close
متخصص ارتودنسی
اخبار روز
کتاب مائده های زمینی اثر کدام هنرمند است | آندره ژید
به دهکده آفتاب خوش آمدید دوستان عزیز

دهکده آفتاب

کتاب مائده های زمینی اثر کدام هنرمند است | آندره ژید
امروز سه شنبه 03 اسفند 1395

آخرين ارسالي هاي انجمن

کتاب مائده های زمینی اثر کدام هنرمند است | آندره ژید

زندگی‌نامه

آندره ژید نویسندهٔ نامدار فرانسوی، که مدت نیم قرن حضوری نمایان در عرصهٔ ادب فرانسه داشت و تأثیر شگفت آور نوشته‌هایش در سالهای پس از جنگ جهانی براکثر مخاطبان و به ویژه بر نسل جوان انکارناپذیر است، به سال ۱۸۶۹ در پاریس، چشم به جهان گشود. پدرش استاد حقوق و مادرش دختر یکی از بورژواهای ثروتمند نرماندی بود. ژید در خانواده‌ای پایبند به سنت‌های مذهب پروتستان پرورش یافت و سال‌های نوجوانی و جوانی او، تحت تأثیر این موضوع قرار گرفت. در کودکی، به سبب بیماری نتوانست به طور منظم به تحصیل در مدرسه ادامه دهد. اما از آنجا که در خانواده‌ای علاقه‌مند به علم و فرهنگ می‌زیست، توانست این کمبود را به خوبی کنترل کند و در خانه به تحصیل ادامه دهد. پس از مرگ پدر به سال ۱۸۸۰، سرپرستی او به مادر دقیق و سختگیرش واگذار شد که با توجه و دلسوزی بیش از اندازه، پسر را به ستوه آورده بود. در این سال‌ها، ژید در محیطی زنانه می‌زیست. در پانزده سالگی، با عشقی بی‌آلایش و عرفانی، به دخترخاله‌اش، مادلن روندو دل بست. این دلبستگی در سال ۱۸۹۵ به ازدواج انجامید و به رغم تمایلات دیگرگون جنسی ژید، آن دو تا سال ۱۹۳۸ (سال مرگ مادلن)، سعادتمندانه در کنار یکدیگر زیستند.

ژید فعالیت ادبی خود را در بیست و دو سالگی (۱۸۹۱) آغاز کرد. از آنجا که به یاری بخت، از رفاه مالی برخوردار بود و نیازی به کار کردن نداشت، توانست با فراغ بال به نوشتن بپردازد و از پشتیبانی معنوی نویسندگان و شاعرانی چون پی‌یر لوییس، پل والری، و استفان مالارمه بهره‌مند شود. به ویژه دوستی او با مالارمه، سبب شد که در آغاز کار، به مکتب سمبولیسم روی آورد. مهم‌ترین آثار او در این دوران، عبارت‌اند از: یادداشت‌های روزانه آندره والتر، شهرهای آندره والتر، رسالهٔ نرگس و سفر اورین. اما طولی نکشید که از این مکتب رویگردان شد و او نیز مانند مونتی، روسو و استندال، زندگی انسان را موضوع آثار خود قرارداد و با تجزیه و تحلیل مداوم و مستمر مسائل عاطفی و روانی خویش، کوشید تا از خواست‌ها، نیازها، اضطراب‌ها، ضعف‌ها، توانمندی‌ها و پیچیدگی‌های روح بشر، پرده بردارد.

ژید در ۲۴ سالگی (۱۸۹۳) در حالی که به شدت بیمار بود و می‌پنداشت که زندگی‌اش با خطری جدی روبه‌روست، به تونس رفت. اما دو سال بعد (۱۸۹۵)، هنگامی که از آفریقای شمالی به فرانسه بازگشت، تغییری ژرف در او پدید آمده بود و جدا از بهبود کامل، از بسیاری از قید و بندهای جسمی و روحی رهایی یافته بود. از این پس، دست به نوشتن آثاری زد که از تجربیاتی سرچشمه می‌گرفت گه از او «موجودی تازه» ساخته بودند. از میان این آثار، می‌توان به مائده‌های زمینی(۱۸۹۷) ضد اخلاق(۱۹۰۲) و در تنگ (۱۹۰۹) اشاره کرد. اما کتابی که مایهٔ موفقیت او شد، دخمه‌های واتیکان بود که به سبب لحن جسورانه‌اش، شهرتی ناگهانی برایش به ارمغان آورد.

