذربایجان چه هدفی را دنبال ...

ww.birlik.se/polimik/sayerharakatlar/692-2015-02-25-10-22-20
۶ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - پیوست ها: نامهٔ اعتراضی ۲۱استاد زبان و ادب فارسی، تاریخ و فرهنگ ایران و شاهنامه‌شناس به برداشتن نام و تندیس فردوسی از میدان فردوسی شهر سلماس.

حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی » دفتر ثبت فردوسی

sabteferdosi.com/main/2-حکیم-ابوالقاسم-فردوسی-توسی.html
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - صفویان با درنگریستن به اینکه خودشان مانند فردوسی شیعه و ایرانی بودند، نگرش ویژه‌ای به فردوسی داشتند. فردوسی‌پژوهی تندیس فردوسی در میدان ...

طراحی قلم فردوسی | گلستانی

www.golestani.co/news/طراحی-قلم-فردوسی
۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - بازرگانی برادران گلستانی به همین مناسبت اقدام به طراحی و ساخت قلمی مخصوص ، مزین به تصویر تندیس فردوسی است . این قلم در بسته بندی زیبا ...

سلماس و پیکره فردوسی /حبیب‌الله فاضلی، هیأت علمی ...

cheshmandazfarda.vcp.ir/.../1329970-سلماس-و-پیکره-فردوسی-حبیب‌ال...
۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - رفت و برگشت تندیس فردوسی در شهر سلماس و انتشار گستره تصاویر آن، اشارات و معناهای ویژه‌ای‌ برداشت و برای بسیاری بهانه‌ای شده ‌تا به مقداری ...

نصب تندیس شهید غضنفر السلطنه برازجانی و آیت الله مجاهد ...

www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/17624
ای کاش وقتی تندیسی یا المانی شهرداری نصب میکنه با چند تا پروژکتور رنگی اونو تو شب یه نمایی بده مث فلکه شهرداری یا تندیس فردوسی که تو شب زیباست. رضا.

File:Statue of Ferdowsi and Shahname in Delfan.jpg - ...

https://commons.wikimedia.org/.../File:Statue_of_Ferdo...ترجمه این صفحه
۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فارسی: تندیس فردوسی و داستان‌های شاهنامه در شهرستان دلفان. Date, 11 September 2015. Source, Delfan Mayoral Office. Author, Ruhollah Babaei ...

تخریب میدان فردوسی سلماس وتغییر نام آن به ان قلاب ...

https://nedayeazady.wordpress.com/تخریب-میدان-فردوسی-سلماس-وتغییر...
... بازیکنان شهرستانی به منظور در اختیار گرفتن آن‌ها · فشار افکار عمومی، رسانه‌ها و چهره‌های شاخص فرهنگی جواب داد: نصب دوباره تنديس فردوسی بزرگ در شهر سلماس ...

* عترت النّبی (ص) * » حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی

etrati.ir/حکیم-ابوالقاسم-فردوسی-توسی/
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ... ریاحی، محمدعلی اسلامی ندوشن و شاهرخ مسکوب از شناخته‌ترین پژوهشگران دربارهٔ فردوسی و شاهنامه هستند. تندیس فردوسی در میدان فردوسی، تهران ...

خبــرگـزاری ســپنا _ SPNANEWS » گزارش تصویری از ...

spna.ir/?p=9365
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - سپنا : همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی حماسه سرای ایران در میدان فردوسی و در کنار تندیس فردوسی واقع در چهار راه بهداری در مسجدسلیمان ...

فردوسی - شمسه

salam98.ir/tag/فردوسی/
مجموعه: اخبار اجتماعی تاریخ انتشار : جمعه, 08 اسفند 1393 10:05 نصب مجدد تندیس فردوسی بصورت شبانه در محل قبلی اش به سرعت در فضای مجازی بخصوص شبکه های ...

nasim (@nasim.tahmaseby) | Instagram photos and videos ...

www.imgrum.net/user/nasim.tahmaseby/3141787221
میدان فردوسی مشهد نمیدونید چه لذتی داره تو این میدون کنار تندیس فردوسی کبیر بشینی و. nasim.tahmaseby. @nasim.tahmaseby. میدان فردوسی مشهد نمیدونید چه ...

آلبوم تصویری مشهد و دانشگاه فردوسی - صنایع غذایی

www.sanayeghazayi.blogfa.com/post-120.aspx

۴ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - آلبوم تصویری مشهد و دانشگاه فردوسی. حرم رضوی: دانشگاه فردوسی مشهد: تندیس فردوسی: محوطه دانشگاه: زمستان: مسجد. سازمان مرکزی: کتابخانه مرکزی ...

نگاهی به تنديس‌های فردوسی در ايران و جهان - مشرق

www.mashreghnews.ir/fa/.../نگاهی-به-تنديس‌های-فردوسی-در-ايران-و-جهان
ديگر مجسمه فردوسي در تهران مجسمه اي بود که در محل قديم کتابخانه ملي نصب شد. ... همچنين بزرگ ترينسرديس اين شاعر بزرگ و حماسه سرا توسط هنرمندي به نام «اميرمحمد ...

تندیس‌های فردوسی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/تندیس‌های_فردوسی
این مقاله به معرفی تندیسهای فردوسی ساخته شده به وسیلهٔ هنرمندان تندیس‌ساز و ... نیم متر ساختهٔ رضا امیر یاراحمدی که در محل ساختمان جدید کتابخانه ملی ایران، نصب شده‌است. ... این ساختمان قدیمی که تندیس و سردیس بسیاری از مفاخر ایران را در خود جای داده است، ... به بهانه سالروز رونمایی از اولین مجسمه میدان فردوسی/ حال وخیم تندیسحکیم ...

فردوسی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/فردوسی
محل زندگی, توس، پاژ ... ابوالقاسم فردوسی توسی (۳۲۹ هجری قمری - ۴۱۶ هجری قمری، در توس خراسان)، شاعر ... ۱۱.۱ تندیس‌های فردوسی; ۱۱.۲ بزرگ‌داشت و گرامی‌داشت فردوسی ..... خبری نه چندان درست ساختن اولین بنا بر گور فردوسی را به سپهدار توس در زمان ..... تا رنج خار (شکل‌شناسی داستان‌های شاهنامه) نوشتهٔ قدمعلی سرامی، هزارافسان کجاست؟


داستان مجسمه های فردوسی در ایران و جهان | پرتال فرهنگی فردوسی

ferdowsitoos.com/blog/1393/02/.../داستان-مجسمه‎های-فردوسی-در-ایران-و-...
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دانشکده علوم اجتماعی از سال۱۳۴۱ تا ۱۳۷۰ در این محل دایر بود. ... این مکان ازقدیم به گل گشت فردوسی نیز معروف بوده است. .... که زبان نه در جهان کهن بلکه در جهان معاصر نیز اولین و برترین جزء فرهنگ است و .... س پس الان مشکل کجاست؟

اولین مجسمه میدان فردوسی چه زمانی و چگونه در میانه میدان ...

www.asriran.com › صفحه نخست › سیاسی
۱۲ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - ایسنا -52 سال و سه ماه و نه روز است که رو به جنوب ایستاده‌ای و خیره نگاه می‌کنی، به کجا؟ یا به چه؟ بگو چشم به راه چه‌ چیز یا چه کسی هستی که هنوز پیدا ...

داستان مجسمه های فردوسی در ایران و جهان - دکتر منصور رستگار ...

dr-rastegar.persianblog.ir/post/496/
۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - این مکان از قدیم به گل گشت فردوسی نیز معروف بوده است‌. ... عنوان سند: مکاتباتی درباره مجسمه فردوسی و محل نصب آن در میدان .... زبان نه در جهان کهن بلکه در جهان معاصر نیز اولین و برترین جزء فرهنگ است و .... س :پس الان مشکل کجاست؟

بگو چي مي خواي ، بگم كجا بري ! ( تهران ) - کلوب های نی نی ...

old.ninisite.com › ... › بایگانی
۱ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - در پاساژ تنديس، برندهاي معروف از سر و كول هم بالا مي روند. ... آنجا سال هاست مهمترين مركز تجاري و بازرگاني كشور است كه در طول دوره هاي مختلف ... بازار بزرگ ، نزديك ميدان امام خميني ( توپخانه قديم ) تهران است و ميتوانيد با مترو و ..... قرار دارد ودر انقلاب جنوبي ، ودر ميدان فردوسي مجسمهفردوسي نسب گرديده است و بعد از ان ...

بیوگرافی حکیم ابولقاسم فردوسی - اولی ها

avaliha.ir › بیوگرافی › بزرگان و مشاهیر
بیوگرافی حکیم ابولقاسم فردوسی زندگینامه شاعر بزرگ ایران حکیم ابولقاسم ... تاريخ تولد، محل تولد، هنگام تولد: ... بزرگ ترین امتیاز فردوسی این است که او شاعری را رسالت می پنداشت و یک دل و یک جهت ... نسبت به فردوسیحسادت ورزيده و داستانهای شاهنامه و پهلوانان قدیم ایران را در نظر .... تندیس دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسیمشهد.

کرمانشـاه(مناطق دیدنی و توریستی ایران)

kermanshahan20.blogfa.com/
کوه پرو و غار پرو عمیق ترین غار جهان در شمال کلانشهرکرمانشـاه- ..... سراب قنبر در جنوب شهر کرمانشـاه و در نزدیکی محله ی فردوسی و کسری قرار دارد. ... فرودگاه بین المللی کرمانشـاه بزرگترین و اولین فرودگاه بین المللی در کل غرب کشور است و مردم ...

روستانت - تهران را بیشتر بشناسیم

roostanet.ir/index.aspx?siteid=3&pageid=2364
اطراف چشمه در سال های اخیر با ایجاد دیواری محصور شده و محل جوشیدن چشمه تبدیل به استخر ... این تپه بدون شک یکی از قدیمی ترین آثار باستانی شهر ری است که هنگام .... آمایی این موزه، کارگاهی برای تماشا و آموزش فنون حفظ تندیس طبیعی جانوران است. ..... فرش در بازار بزرگ و خیابان فردوسی و مرکز خرید کتاب - روبه روی دانشگاه تهران.

روایت خلخالی از تخریب مقبره رضا شاه/ جسد رضا شاه الان ...

www.parsine.com/.../روایت-خلخالی-از-تخریب-مقبره-رضا-شاه-جسد-رضا-...
۶ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - ساعت حدود ده شب، براي استراحت، محل مقبره را ترك كردم. ..... گزارش‌هایی موجود است که خلخالی سعی در تخریب آرامگاه فردوسی و تخت جمشید پارسه (تخت جمشید) هم داشته اما این ...... رضا شاه یکی از تاثیر گذار ترین و بهترین شاه های ایران.

سفر - خیابانهای تهران و مراکز خرید

seyrosafar.mihanblog.com/post/10
۲ خرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. - خیابانها ومیدانهای تهران زیاد قدیمی نیستند چون اکثر خیابانها در زمان رضا خان کشیده شده اند و ماقبل ... انقلاب قرار دارد ودر انقلاب جنوبی ، ودر میدان فردوسی مجسمه فردوسی نسب گردیده است و بعد از ان خیابان .... سه راه امین حضور محل بورس یخچال فریز است ... میخواستم تفنگ بادی بخرم مرکزش کجاست لطفا زود جواب بدید.

تاریخ ترکان و مغولان

www.yyy300.blogfa.com/
اذربایجان به دلیل داشتن چراگاههای فراوان اولین جایی بود که قبایل ترک مغول در ان اسکان یافتند.پیتر گلدن می نویسد روند ترک شدن مردم اذربایجان که زبانشان پهلوی ...

تیره و نژاد لرها - مهرمیهن

www.mehremihan.ir/iranian-peoples/1045-تیره-و-نژاد-لرها.html
لران قديمي ترين قبايل آريايي ايران زمين مي باشند که از روزگاران کهن در نواحي غرب وجنوب .... فردوسی براين عقيده بود که اين شهر در زمان شاهپور ذوالاکتاف ساخته شده است ... بنابراين ميتوان گفت که خرم آباد امروزی در عهد ساسانيان در محل خايدالو بنا شده ...

ماشین شخصی عادل فردوسی پور + تصاویر - نمناک

namnak.com › گوناگون
 رتبه: ۴٫۵ - ‏۱٬۲۲۸ نقد
عادل فردوسی پور گزارشگر فوتبال و مجری برنامه ورزشی نود با ماشین جدیدش در ... در سال ۲۰۰۹، هفته نامۀ نیوزویک او را در فهرست پرقدرت ترین افراد در ایران در ردۀ نوزدهم ...

موزه های تهران+آدرس،شماره تماس و قیمت بلیط - باشگاه ...

www.yjc.ir › اقتصادی › نبض بازار
مجموعه کاخ گلستان، یادگاری به جای مانده از ارگ تاریخی تهران محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و .... در تالار شماره دو (بلور) قدیمی‌ترین شیشه‌ها و لوله‌های شیشه‌ای و سفال‌ها قرار داده شده است‌. .... آدرس : خیابانفردوسی ..... دستی خانم صبا، همسر استاد صبا، دارد كه شامل مجموعه تندیس‌های مومی و لباس‌های محلی و سنتی ایران قدیم است‌.

اگه به کوروش کبیرافتخارمی کنی کلیک کن

shahramkhirkhah.blogfa.com/
نويسندگان قرن چهارم و پنجم هجري، چون فردوسي ،منوچهري، عنصري،. بـيـروني، .... ساخت که تا سالهای پس از حمله اعراب و مغولان از با شکوه ترين بنادر آن زمان بود . سپس در ...

سخن پیامبر اسلام (ص) درباره ی شخصی به نام «ذوالقرنین» - ...

parsiandej.ir › ایران باستان
پس بهتر است خودتان را خسته نکرده و تصاویر زیر را که تندیس در تصاویر چند سال پیش در ... جنگجو و غارتگر بوده اند و در دوردست ترین نقاط شمال آسیا زندگی می کردند. ... و در اعصار قدیم امت بزرگى بودند كه مدتى به طرف چین حمله ور مى شدند و مدتى از طریق ..... بوده است پس بچسبیم به پیامبر زمان خودمان ببینیم الان وظیفه مانچیست؟

مکان‌ های دیدنی ترسناک‌ کره زمین (+تصاویر) - تکناز

www.taknaz.net/news_detail_26289.html
دلیل سردردهای صبحگاهی چیست؟ تصاویر فوق ... کشف قدیمی ترین مومیایی دنیا + عکس ... چطور در 45 روز بدون عمل جراحی زیبا ترین بینی دنیا رو داشته باشیم .... این جزیره به خاطر تندیس و مجسمه‌های یادبود باقی مانده كه به آنها موآی می‌گویند، مشهور است.