ژید مانند بسیاری از افراد، برای توجیه امیال خویش در برابر محرمات مذهبی، فلسفه‌ای بنیاد نهاد.

وی در سال ۱۸۹۷ در کتاب مائده‌های زمینی، فلسفهٔ پرشور و زیبایی را بنیان نهاد. این کتاب در آغاز مورد استقبال واقع نشد، به طوری که در طول ۱۰ سال تنها ۵۰۰ نسخه از آن فروش رفت، با اینکه از آثار دوره جوانی نویسندست، وی تقریباً تمام آنچه را که می‌توان فلسفه وی نامید در آن گنجاندست، و هرچه بعداً نوشته در تعقیب اندیشه‌هایی است که در این کتاب بیان گردیده، یعنی امتناع از هر گونه وابستگی و قید و بند و ستایش شور و عشق و نگاهی هر لحظه نو به تمام جلوه‌های هستی.

سرمایه من، از بهم پیوستن چیزهای بخصوصی بوجود نیامده بود، بلکه تنها از ستایش و تحسین من تشکیل یافته بود، من همواره تمام سرمایه‌ام را در اختیار داشته‌ام... خردمند آن است که از هرچیز به شگفت درآید.

خط سیر اندیشه‌های او در این کتاب به مانند بسیاری ادبا و حکمای بزرگ جهان شامل درونی ساختن شکوه و زیبایی‌های هستی و سپس رهایی از خویشتن و سیر در جهان نامتناهی معانی ژرف و جاودانست.

«ای کاش عظمت در نگاه تو باشد نه در آن چیزی که بدان می‌نگری.»

ریشه اندیشه‌های مائده‌های زمینی را در کتاب مقدس و نوشته‌های نیچه فیلسوف و شاعر شهیر آلمانی باید جست. نشانه‌هایی از تأثیر ادبیات مشرق زمین نیز در آن دیده می‌شود. او در این کتاب چنین استدلال می‌کند که تمام امیال طبیعی، سودمند بوده و مایه تندرستی است، و بدون این امیال، زندگی لطف خود را از دست می‌دهد.

«وقتی از عملی لذت می‌برم، برای من دلیل خوبی است که آن عمل را انجام بدهم... مادامی که لبانت برای بوسیدن هنوز شیرین است، سیراب کن... چنان زندگی کن که «زندگیت بدون ترس از نتایج محرماتی که اخلاقیات رسمی بر تو تحمیل می‌کند، پذیرای هر رویدادی باشد».

اما ژید خطر افتادن در قید و بند کتاب خود را هم به خواننده کتاب خود هشدار می‌دهد و در آخر، از او می‌خواهد که:

کتاب مرا به دور بینداز، مگذار متقاعدت کند! گمان مبر که حقیقت تو را کس دیگری می‌تواند برایت پیدا کند ... به خود بگو که این کتاب هم چیزی نیست، مگر یکی از هزاران شیوه رویارویی با زندگی. تو راه خویش را بجوی!

ژید برای سالها بت «پیشروها» بود و محافظه‌کاران او را «منحرف کنندهٔ جوانان» می‌دانستند. اما او پاسخ می‌داد، سقراط نیز که اکنون یکی از خدایان این محافظه‌کاران محسوب می‌شود، از چنین تهمت‌هایی به دور نبوده است.

آندره در سال ۱۹۴۷ و زمانی که هفتاد و هشت ساله بود، برندهٔ جایزه ادبی نوبل شد. وی می‌نویسد:

بزرگترین الهه تقدیر پیوسته در گوشم زمزمه می‌کند که دیگر چیز زیادی از عمرت باقی نمانده است.

تا زمان مرگش (۱۹ فوریه ۱۹۵۱)، بحث و جدل‌های فراوانی پیرامون شخصیت و نفوذ او در جریان بود و «سیل انتقاد» از چپ و راست، کمونیستها و کاتولیکها، تا لب گور او را دنبال می‌کرد.