صراط نیوز | Seratnews.ir

www.seratnews.ir/fa/multimedia
عکس/ ساخت تندیس رامبد و نگارجواهریان ... قدیمی ترین عکس از حرم حضرت عباس · تصاویر/وزیر در کلاس اول · تصویری قدیمی از طاق بستان ... تصمیم احمدی‌نژاد چیست؟

مجسمه فردوسی ؛ از کمال المک تا ابوالحسن خان صدیقی - کجارو

www.kojaro.com/2016/8/15/121249/ferdowsi-abolhasan-sedighi/
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - مجسمه فردوسی، شاعر بلند آوازه‌ی ایران، در میدان فردوسی از تصویر خواب کمال ...تندیس‌های میدان فردوسی و میدان فردوسی رم از روی همان نقاشی ساخته شده است و ... از میدان‌هاى کوچک ویلابورگز، محلّ زیبایى که به نام «فردوسى» موسوم است به ... مدرسه های قدیمی شهر تبریز ... رمانتیک ترین روش برای بازدید از رم؛ «شهر جاودان» ...

تبريز سفر مسافرت مكانهاي د يدني

cenlibel.blogfa.com/
محله بارون آواك كه درمنطقه مركزي تبريز قرار گرفته محل سكونت ارامنه تبريز است و ... فردوسي تبريز كه در ابتداي آن معروفترين و قديميترين كتابقروشي تبريز به ...

مدیریت وب نفحات(عرفان-85)

www.nafahat.ir/author-erfan-85.aspx
چون اولین ترجمه ای بوده که خواندم بهتر با متن ارتباط برقرار می کنم فقط این ... یک زن لاغر اندام سی ساله از محلکار به آپارتمانش در نیوجرسی می آید. ... اتاق خالی از اثاثیه است، تنها محرابی است و در اطراف دیوار یک سری تمثال، تندیس و اشیاء و تصاویر قرار دارد. .... اولین چیزی که به ذهن یک ایرانی با شنیدن نام مانی متبادر می شودچیست؟

عکس های دیدنی جهان، تصاویر دیدنی جهان، بهترین مناطق جهان، ...

www.akairan.com/foto-aka/jahan/
آشنایی با پل شادروان شوشتر قدیمی ترین پل جهان (عکس) · لیدی گاگا هدیه ... آیا میدانید "چهارقاپی" کجاست؟ ... عکس هایی از تندیس مشاهیر ایرانی در مقر سازمان ملل.

اطلاعات جغرافیایی و تاریخی مشهد

www.sabteahval-kh.ir/mashhad1/tabid/3081/default.aspx
سر آب یعنی محل ظهور قنات سناباد مکانی بود که مردم مشهد از آنجا آب بر می داشته اند. .... این مکان تاریخی در حدود 600 متری از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی قرار ... در جریان کاوش های باستان شناسی در 150 متری جنوب غربی هارونیه قدیمی ترین مسجد موجود ...

«نجیرم»کجاست؟

www.nejirom.com/index.php/یادداشت/2768-«نجیرم-»کجاست؟.html
۲۶ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - نحــوه و محل ساخت چــاه ها نشان از نبوغ بالای مردم قدیم منطقه است که با گذشت قــرن ... نشده و با اولین بارش ها، آب های سطحی به جانب آن ها سرازیر و هدایت می شوند. .... کرده است (به نقل از دکتر ناظمیان فرد استاد تاریخ دانشگاه فردوسی مشهد)

الماس «دریای نور» و تاج فرح پهلوی کجاست؟+تصاویر - بیتوته

www.beytoote.com/art/negah-gozashte/sea3-pahlavi2-pictures.html
فرهنگ و هنرتاریخ و تمدنالماس «دریای نور» و تاج فرح پهلوی کجاست؟ ... به خزانه‌ی بانک مرکزی در خیابانفردوسی روبه روی سفارت آلمان رفت، چون فقط در این روزها، خزانه ... در سالن اصلی، گنجینه های بسیاری وجود دارد که از قدیمی ‌ترین و گرانترین جواهرات ...

لیست موزه های تهران - Anobanini

www.anobanini.ir/menu/museum.php
مجموعه کاخ گلستان، یادگاری به جای مانده از ارگ تاریخی تهران محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و .... در تالار شماره دو (بلور) قديمي‌ترين شيشه‌ها و لوله‌هاي شيشه‌اي و سفال‌ها قرار داده شده است‌. .... آدرس : خيابانفردوسي ..... دستي خانم صبا، همسر استاد صبا، دارد كه شامل مجموعه تنديس‌هاي مومي و لباس‌هاي محلي و سنتي ايران قديم است‌.

مجسمه های مشهور ایرانی اثر کیست ؟

https://www.webgardha.com/5029/مجسمه-های-مشهور-ایرانی-اثر-کیست
۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اولین مجسمه‌ای که توسط صدیقی ساخته شد، نمونه‌ای از مجسمه‌ی ونوس دومیلو بود که آن ... البته مجسمه‌ی نصب شده در میدان فردوسی تنها تندیس ساخته شده از این شاعر ایرانی ... در سال 1388 و با پیگیری اسناد ساخت این مجسمه محل نگه‌داری آن شناسایی و با طی مراحل قانونی در سال 89 وارد ایران شد. .... قوانین ترمودینامیک چیست؟

شهرداری سلماس تندیس فردوسی را به محل سابقش بازمی‌گرداند

iranianuk.com/.../شهرداری-سلماس-تندیس-فردوسی-را-به-محل-سابقش-با...
۷ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - شهرداری سلماس با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که به زودی مجسمه فردوسی را باردیگر درمحل سابقش در میدان فردوسی این شهر نصب خواهد کرد. ... قدیمی ترین ها; جدیدترین ها; بهترین ها; بدترین ها .... ناراحتی من از اینه که خودتون میدونید مهربانترین و دلسوزترین و بامعرفت ترین مردم ایران تورکها هستند .... نظر شماچیست؟

خیابان میرداماد در تهران قدیم عکس - مجله خبری فور خبر

4khabar.ir/search/?q=خیابان+میرداماد+در+تهران+قدیم+عکس
وی گفت: با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که شدت انفجار موجب تخریب دیوارهای واحد ... آکاایران: معرفی در خیابان میرداماد و مجتمع اسکان که یکی از قدیمی‌ترین .... گواهینامه پایه ۲ درشکه‌‌‌چی در سال ۱۳۱۷ هنرجویان یک کلاس نقاشی در حال کشیدن تندیس فردوسی هستند. .... -آکاخیابان ناصرخسرو کجاست آکاایران: خیابان ناصرخسرو کجاست؟

شمس تبریزی همان ایزد معبد خورشید مردم تبریز بوده است

vista.ir/.../شمس-تبریزی-همان-ایزد-معبد-خورشید-مردم-تبریز-بوده-است
نام قبیله دالیان نیز که در محل دژ های تارویی و تارماکیس سکونت داشته اند با نام هوا-خدای .... چه حال است و کیست واز کجاست که او را از دوستان قدیم بریده به خود مشغول داشته است؟ ... فردوسی و شاهنامه در آلمان · عمادالدین حسنی برقعی، معروف به عماد خراسانی شاعر ... به وزیر ارشاد/مفصل ترین گزارش از سیاسی ترین جشن تاریخ منتقدان سینما.

فرق سلطان سلیمان و خرم سلطان واقعی با آنچه در سریال ساخته اند

khabareghtesadi.com/.../فرق-سلطان-سلیمان-و-خرم-سلطان-واقعی-با-آنچه...
۱۵ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - در این میان شبکه جم، به فعالترین و پربیننده ترین شبکه فارسی زبان تبدیل شد. .... باید ازفردوسی و خیام و حافظ و سعدی و مولوی و سهروردی فیلم بسازیم وکشورمان را ... درسته ایران می تواند به راحتی به درآمد 50 تا 100 میلیارد دلاری از محل ..... ایرانیا اولین کسانی بودن که به گرد بودن زمین پی بردن ولی دلیل نمیشه .

حکایت خاطره انگیز نصب نخستین مجسمه فردوسي + سند ...

www.tabnak.ir › صفحه نخست › فرهنگي
 رتبه: ۹۵% - ‏۲۰٬۲۱۸ نقد
عنوان سند: مكاتباتي درباره مجسمه فردوسي و محل نصب آن در ميدان فردوسي ... تاريخچه نصب نخستين مجسمهفردوسي، شاعر حماسه سراي ايراني به زماني بازمي‌گردد كه ..... امروز، اولین نشست ایران و ١+۵ پس از اجرای برجام ... نظرتان درباره این تصاویر چیست؟

منم کوروش,شاه شاهان پادشاه جهان - blogfa.com

koroshhakhamanesh.blogfa.com/author-koroshhakhamanesh.aspx
پارس ها پاسارگاد را به دليل قرار گرفتن در اين جلگه وسيع پرآب محل تجمع و زندگي خود .... اولین دوره تسلط هخامنشیان بر مصر حدود هفتاد و هفت سال طول کشید. ... تحقیقات هیات فرانسوی نیز روی جنس سنگ به کار رفته درتندیس نشان داد که از نوعی ..... شاهنامه فردوسی به صراحت به این جشن کهن و پیدایش آن در عصر فریدون اشاره کرده است:

انتقاد به محل نصب تنديس "اميرکبير"

shaparakdaily.ir/shaparak/News.aspx?NID=21107
۲۶ مهر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - کاميار عابدي - نويسنده و پژوهشگر ادبيات - نسبت به محل نصب تنديس "اميرکبير" انتقاد کرد. ... واپسين اثر مهم استاد بزرگ تنديس نگاري ايران محسوب مي شود کجاست؟ ... مانند اميرکبير در تاريخ قديم وجديد ما اندک است ودست تنديس نگاران ما در ... اما چرا جز يکي دو تن از آنان مانند فردوسي و رازي جاي اغلب اين دانشمندان ...

سفرهای یک روزه - بیا تا برویم

biyataberavim.persianblog.ir › ایرانگردی › سفر به چهار محال و بختیاری
۱ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - باغی که به هیبت "فردوسی" آراسته و زیر قدمهای کمال الملک چهار فصلش رنگ .... اولینایستگاه این آوارگان بندر انزلی ایران است. .... بعد فکر کنید اینجا کجاست؟ ..... تا قبل از سال ۶٨ روستایی های اطراف محل ده ها افسانه از این کوه میگفتند. ... عقاب، لاک پشت، گوزن، انسان، کبوتر و تندیس های عظیم ‌الجثه بلورین ایجاد شده ...

میدان فردوسی در ایتالیا - تور ایتالیا

www.uru365.com/میدان-فردوسی-رم/
۱ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در این میدان مانند میدان فردوسی ایران تندیسی از ابوالقاسم فردوسی نصب ... «ویلا بورگز»،محل زیبایی به نام فردوسی موسوم به «پیاتزا فردوسی» را ... سوغات اسپانیا چیست؟ ... برای هردومون هم اولین باره که در محدوده شنگن اقدام می کنیم.

موقعيت جغرافيايی جزيره کيش - kish Trade Promotion Center

www.kishtpc.com/ktpc_kish_over_view_farsi.htm
جزيره کيش با 90 کيلومتر مربع مساحت يکی از زيبا ترين جزاير خليج فارس است که در ... بناهاي مذهبي كيش به شمار مي آيد و نمازهاي جماعات و جمعه در اين محل برگزار مي شود. ... باستان شناسان معتقدند اين حمام كه شايد در نوع خود از قديمي ترين حمام هاي ايراني .... اين بوستان با 2 هكتار مساحت در انتهاي خيابان فردوسي قرار دارد و داراي 17 قفس ...

آشنایی با آرامگاه ظهیرالدوله (شهر تهران) - ایران‌بوم

www.iranboom.ir › گردشگری
۲۸ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - در ابتدای ورود به این خیابان، این قبرستان قدیمی قابل مشاهده نیست زیرا که ... اولین کنسرت در باغ خانقاه به همت وی و پدر ابولحسن خان صبا و پدر رهی معیری صورت گرفت. .... با رونق دادن به این محل و بازگشایی دائم این مکان، می‌توان به راحتی قسمت ... شمیران به روایت عبدالله انوار · ماجرای ساخت مجسمه میدان دربند چیست؟

اقتصادی ترین مرکز خرید در شمال تهران کجاست! - تیتر20

titre20.ir/fa/news/.../اقتصادی-ترین-مرکز-خرید-در-شمال-تهران-کجاست
۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تیتر20 - از قدیم الایام رسم بوده، عید سر تا پایشان را نونوار کنند و برای خوردن ... برای خرید کفش مردانه هم از میدان فردوسی تا ایستگاه مترو دروازه دولت پر ... شهر، مرکز خرید قائم قرار دارد که مناسبترین محل برای خرید تمام اقشار است.

باارزش ترین جواهرات ایران کجا هستند؟ - ایسنا

www.isna.ir/news/93041608999/باارزش-ترین-جواهرات-ایران-کجا-هستند
۱۶ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - گنجینه ای که هیچ تخمینی از ارزش جواهرات آن نمی ‌توان داشت و شامل زیباترین و قدیمی ترین تاج ها و تخت‌های پادشاهی ایران و همچنین سنگ های قیمتی ...

آرش نورآقایی | سایت شخصی » آرشیو » سنگ افراشته‌های مزارها ...

nooraghayee.com/1388/04/arash/سنگ-افراشته‌هاي-مزارها-در-ايران/
۱۳ تیر ۱۳۸۸ ه‍.ش. - هم در قدیم الت پرستی وجود داشته و به نوعی تطور گرایی را نشان میدهد یا همان تکامل اجتماعی بشر که رفته رفته به وجود آمده و از آلت و خورشید و بت و …

تاريخ شناسي ايران - ایران سرزمین شیران

blogfi.blogfa.com/cat-4.aspx
او اولین دولت مقتدر و منظم را در جهان پایه ریزی کرد. برای احترام به مردمان .... که تندیس آن علم ودانش گسست خشایاردوم چهل روزه ازپا نشست. سپس تاج ازآن سغدیانوسه ...

ابن سینا ایرانی نیست! - سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی ...

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=131122
۲۹ تیر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - تندیس بیرونی در بوستان لاله تهران ... اگر محل وفات را ملاک قرار دهیم، درست است که ابن سینا که مقبره اش در همدان ..... به نظر بنده به علت آنکه ایران سرزمینی بزرگ بوده در زمانهای قدیم و آنرا ایران .... توس زادگاه فردوسی امروز در شرقی ترین جای ایران است و چه بسا ممکن بود ... مگر نباید هفت ((سین)) باشد پس آب چیست؟

آثار تاریخی شهر شیراز

historicalcity.blogfa.com/
تنگ چوگان محل بازی سنتی چوگان، توسط شاهان ساسانی بوده است و شامل سه روستای ... این شهر از قدیمی ترینشهرهایی است که تاریخچه ساخت آن بصورت مکتوب در سنگ نوشته ای ..... این تابلو، تصاویری از شاهنامهٔ فردوسیو نبرد شاهان قاجار را نشان می‌دهد.