 

 

موضوع

مائده‌های زمینی کتابی است در ستایش شادی، شوق به زندگی و غنیمت شمردن لحظات. آندره ژید در این کتاب خداوند را در همهٔ موجودات هستی متجلی می‌بیند و آزادانه و برخلاف قید و بندهای مذهب، عشق به هستی را مترادف عشق به خداوند می‌داند. او کتابش را «ستایشی از وارستگی» می‌نامد. با اینکه از آثار دورهٔ جوانی نویسنده است، وی تقریباً تمام آنچه می‌توان فلسفهٔ وی نامید در آن گنجانده است و هرچه بعداً نوشته در تعقیب اندیشه‌هایی است که در این کتاب بیان گردیده؛ یعنی امتناع از هر گونه علاقه و وابستگی و ستایش شور و عشق و نگاهی هر لحظه نو به تمام جلوه‌های هستی. ریشهٔ اندیشه‌های این کتاب را در کتاب مقدس و نوشته‌های نیچه فیلسوف و شاعر شهیر آلمانی باید جست. نشانه‌هایی از تأثیر ادبیات مشرق زمین نیز در آن دیده می‌شود. او در این کتاب چنین استدلال می‌کند که تمام امیال طبیعی، سودمند بوده، مایهٔ تندرستی است و بدون این امیال، زندگی لطف خود را از دست می‌دهد.

وقتی از عملی لذت می‌برم، برای من دلیل خوبی است که آن عمل را انجام بدهم... مادامی که لبانت برای بوسیدن هنوز شیرین است، سیراب کن. چنان زندگی کن که زندگی‌ات بدون ترس از نتایج محرماتی که اخلاقیات رسمی بر تو تحمیل می‌کند، پذیرای هر رویدادی باشد.

هرچند ژید خطر افراط کاری را به خوانندهٔ کتاب خود هشدار می‌دهد و در آخر از او می‌خواهد که:

کتاب مرا به دور بینداز، مگذار متقاعدت کند! گمان مبر که حقیقت تو را کس دیگری می‌تواند برایت پیدا کند... به خود بگو که این کتاب هم چیزی نیست، مگر یکی از هزاران شیوهٔ رویارویی با زندگی. تو راه خویش را بجوی!

استقبال

این کتاب به مانند بسیاری از آثار ادبی بزرگ جهان در آغاز مورد استقبال واقع نشد، به طوری که در طول ۱۰ سال تنها ۵۰۰ نسخه از آن فروش رفت. این کتاب هنگام جنگ جهانی و پس از آن به فروش بسیار بالایی دست یافت و مردم از جنگ به ستوه آمده، با خواندن مائده‌های زمینی بار دیگر خدا را در جلوه‌های هستی جست‌وجو می‌کردند و طعم شور و عشق را می‌چشیدند.

ترجمه‌ها

مائده‌های زمینی از جمله کتاب‌هایی است که همواره مورد توجه مترجمان نامدار بوده و چندین بار به فارسی ترجمه شده است:

  • مائده‌های زمینی و مائده‌های تازه، آندره ژید، ترجمهٔ حسن هنرمندی، امیر کبیر، تهران: ۱۳۳۴. (چاپ دوم: مائده‌های زمینی و مائده‌های تازه، زوار، تهران: ۱۳۵۰)[۱]
  • مائده‌های زمینی، آندره ژید، ترجمهٔ سیروس ذکاء، بنگاه ترجمه و نشر کتاب، تهران: ۱۳۳۶. (چاپ سوم: مائده‌های زمینی و مائده‌های تازه، جامی، تهران: ۱۳۹۰)[۱]
  • مائده‌های زمینی، آندره ژید، ترجمهٔ پرویز داریوش و جلال آل احمد، نشر اساطیر، تهران:، ۱۳۴۳.
  • مائده‌های زمینی و مائده‌های تازه، آندره ژید، ترجمهٔ مهستی بحرینی، نشر نیلوفر، تهران: ۱۳۸۱.

بخش‌هایی از کتاب

  • برایت از «القصر» چه بگویم؟ باغی که در زیبایی به عجایب ایران می‌ماند؛ اکنون که با تو سخن می‌گویم، به گمانم می‌رسد که آن را از همهٔ باغ‌های دیگر بهتر می‌دانم. همچنان‌که حافظ را باز می‌خوانم، به این باغ می‌اندیشم: بیار باده که رنگین کنیم جامهٔ زرق / که مست جام غروریم و نام هشیارست.
  • ناتانائیل، ای کاش عظمت در نگاه تو باشد نه در آن چیزی که بدان می‌نگری.

 

 

مائده‌های زمینی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/مائده‌های_زمینی
Translate this page
Persian Wikipedia
مائده‌های زمینی (به فرانسوی: Les nourritures terrestres ) شاهکار آندره ژید نویسندهٔ بزرگ فرانسه است که ... مائده‌های زمینی کتابی است در ستایش شادی، شوق به زندگی و غنیمت شمردن لحظات. ... نشانه‌هایی از تأثیر ادبیات مشرق زمین نیز در آن دیده می‌شود. ... مائده‌های زمینی و مائده‌های تازه، آندره ژید، ترجمهٔ حسن هنرمندی، امیر کبیر، تهران: ۱۳۳۴.

آندره ژید - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/آندره_ژید
Translate this page
Persian Wikipedia
پل گیوم آندره ژید (به فرانسوی: Paul Guillaume André Gide ) (۱۸۶۹ - ۱۹۵۱) نویسندهٔ فرانسوی و ... پرورش یافت و سال‌های نوجوانی و جوانی او، تحت تأثیر این موضوع قرار گرفت. ... وی در سال ۱۸۹۷ در کتاب مائده‌های زمینی، فلسفهٔ پرشور و زیبایی را بنیان نهاد. .... نیلوفر (با ممیزی فراوان); سکه سازان (۱۹۲۵) ترجمه حسن هنرمندی انتشارات ماهی.

کتاب مائده های زمینی اثر کدام هنرمند است :: سایت فان

site-fun.blog.ir/post/کتاب-مایده-های-زمینی-اثر-کدام-هنرمند-است
کتاب مائده های زمینی اثر کدام هنرمند است. مائده‌های زمینی شاهکار آندره ژید نویسندهٔ بزرگ فرانسه است که نخستین بار در ۱۸۹۷ در پاریس منتشر شد. موضوع کتاب مائده های ...
با این همه، آندره‌ ژید در مقدمه چاپ ۱۹۲۷ نوشت که این کتاب مدت درازی ناشناخته مانده بود و در ... نباید فراموش کرد که مائده‌های زمینی در حقیقت، اثر کسی است که دوره نقاهت را ...

دانلود کتاب مائده های زمینی - کتابناک

ketabnak.com › اشخاصآندره ژید
این کتاب زاده‌ی شور و اضطراب جوانی نویسنده‌ی آن است که خصوصاً در آثار گویندگان و ... اصوات ندا از قبیل آخ و اوخ و اوه و جز آن‌ها که میان جمله ‌ها پراکنده است تأثیر ... مائده‌های زمینی شاهکار آندره ژید نویسندهٔ بزرگ فرانسه است که نخستین بار در ۱۸۹۷ در ...
Dec 6, 2015 - آندره ژید که جایزه ی ادبی نوبل را نیز در کارنامه دارد، «مائده های زمینی» را زمانی که ... کرده اند نوشته اند که ژید کتاب «مائده های زمینی» را تحت تاثیر افکار «اسکار ... هنرمندی» که خود پژوهشی ژرف و پردامنه ای نیز درباره ی آندره ژید داشته ...

کتاب مائده های زمینی آندره ژید بایگانی - بهترین ها

mededu13.ir/label/کتاب-مائده-های-زمینی-آندره-ژید
در کتاب مائده های زمینی، آندره ژید خطر افتادن در قید و بند کتاب خود را هم به خواننده کتاب خود هشدار می‌دهد و در آخر، از او می‌خواهد که: ... در ابتدای فعالیت های ادبی اش آندره ژید تحت تأثیر سمبولیست ها بود اما پس از مدتی ... سکه سازان، ترجمه ی حسن هنرمندی
مرجع دانلود کتاب - دانلود کتاب مائده های زمینی - آندره ژید ... دانلود کتاب تاثیر فرهنگ ایرانی بر عقاید دینی خاور میانه - امیر حسین خنجی تعداد بازدیدها : 4838; دانلود ...