با شیک ترین و بهترین رستوران های ایران آشنا شوید + ...

www.irmix.ir/2015/09/28/برترین-بهترین-رستوران-های-ایران/
۶ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - معرفی شیک،دنج،متفاوت و با کیفیت ترین رستوران های شهر های ایران (Best Restaurant in Iran) ... تمامی اسامی خوان ها و طبقات برگرفته ازکتاب شاهنامه فردوسـی است. .... ساکنان این محل قدیمی و اعیان‌نشین مشهد مدت‌هاست که با مشتریان پرشمار ... خارجی , بهترین رستوران ایران کجاست , بهترین رستوران ایران کدام است؟

پارسوماش

pmsh.persianblog.ir/
۲۳ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - شهر سوخته کجاست ؟ ... محل قرار گرفتن خانه ها و دیوار های شهردر تصویر فوق مشخص شده است . .... به تازگی از گور باستانی موسوم به شماره ۷۶۱ قدیمی ترین تخت نرد جهان به همراه ..... فردوسیبزرگ از او به عـــنوان زنی جنگو و دلاور سرزمین.

محمدعلی کشاورز : یکبار ازدواج کردم و جدا شدم ! - پرشین وی

www.persianv.com/sargarm/204177.php
۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - فردوسی کجاست؟ .... وقتی حرف از هنرمندان قدیمی می‌شود، کمی اخم‌های کشاورز درهم می‌رود. .... ساخت تندیس بهانه اولین عکس دونفره پس از ازدواج در یونان ...

لیست گردشگری اماکن دیدنی تهران - همگردی

hamgardi.com/list/show-places/Category-Tourism/...113/...1/.../City-1
جای پارک راحت; دسترسی به حمل و نقل عمومی; تحویل در محل; سرویس صبحانه .... تو این بوستان تندیس. ... «هرم هیجان» که اولین و تنها هرم هیجان در ایرانه، محصول کمپانی زیمنس آلمانه و یکی از هیجان انگیز ترینجاهایی که می تونین با دوستا و خونواده توش ...

نجیرُم واقعی کجاست؟ + تصاویر - پایگاه خبری خلیج فارس

pgnews.ir/module/news/42316/
۲۶ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - در همین سواحل استان بوشهر، بندر دیلم(سینیز قدیم) با خور دختر، بندر ... البته شایان ذکر است که این خور تا قبل از اسکله های جدید محل استفاده لنج داران کنگانی و ... ایران بیاندازیم، درمی یابیم که مسجدجامع بردستان، قدیمی ترین مسجد شناخته ..... کرده است (به نقل از دکتر ناظمیان فرد استاد تاریخ دانشگاه فردوسی مشهد).

آرش کمانگیر؛ اسطوره جانفشانی ایرانیان - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/.../آرش-کمانگیر-اسطوره-جانفشانی-ایرانیان
۱ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - قدیمی ترین منبعی که در خصوص «آرش کمانگیر» نوشته شده است «یشت ... آنها می گویندفردوسی در گوشه هایی از شاهنامه به آرش و ماجرای تیر انداختن او اشاره داشته و او را نیز مانند یک قهرمان توصیف کرده است. .... درباره محل فرود آمدن تیر و حتی پرتاب کردن آن روایت های زیادی وجود دارد. ... برترین فرودگاه دنیاکجاست؟

پرسش و پاسخ 24 | - پرنیان حامد

arqir.com/588/
۱۶ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - در ضمن اگر پرسش تأیید شد، و پاسخ آن نبود، در اولین پست بعدی پاسخ داده می .... شاهنامهفردوسی هم فقط نوشته کهرم .... ادامه پرسش: مورخین یونانی محل نینوا را نمی دانستند کجاست و انرا در کنار فرات نوشتند مانند کتزیاس ,دیودور و.

دشتستان وطنم - دشتستان بزرگ

bigdashtestan.blogfa.com/tag/دشتستان-بزرگ
تندیس غضنفرالسلطنه برازجانی .... امام رضا(ع) با حضور جمعی از مسئولین دشتستانی در محل فرمانداری دشتستان برگزار شد و در نهایت مصوبات زیر اعلام شد: ... آیا نداشتن امکاناتی اولین در مقایسه با شهرستان های همجوار قابل پذیرش است؟ و آیا های فراوانی وجود دارند که در این مقال نمی گنجد ولیکن راه آبادی و بزرگی این شهرستان ازکجاست؟

تندیس بهترین چهرۀ تلویزیونی به چه کسی می‌رسد؟ / رامبد ...

roozplus.com/.../تندیس-بهترین-چهرۀ-تلویزیونی-به-چه-کسی-می‌رسد-ر...
۱۴ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - برنده تندیس حافظ بهترین چهره تلویزیونی روز بیست و هشتم تیرماه در برج میلاد معرفی خواهد شد. ... دل نوشته عادل فردوسی پور برای زنده یاد عباس کیارستمی ... قدیمی ترین منوی غذای ایرانی +عکس ... تصویر بیرون کشیدن خودرو از محل نشست زمین در اتوبان ستاری+عکس ... داستان فیلم فروشنده درباره چیست؟

قبرستان اسرارآمیز در استان گلستان - ديد نزديک

blog.ehsanabbasi.com/1389/09/khaled-nabi-cemetery/
اولین سفر من به این قبرستان در اردیبهشت ۱۳۸۸ بود و به فاصله چند روز گزارش تصویری با عنوان قبرستان اسرارآمیز را در اختیار جام‌جم آنلاین قرار دادم (بگذریم که سه ...

مکانهای گردشگری کیش - آژانس هواپیمایی ره بال آسمان

www.rahbal.ir/مکانهای-گردشگری-کیش/
از دیگر مسجدهای زیبا و قدیمی کیش مسجد جامع نور می باشد ، سبک معماری آن ... باستان شناسان معتقدند این حمام که شاید در نوع خود از قدیمی ترین حمام های ایرانی باشد که طی ... این محل در سال های اخیر به نحو زیبایی بازسازی شده و هم اکنون یکی از جاذبه های .... علاوه بر این گرد آوردن این تندیس ها در کنار یکدیگر برآیندی از جامعه هنری ایران را ...

فردوسی - جس جو

www.jasjoo.com/poem/ferdowsi/
توضیحات صفحه: جس جو مجموعه اشعار فردوسی - فهرست. ... نظامی عروضی، که اولین کسی است که دربارهٔ زندگی فردوسی مطلب نوشته‌ است، تولد فردوسی را .... در سال ۱۲۶۳ شمسی به دستور میرزا عبدالوهاب خان شیرازی والی خراسان محل آرامگاه را تعیین کردند ...

دی ۱۳۹۰ - گفتمان دروغهای تاریخ

cae.blogfa.com/1390/10
این است که چون شاهنامه به دستخط فردوسی موجود نیست پس شاهنامه فردوسی مردود است‍! .... خودشون میگن بروگرد) ، دارابگرد ، سوسنگرد و هشتگرد (در نزدیکی کرج) نشانگر چیست؟ ..... در مورد تندیس مارسواس ببینیدقدیمی ترین اسناد در مورد موسیقی در جهان در ... را نگاه کنید جایی که سکه در آنجا ضرب شده است محل حکومت پادشاه را نشان می دهد.