[PDF]ﻣﺎﺋﺪه ﻫﺎى زﻣﯿﻨﻰ ﻗﺮآن در

www.ketabmah.ir/MagazinePdf/26241.pdf
آﻧـﺪره ژﯾـﺪ در ﺳـﺎل ﻫﺎی 1894-1893 ﺑـﻪ آﻓﺮﯾﻘـﺎی ﺷـﻤﺎﻟﯽ. ﺳـﻔﺮ ﻧﻤـﻮد. ﺣﺎﺻـﻞ اﯾـﻦ ... ﻣﺎﺋﺪه ﻫـﺎی زﻣﯿﻨـﯽ. ﻧﺨﺴـﺘﯿﻦ ﺑـﺎر، ﭘﺮوﯾـﺰ دارﯾـﻮش و ﺟﻼل آل اﺣﻤـﺪ در 1334 اﯾـﻦ اﺛﺮ را. ﺗﺮﺟﻤﻪ و ﻣﻨﺘﺸـﺮ ﻧﻤﻮدﻧﺪ. ﺳـﭙﺲ ﺣﺴـﻦ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪی، ﺳـﯿﺮوس ذﮐﺎء و در ... Nourriture. را ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺎﺋﺪه ﻫﺎی زﻣﯿﻨـﯽ ﺑـﻪ ﻫـﺮ ﺣﺎل، ﻣﻌـﺎدل ﺟﻤﻠﮥ آﻏﺎزﯾﻦ ﮐﺘـﺎب.

S

آندره ژید - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/آندره_ژیدTranslate this page
Persian Wikipedia
پل گیوم آندره ژید (به فرانسوی: Paul Guillaume André Gide ) (۱۸۶۹ - ۱۹۵۱) نویسندهٔ فرانسوی و برنده جایزه ادبی نوبل در سال ۱۹۴۷ بود.

آندره ژید چرا نویسنده عجیبی است؟ - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/.../آندره-ژید-چرا-نویسنده-عجیبی-استTranslate this page
Feb 20, 2016 - آندره ژید در مائده های زمینی از خواننده خواهش می کند که کتاب او را دور بیاندازد!

کتاب های آندره ژید

www.karaketab.com/کتاب-رمان/کتاب-های-آندره-ژید.htmlTranslate this page
شرح. کتاب های آندره ژید. پل گیوم آندره ژید (به فرانسوی: Paul Guillaume André Gide) (۱۸۶۹ - ۱۹۵۱) نویسندهٔ مشهور فرانسوی و برنده جایزه ادبی نوبل در سال ۱۹۴۷ بوده ...

آندره ژید | پارسی ویکی - لغت نامه

parsi.wiki/dehkhodaworddetail-2df214a3a9a5429fbf67dd4bb525c...Translate this page
آندره ژید : پل گیوم آندره ژید (به فرانسوی: Paul Guillaume André Gide) (۱۸۶۹ - ۱۹۵۱) نویسندهٔ فرانسوی و برنده جایزه ادبی نوبل در سال ۱۹۴۷ بود.محتویات ۱ زندگی نامه ...

جملات کوتاه و زیبای آنـدره ژیـد - حکیمانه

jomalatziba.blogfa.com/cat-125.aspxTranslate this page
آندره ژید. هیچ كس موفق نمی شود سرزمین جدیدی را كشف كند، مگر اینكه بپذیرد مدت زیادی ... کتابهای آندره ژید:مائده های زمینی ، پرومته سست زنجیر ، سکه سازان ، اگر دانه ...

اثر آندره ژید بایگانی - بهترین ها

mededu13.ir/label/اثر-آندره-ژیدTranslate this page
آندره ژید نویسندهٔ نامدار فرانسوی، که مدت نیم قرن حضوری نمایان در عرصهٔ ادب فرانسه داشت و تأثیر شگفت آور نوشته‌هایش در سالهای پس از جنگ جهانی بر اکثر مخاطبان و ...

: آندره ژید - دانشنامه رشد

danesh.roshd.ir › فرهنگادبیاتادبیات جهانTranslate this page
"آندره ژید" نویسنده ی نامدار فرانسوی که که نوشته هایش تاثیر شگفت آوری بر نسل جوان در سال های پس از جنگ جهانی داشت، در سال 1869 در پاریس به دنیا آمد.خانواده ی او ...

Lahzehnama.ir | آندره ژید نویسنده فرانسوی - لحظه نما

lahzehnama.ir/fa/news/15712/آندره-ژید-نویسنده-فرانسویTranslate this page
Nov 21, 2014 - پل گیوم آندره ژید (به فرانسوی: Paul Guillaume André Gide) (۱۸۶۹ - ۱۹۵۱) نویسندهٔ فرانسوی و برنده جایزه ادبی نوبل در سال ۱۹۴۷ بود.

آندره ژید - ویکی‌گفتاورد

https://fa.wikiquote.org/wiki/آندره_ژیدTranslate this page
آندره ژید. از ویکی‌گفتاورد. پرش به: ناوبری، جستجو. Gide 1920 cropped.jpg · آندره پاول گیوم ژید، نویسندهٔ فرانسوی و برنده جایزه نوبل سال ۱۹۴۷ در ادبیات. زادروز: (۲۲ ...

دانلود کتاب های آندره ژید - کتاب سبز

ketabesabz.com/authors/348/آندره-ژیدTranslate this page
دانلود کتاب های آندره ژید | دانلود کتاب الکترونیکی آندره ژید.

Page 2 of about 131,000 results(0.26 seconds) 
سخنی زیبا از آندره ژید. کارهایی هست که دیگران هم می توانند انجام دهند، آن را انجام نده. حرفهایی هست که دیگران هم می توانند بزنند، آن را بیان نکن. و چیزهایی هست که ...
عاشقانه ای از آندره ژید. دلبستگی نه ناتانائیل، عشق. باید دست به عمل زد. بی داوری درباره خوب و بد آن. باید دوست داشت و از خیر و شر آن دغدغه ای به خود راه نداد. ناتانائیل ...

سخنان ناب بزرگان - آندره ژيد

nabsokhan.blogfa.com/category/5
سخنان ناب بزرگان - آندره ژيد - دكتر علي شريعتي ، ارسطو ، افلاطون ، سقراط ، آندره ژيد ، شكسپير و . . . - سخنان ناب بزرگان.
این کتاب آندره ژید، نویسنده فرانسوی ‌که در ۱۸۹۷ منتشر شد، بدون شک مشهورترین اثر این نویسنده است. دو قسمت از این کتاب، یعنی «سرود انار» و «منالک»، قبلاً در ...

نگاهی به اندیشه ها و آثار آندره ژید نگاهی به اندیشه - کلوب

www.cloob.com/.../نگاهی_به_اندیشه_ها_و_آثار_آندره_ژید_نگاهی_...
Jul 7, 2009 - نگاهی به اندیشه ها و آثار آندره ژید "از آن‌روز که دریابی مسئول همه‌ی دردهای زندگی خداوند نیست و بشر است، دیگر سهمی از این دردها نخواهی داشت" (آندره ژید)
آندره ژید نوشته‌هایش تأثیر شگفت‌آوری بر نسل جوان در سال‌های پس از جنگ جهانی داشت. بروز بیماری در کودکی مانع از تحصیلات منظم او شد،اما علم‌دوستی و فضای ...


جملات زیبا و آموزنده آندره ژید - بیتوته

www.beytoote.com/fun/.../informative-statements2-andregide.htmlTranslate this page
اس ام اس فلسفی جملات آندره ژید جملات قصار مطالب خواندنی , عشق و عاشقی , جملات بزرگان جهان , جملات زیبا آندره ژید , جملات آموزنده , آندره ژید , سخنان بزرگان ,

زندگی نامه آندره ژید - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/209489/زندگی-نامه-آندره-ژیدTranslate this page
زندگی نامه آندره ژید «آندره ژید» Andre Gide نویسنده ی شهیر فرانسوی در ۲۲ نوامبر سال ۱۸۶۹ در پاریس به دنیا آمد و در ۱۹ فوریه سال ۱۹۵۱ در همان جا درگذشت. پدر آندره از ...

بیوگرافی آندره ژید (نویسنده فرانسوی) - گاهی به آسمان نگاه کن(ارس ...

mansoordavoodi.persianblog.ir/post/882/Translate this page
Jan 16, 2012 - آندره پل ژید در سال ۱۸۶۹ به دنیا آمد و از نظر ذهنیت و روحیه به آینده تعلق داشت؛ وی « زمان متغیر» را فعالانه تجربه می کرد و در تلاش برای ساختن آینده ...