حق و صبر - آرامگاه کوروش در سیر تاریخ

www.naria2.blogfa.com/post-4.aspx
ق) بوده و چند سکه از او نيز در همان محل يافت گرديده مي توان گمان برد که اين پادشاه نيز در ... قديمی ترين کتابی که بعد از اسلام از آرامگاه وی یاد کرده است فارس نامه ابن بلخی ... تا سال ۱۸۰۹ که جيمز موريه اولين سفرش را به ايران انجام داد هنوز هيچ کس نمی دانست آرامگاه کوروش دقیقا کجاست. ... زخمه بر تندیس داریوش ... فردوسي و پان‌تركيسم

روز بزرگداشت فردوسی - انجمن آثار و مفاخر فرهنگي

anjom.ir › بایگانی خبر › اخبار سال 1391 انجمن
روز ۲۵ اردیبهشت‌ ماه در محل آرامگاه این حکیم سخنور با حضور رئیس‌ جمهور، معاون ... فردوسی، بزرگ ترینحماسه سرای ملی ایران ، در روستای باژ، از توابع طوس، در .... کجاست اکنون آن مرد و آن جلالت و جاه که زیر خویش همی دید برج سرطان را؟ ... نبرد میان نیکی و بدی از قدیم ترین زمان مهم ترین دل مشغولی بشر بوده است، و ..... تندیس‌های فردوسی.

تصویری از آتوسا دختر کوروش کبیر و مادر خشایارشاه | مالزی: ...

www.iranianmalezi.com/pics3/6233-2010-02-17-02-47-52.html
۲۸ بهمن ۱۳۸۸ ه‍.ش. - ... و داریوش یکم و مادر خشایار شاه برجسته ترین زن در تاریخ ایران قدیم است. ..... ﺩﺭ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺑﻪ ﺷﻌﺮﯼ ﺍﺯ ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ ﺑﺰﺭﮒ ﺗﻮﺟﻪ ﮐﻨﯿﺪ: ... باور دارم بدبخت ترین ادمها اونایی هستن که به کوروش بررگ دشنام میدن,کوروش اونقدر بزرگه که در استرالیارهم تندیس چهار متری ... شما لیاقت زندگی کردن تو ایران رو ندارید این کشور محل زندگی ایرانیا ...

شهر مقدس مشهد - iran-tejarat.com

amlak.iran-tejarat.com/cms/64_شهر-مقدس-مشهد
توس کجاست؟ ... در نوجوانی فردوسی اولین شاهنامه منثور به دستور او در شهر طابران تدوین شد. .... از آنجا که شهر مشهد محل زندگانی خاندان نادر بود و فرمان‌های حکومتی از این شهر صادر می‌شد، این شهر مرکز کشور بود. ...... CSC از انگلستان در خراسان رضوی می باشد و همچنین دریافت کننده تندیس برتر تجلیل از خادمان گردشگری در سال 85 میباشد.

تهران پریروز‎ - Facebook logo

https://www.facebook.com/TehranParirooz/photos/.../486640221516197...
میدان فردوسی تابحال سه تندیس داشته. ... ' جلد مجله اطلاعات هفتگی به مناسبت نصب مجسمه فردوسی در میدان جدید التاسیس فردوسی ... متاسفانه تابحال موفق به شناسایی محل دقیق این عکس نشدم. ... پهلوی (رو به شمال) باشد، ولی هرچه فکر میکنم نمیتونم تشخیص بدم دقیقا" کجاست؟ .... قدیمی ترین عکس رنگی از خیابان پهلوی - سال ۱۳۳۹

خاطرات سفر به جزیره قشم - قشم آنلاین

www.qeshmonline.com/travel/reports
محل اقامت شما: اجاره سوئیت ... پردیس، سیتی سنتر، مروارید، فردوسی، لولو، درگهان دو دلفین، دریا، بازار قدیم قشم، بازار قدیم درگهان. .... دره ستارگان و تندیس ها، جزیره ناز، دره چاهکوه، غار خوربس و. ... برای اولین بار پول هتل ندادیم چون مهمان محل کارم بودیم!

یکصد و یکمین سال زنگ مدرسه در قدیمی ترین دبیرستان ...

wwwkhabar.ir/9105677
تبریز – ایرنا – دبیرستان فردوسی تبریز که در سال 1295 هجری شمسی تاسیس شده ... قدیمی ترین محل زندگی انسانکجاست تصاویر · ◇ قدیمی ترین مومیایی اروپا را ...

پایگاه فرهنگی پژوهشی آزادمردان بختیاری - سرزمین انشان ...

www.azadmardan.com/m/new/267-anshan
۲۱ فروردین ۱۳۹۲ ه‍.ش. - کاربر محترمی با ارسال متن زیر از محل و موقعیت سرزمین « انشان» یا « آنزان» ... قبل از اینکه اولین گروههای آریایی وارد خاک ایران شوند , وجود خارجی داشته است. ..... و در مورد لر و بختیاریفردوسی هر ایالت ایران رو یک کشور میداند ،زابل.

معرفی روستای حارث آباد شهرستان سبزوار - ابوالفضل بیهقی ...

abolfazlbeyhaghi.persianblog.ir/.../معرفی_روستای_حارث_آباد_شهرستان...
... ودر نهاین محل به معنی آبادی کشت وکار و کشاورزی می باشد از قدیمی ترین روستا های ... این روستا واقع در مسیر کارخانه سیمان لار سبزوار، شهر روداب و همچنین جاده قدیم ...

آیا می دانید قبر حضرت یوسف کجاست؟ | | دنیای اینترنت

marzy.ir › مذهبی › اماکن متبرکه
۲ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - در مورد محل دفن حضرت یوسف(ع) شیخ طبرسی(ره) درتفسیر خود نقل كرده: چون حضرت یوسف ... پنج واقعیت در مورد لوسی، قدیمی ترین نیاکان انسان ..... تندیس مشاهیر ایرانی در مقر سازمان ملل ... راز های نهفته در شاهنامه فردوسی از طب سنتی.

میدان های قدیمی تهران و میدان های معروف تهران - NetNazar - نت نظر

blog.netnazar.com/2016/09/15/میدان-های-معروف-تهران/
۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - آیا این معروف ترین میدان های قدیمی تهران را می شناسی؟ ... فردوسی یکی از میدان های معروف تهران است که به تندیس شاعر ایرانی فردوسی مزین شده است.

پایگاه خبری فوتسال ایران

www.fut5al.ir/
در حالی که گرمای جام‌جهانی برای فوتسال دوستان رفته رفته به اوج خود می‌رسد، تورنمنت چهارجانبه ویزگارد، کهقدیمی‌ترین تورنمنت دوستانه فوتسال در سطح اروپا لقب ...

رویاهای من - آشنایی با پایتخت ایتالیا

shamila-dream.blogfa.com/post/15
پایتخت ایتالیا شهر رم با نزدیک به سه و نیم میلیون نفر، پرحمعیت ترین شهر ... و هم محل تردد گردشگران خارجی است در این میدان مانند میدان فردوسی ایران تندیسی از ...

‌ایران (@omid_598) | Instagram photos and videos - Imgrum

www.imgrum.net/user/omid_598/1550026744
این باغ-عمارت، محل اقامت ییلاقی «عین‌الدوله» وزیر سه دورۀ حساس تاریخی در دوران قاجار ... تندیس فردوسی در میدان فردوسی، تندیس خیام در پارک لاله تهران، تندیس نادرشاه ... اولین بار در منابع تاریخی مربوط به دوره قاجار با نام مجید آباد برمی‌خوریم؛ با این .... خاك بر فرقم اگر يك ذره دارم آگهي / تا كجاست آنجا كه من سرگشته دل آنجا شدم چون دل ...