آندره ژید - اصفهان زیبا

ispahaninfo.blogfa.com/cat-49.aspxTranslate this page
اصفهان زیبا - آندره ژید - کسی که دارای عزمی راسخ است ،جهان را مطابق میل خویش عوض می کند. گوته - اصفهان زیبا.

جملات آندره ژید - اس ام اس های جدید سال 95

www.bisms.ir/sms/جملات-آندره-ژید/Translate this page
اس ام اس | آندره ژید | جملات آندره ژید جملات آندره ژید André Gide • نگرش تو باید هر لحظه نو شود خردمند کسی است که از هر چیزی، به شگفت آید • جملات آندره ژید André Gide ...

دکتر حسابی و آندره ژید - آپارات

www.aparat.com/v/jw5HD/دکتر_حسابی_و_آندره_ژیدTranslate this page
Dec 21, 2014 - دانیال صحبت های دکتر حسابی درباره رابطه ایشان با نویسنده مشهور فرانسوی آندره ژید می باشد نویسنده ی "مائده های زمینی" که در کتاب ادبیات فارسی.

آندره ژید شناسنامه shenasname.com

shenasname.com/index2.php?name=آندره+ژیدTranslate this page
بیماری شگفتی در جهان هست وآن خواستن چیزی است که نداری! آندره ژید ... نگرش تو باید هر لحظه نو شود، خردمند شخصی است که از هر چیزی ،به شگفت آید. آندره ژید ...

گلچین سخنان آندره ژید :: گنجینه ی بهترین شعرها

shere.blog.ir/post/گلچین-سخنان-آندره-ژیدTranslate this page
نویسنده فرانسوی(برنده جایزه نوبل ادبیات) هرچه بالاتر روی، از نظر آنان که پرواز نمی دانند کوچکتر به نظر خواهی رسید. آندره ژید هیچ کس موفق نمی شود سرزمین جدیدی را ...

انسان - آندره ژید

bakvan.blogfa.com/category/29/آندره-ژیدTranslate this page
در ستایش آنچه سوزانده ام "آندره ژید". کتابهای هست که آنها را نشسته بر نیمکتی کوچک می خوانند در پشت میز مدرسه . برخی از کتابها را در ضمن راه رفتن می خوانند.

به بهانه 104 سالگی «آندره ژید» - ایسنا

www.isna.ir/news/92090301416/به-بهانه-104-سالگی-آندره-ژیدTranslate this page
Nov 24, 2013 - «آندره ژید»، نویسنده نامدار ادبیات فرانسه است که توانست با آثار جامع و هنرمندانه‌اش که در آنها مشکلات بشری را با بینش روانشناسانه به تصویر ...

آندره ژید و فیلم سینمایی «در مدت معلوم» - فرادید

faradeed.ir/fa/news/.../آندره-ژید-و-فیلم-سینمایی-در-مدت-معلومTranslate this page
Jan 30, 2016 - فرید سبحانی در روزنامه شرق نوشت: از این عنوان تعجب نکنید، آندره ژید، نویسنده معروف فرانسوی و برنده جایزه نوبل، مقدمه‌ای بر رمان گرسنگی نوشته ...

کتابواره - مائده های زمینی (آندره ژید)

www.shinlibrary.blogfa.com/category/2Translate this page
May 4, 2012 - کتابواره - مائده های زمینی (آندره ژید) - با من ورق بزن :)

باشگاه اندیشه › آندره ژید

www.bashgah.net/fa/category/show/73243Translate this page
آندره پاول گیوم ژید. آندره پاول گیوم ژید؛ (به فرانسوی: André Gide) (۱۸۶۹ - ۱۹۵۱) نویسندهٔ فرانسوی. زندگی آندره ژید (Andre Gide) در 22 نوامبر 1869 در پاریس زاده شد.

مائده‌های زمینی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/مائده‌های_زمینیTranslate this page
Persian Wikipedia
Jump to ۴ بخش‌هایی از کتاب‎ - بخش‌هایی از کتاب[ویرایش]. برایت از «القصر» چه بگویم؟ باغی که در زیبایی به عجایب ایران می‌ماند؛ اکنون که با تو سخن می‌گویم، ...