از طهران تا تهران، هر آنچه باید درباره تهران بدانید | لست سکند

www.lastsecond.ir/news/Arman-Safaye-Tehran/.../Iran_itineraries/
۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ایستگاه راه اهن تهران نزدیک به اولین ایستگاه بی آرتی خیابان ... هنوز خطوط بی آرتی و مترو به فرودگاه نرسیده اند و برای رفتن به محل ... بد نیست بعد از دیدن تئاتر شهر در همان امتداد مسیر اتوبوس های خط یک به سمت میدان فردوسی حرکت کنید. ...... در دبی افتتاح می شود · رکورددار بیشترین تعطیلی در جهانکجاست؟

سفر نامه مسکو - بخش1 - تور بالی| اسمان هفتم

www.7thsky.org/سفرنامه/سفر_نامه_مسکو/سفر_نامه_مسکو_بخش1/
امیدوارم اولین تجربۀ سفر ما به مسکو بتواند به شما کمک کند تا با کمترین هزینه و زمانبندی صحیح، لذت .... sculptures park ( پارک تندیس ها ): ... کرملین+موزۀجواهرات) یادتان باشد قبل ازرفتن به کرملین توسط پذیرش هتل ازبازبودن محل مطمئن شوید.

جاذبه های گردشگری قشم - آسمونی

www.asemooni.com › ایران › استان هرمزگان
۱۹ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - آسمونی: جزیره قشم بزرگ ترین جزیره خلیج فارس و جزو استان هرمزگان ... در اثر فعل و انفعالات طبیعی، وزش باد، طوفان های باران زا، نمادها و تندیس های دیدنی و ... بستر مرطوب جنگل حرا ، محلمناسبی برای پرورش مرغان ماهی خوار ... از ایام قدیم با ساخت سد در تنگه ها، راه ها و دره ها، آب های شیرین فصل ... بازار بزرگ فردوسی.

جزایر خلیج فارس - وبلاگ تاریخی و جغرافیایی " ارگ ایران "

ravid1.blogsky.com/25/
جزیره دارا در دهانه خور موسی قرار دارد، غیر مسکونی و محل تخمگذاری پرستو های دریایی است. ..... اولینسرشماری جمعیت جزیره کیش در سال 1320 انجام گرفته است، در این سال .... 19 هتل آپارتمان پارسیان 3 5- 4424991 میدان ساحل، ابتدای خیابان فردوسی.

آرامگاه‌های شاعرانه - شهرها و دیدنی های استان فارس - سلامت

www.abromeh.com/iranshenasi-irangardi/fars.../aramgahhi_shaaranh.ht...
ارامگاه فردوسی در کجاست,ارامگاه فردوسی عکس,آرامگاه فردوسی ویکی,آرامگاه فردوسی ... یکی از آنها غاری است که محل عبادت و ریاضت زهاد و مشایخ بوده و خواجو نیز مدتی در آن جا به عبادت مشغول بوده‌است. ... تندیسیاز خیام در ورودی باغ نصب شده است. ... اولین بار 65 سال پس از فوت حافظ عمارتی گنبدی شکل بر فراز مقبره حافظ بنا شد.

آدرس مراکز خرید تهران - زیباکده

www.zibakade.com › سبک زندگی › مد و لباس
آدرس: میدان تجریش، همون اولین کوچه ی سمت پل تجریش (اولین کوچه بعد از آیس پک تجریش) ... نظر کودک فهیم: شخصا مانتوهای خیابون فاطمی رو ترجیح میدم البته بیشتر مناسب دانشگاه و محل کاره. ... عصر، مراکز خرید میلاد نور، ونک، تندیس، تیراژه، پاساژ رضا (شعبه مرکزی)، گلستان، اریکه ... آدرس: میدون فردوسی به سمت خیابون جمهوری

ادامه بحث و جدل ها درباره اسطوره آرش کمانگیر؛”آرش” بچه کجاست ...

tnews.ir/news/e49160875055.html
۲۶ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ... کردند که ناظر بر یکی از کهن ترین و مهمترین اسطوره های تاریخی ایران و جهان است. ... البته جلساتی نیز با اعضای محترم شورای شهر داشتیم و تندیس تمام قد “آرش .... قدیمی و نسخی محل پرتاب تیر از امل بوده است یا که فردوسی میگوید ...

نقش مجسمه های سنتی در ساخت هویت شهری تبریز - تبریز مدرن

www.tabrizmodern.ir/.../نقش-مجسمه-های-سنتی-در-ساخت-هویت-شهری-تب...
۱۴ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش تبریزمدرن ، فضاهای شهری محل وقوع حیات مدنی و زندگی ... و بویژه گونه مجسمه سازی به عرصه فضاهای شهری، یکی از مناسب ترین راه حل ها، .... هم ورودی تربیت بزرگ از فردوسیهست شبیه یه شهر زلزله زده شده خواهشن یه ... منو برد به روزگاران قدیم تبریز ! ... اکثر همکلاسیای دانشگام پرس و جو کردن اینجا کجاست؟

نوشته های خواندنی - کیانا وحدتی

www.kianavahdati.com/forum.aspx?id=-2147483646&showall=yes
۱۳ مهر ۱۳۸۷ ه‍.ش. - *قدیمی‌ترین آدامسی که جویده شده، متعلق به ۹۰۰۰ سال پیش بوده است! *اسکیمو‌ها هم از ... آنگاه از گدا پرسید:«آن چیست که رویش نشسته ای؟» گدا پاسخ ...

دیدنی های خوزستان

khozesta.blogfa.com/
قديمي ترين پل جهان در دزفول با گذشت بيش از 10 قرن از ساخت آن همچنان سالم و با دوام محل تردد عابرين و خودروهای ... امام زاده عبدالله محل دفن یکی از فرزندان امام زین العابدین (ع) است. ...... فردوسی در شاهنامه خود ابیاتی را در وصف ساخت پل شادروان آورده است.

کسب‌وکار جواهرسازی؛ درآمد تا ۷ میلیون تومان | انجمنهای پرشین ...

forum.persiantools.com › انجمن › سبک زندگی › کار و سرمایه و تجارت
۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - 20پست - ‏5 نویسنده
اولین مرکز تخصصی تراش سنگ که زیرنظر بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران فعالیت می‌کند و درمیدانفردوسی واقع شده است تمام سرمایه ...

آشنایی با مکان و فضا و آدرس باغ موزه قصر تهران - اس ام اس

www.bisms.ir › گردشگری
اولین قربانی نیز خود سازنده بود(!) تیمسار درگاهی، رئیس وقت شهربانی که به جرم دعوت رضاخان به یکی از ۱۹۲ سلول عمومی و انفرادی در جریان افتتاح زندان به حبس ...

ساختمان جدید کتابخانه ملی، بزرگترین کتابخانه خاورمیانه/ ...

www.shahrvand.com/archives/64075
۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - خانه دوست کجاست ... منحصر به فرد کتاب خانه ملی است که به تندیس فردوسی منتهی می شود. ... محل کتابخانه ملی طوری انتخاب شده که با کمترین فاصله به ایستگاه مترو می رسد. ... از جلوه های استثنایی دیگر کتابخانه ملی که اولین ابتکار در سطح جهان .... *هنر شفاف اندیشیدن نوشته رولف دوبلی ترجمه: عادلفردوسی پور ...

یاقوت قرمز ... حکایت زن سرخ پوشی که سی سال در میدان ...

khosravisowr.blogfa.com/.../یاقوت-قرمز-حکایت-زن-سرخ-پوشی-که-سی-...
۳۱ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - کاسب‌های محل می‌گویند که زن‌ها برای بانوی سرخ‌پوش پارچه قرمز نذر می‌کردند. .... چند سال پیش دختر خانم جوونی که اولین تجربه فیلمسازیش هم بوده فیلم ... می کنه رد پایی ازش گیر بیاره و ببینه سرنوشت اون زن چی شده و الآن کجاست .

جاذبه های گردشگری ایران (36 عکس) - تاپ ناپ

topnop.ir › همه آلبوم ها › ایران و ایرانی
۲۱ مهر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - ... عجیب ترین ، جالب ترین و زیبا ترین عکسهای سراسر وب بصورت روزانه. ... 4-تکیه بیگلربیگی:(موزه کتاب-اولین پارینه سنگی زاگرس-آیینه ...... 10-سراب قنبر:نشانی کرمانشاه-جنوب کلانهشر کرمانشاه بالاتر از میدان فردوسی ...

نخ و نقشه تابلو فرش موسوی | نخ و نقشه

tablofarshmousavi.com/
تابلو فرش تازه ترین و ابتکاری ترین هنر بافندگان فرش این بار در نقش های هنری، ... کنندگان و بافندگان هنرمند بعنوان اولین و تنها تولید کننده نخ و نقشه فرش و تابلو فرش با ... nursing essay writing service محل اجرا : تهران ، برج میلاد ، طبقه 2+ ... طبق روایات شاهنامة فردوسی، آغاز فرشبافی، رشتن و بافتن به زمان تهمورث یعنی زمان ...

عصر ساختمان - طولانی ترین بازار ایران کجاست؟

www.asresakhteman.com/News/5133/طولانی-ترین-بازار-ایران-کجاست
۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - عصر ساختمان : بازار تاریخی زنجان، به عنوان طولانی ترین بازار ... این بازار در قسمت جنوبی شهر و در بافت قدیم شهر واقع شده است و از دو قسمت بازار ... شده و پس از قطع آن توسط خیابان فردوسی، در خیابان اصغریه به پایان می‌ رسد .... خانه ی اپرای هاربین ،تندیسی مواج میان آب ... سازه‌ درخشان در محل مرکز تجارت جهانی / عکس ...

فرصت های گردشگری فارس؛ از منبت‌های جهانی آباده تا آب ...

shiraze.ir/fa/news/53387
استخر یکی از شهرهای قدیمی فارس است که در زمان هخامنشیان و ساسانیان مورد توجه بوده است. ... اما این تندیسدچار آسیب‌های فراوان شده و ظرافت‌های آن اندکی از بین رفته است. ... درونی ترین قسمت زیارتگاه محل تلاقی سه سنگ عظیم است که زیارتگاه اصلی می باشد. .... »هادی فردوسی« ..... تفاوت بازار وکیل و بازار قيصريه‌ي لار درچیست؟

[PDF]Dadvar Ferdowsi.pdf

www.memarnet.com/sites/default/files/pdf/Dadvar%20Ferdowsi.pdf
چندی پس از این که قوام السلطنه در 296) خورشیدی در محل یکی از مقابر. ویران شدة نادری، ... برباید، محبوب ترینخدام ایران ربوده و در پهلوی حیثیت و شهرت نظامی. آقای سردار سپه، یک .... پر افتخار و تاریخ باستانی خود، به عظمت شاهنشاهان قدیم وطن و کشور. خویش، به تمام ... قبر فردوسی کجاست که می خواهند تعمیر کنند؟ اگر اعماق قلب هر.

برچسب ها - محوطه تاریخی - فردا

www.fardanews.com/fa/tag/2/محوطه%20تاریخی
تسنیم گمانه زنی باستان شناسی در محوطه جلوخان آرامگاه فردوسی... هیأت گمانه زنی در محوطه ... تندیس تاریخی هرکول اثری بی نظیر از دوران سلوکیان در... یا جاده بزرگ ... محل زندگی حضرت رضا و دیگر اماکن تاریخی بجامانده از... کد خبر: ۳۶۵۸۰۱ ... «هرکول» کجاست؟ ... تاریخی "وستاری" یکی از قدیمی ترین محوطه های تاریخی اروپا... بوده و تا ...

درخت داغداغان (درخت آرزوها) - وايقان مقدس

olka.persianblog.ir/post/16/
۱۳ آذر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - در ایران باستان از درخت داغداغان برای نشانه‌گذاری محل اموال زیرخاکی استفاده می‌شده‌است. .... درختی آن سان بلند و بی مانند که تمامی بهشت را ؛ تمامی سامانهای فردوسی و جنات .... اما هوم چیست: شربتی مقدس از شیره گیاه " افدرا" شده که شاخه های آن را در آب می ... «درخت آسوریک» یا آسوری از قدیمی ترین متون منظوم به پارسی میانه ...

تویسرکان کجاست ؟ - آواپارسی

www.avaparsi.com/tourism/iran-touring/iran.../whereistoyserkan/
کوه الوند, تویسرکان , دیدنیهای تویسرکان , تویسرکان کجاست؟ ... این روستا دارای 4 مسجد می‌باشد كه در هر محل به طور جداگانه قرار گرفته‌اند. روستای لامیان. روستای لامیان یکی از قدیمی ترین روستا های شهرستان تویسرکان می باشد. ... گچبری شده، تصاویری از پادشاهان ایران باستان (برگرفته از شاهنامه فردوسی) تا دوره قاجاریه که با شیوه ...

لیست پارک ها و بوستان های شهر تهران » راهنمای سفر ایران

anobanini.net/fa/196-لیست-پارک-ها-و-بوستان-های-شهر-تهران.html
۳۰ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - پارک قيطريه: استخر قديمي پارک به شکل هندسي نامنظم و با نرده هايي که ... پارک جمشيديه: از زيباترين و ديدني ترين پارک هاي تهران بزرگ است و از ...

حقيقت خاموش - شهر سوخته .... تمدنی ناشناخته در ایران

extict-truth.blogfa.com/post-32.aspx
۲۵ بهمن ۱۳۸۸ ه‍.ش. - شهر سوخته كجاست ؟ اين مردم .... محل كشف اسكلتهاي مورد جراحي قرار گرفته به همراه وسايل زينتي و چند كوزه ... به تازگی از گور باستانی موسوم به شماره ۷۶۱ قديمی ترين تخت نرد جهان به همراه ۶۰ مهره آن ..... کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد.

مجموعه فرهنگی تاریخی توس - اداره كل ميراث فرهنگی،صنايع ...

razavi-chto.ir/?portal=MainPortal&modules=pages&ref=259
نظر شما راجع به اين پورتال چيست؟ ... در مقدمه شاهنامه بایسنقری اولین بنا بر مزار فردوسی را به «ارسلان جاذب» که ممدوح فردوسی بوده نسبت ... در سالهای بعد تندیس فردوسی اثر استاد صدیقی و نقش برجسته های سنگی ملهم از مضامین شاهنامه اثر ... برخی از مساجد هم محل بحث و درس بوده اند و هم محل نیایش که به آنها اصطلاح معماری مسجد مدرسه می ...

دسته بندي:
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
کدبازان