معرفی کتاب - مائده های زمینی و مائده های تازه /ژید

bestbooks.blogfa.com/post-978.aspxTranslate this page
مائده های زمینی و مائده های تازه. آندره ژید. مهستی بحرینی. انتشارات نیلوفر. کتاب افکار و عقاید و به نوعی نصیحت هایی از سوی آندره ژید در باب دریافتن زیبایی زندگی ...

دانلود کتاب مائده های زمینی - کتابناک

ketabnak.com › اشخاصآندره ژیدTranslate this page
مائده های زمینی. نویسنده: آندره ژید. مترجم: پرویز داریوش و جلال آل احمد درباره‌ی کتاب: این کتاب زاده‌ی شور و اضطراب جوانی نویسنده‌ی آن است که خصوصاً در آثار گویندگان ...

دانلود کتاب مائده های زمینی + کتاب صوتی - پی سی دانلود

p30download.com › کتابادبیاتTranslate this page
Apr 1, 2015 - دانلود کتاب مائده های زمینی + کتاب صوتی. مائده‌های زمینی کتابی است در ستایش شادی، شوق به زندگی و غنیمت شمردن لحظات. آندره ژید در این کتاب ...

متن کتاب مائده های زمینی - ::. بیا پروانه شویم و دل به آتش بزنیم ::

mhmalek.persianblog.ir/tag/متن_کتاب_مائده_های_زمینیTranslate this page
متن کتاب مائده های زمینی و آندره ژید و مائده های زمینی و متن کتاب. نوشته شده از : آندره ژید / مائده های زمینی. توضیحی در مورد کتاب : کلیک کنید. آگر متن زیبایی دارید ...

دانلود کتاب صوتی مائده های زمینی - آندره ژید - کتاب های صوتی

audiolib.ir/427-مائده-های-زمینی-آندره-ژیدTranslate this page
مائده‌های زمینی که مرکب از هشت کتاب و مقدمه‌ای کوتاه و یک سرود و یک تخلص است، اثری آموزشی شمرده میشود که نویسنده در آن، نه تنها ترک کتاب خود را به خواننده توصیه ...

دانلود کتاب مائده های زمینی - آندره ژید - نسخه PDF - فوردانلودز

4downloads.ir/1390/02/دانلود_کتاب_مائده_های_زمینی_-_آندره_ژیTranslate this page
نام کتاب: مائده های زمینی - آندره ژید زبان کتاب: فارسی موضوع : رمان مترجم : مهستی بحرینی تعداد صفحات : 129.

کتاب مائده ‌های زمینی و مائده های تازه اثر آندره ژید | فروشگاه اینترنتی ...

https://www.digikala.com/.../کتاب-مائده-‎‌های-زمینی-و-مائده-های-تازه-ا...Translate this page
Rating: 3.7 - ‎1 vote - ‎In stock
کتاب مائده ‌های زمینی و مائده های تازه اثر آندره ژید. آندره ژید معتقد بود که مهمترین اصل برای هر کسی آن است که به رغم همه ابهامات و چند‌گانگی‌هایی که درون خود سراغ دارد، با ...

دانلود کتاب 16- مائده هاي زميني | پايگاه دانلود رایگان کتاب

www.takbook.com/247-story.../دانلود-کتاب-16-مائده-هاي-زميني/Translate this page
کتاب «5 زبان عشق؛ رازهایی که باعث تداوم عشق می‌شوند» نوشته دکتر گری چاپمن، مدتها پیش منتشر شد و بارها و بارها مورد تجدید چاپ ... دانلود کتاب ۱۶- مائده های زمینی.

دانلود رایگان کتاب مائده های زمینی

parsiandownload.ir/5916/دانلود-رایگان-کتاب-مائده-های-زمینی/Translate this page
دسته: آندره ژیدمترجم: پرویز داریوش و جلال آل احمد - - - [B]ترجمه متفاوت[/B] - - - مائده‌های زمینی شاهکار آندره.

دانلود کتاب رمان مائده های زمینی

mihandownload.com › کتاب الکترونيکيدانلود رمانTranslate this page
Feb 3, 2011 - نام کتاب: رمان مائده های زمینی نویسنده: آندره ژیدمترجم: مهستی بحرینیتعداد صفحات: 129فرمت کتاب:PDFزبان کتاب: فارسیتوضیحات:ستايش شادي ...

مرجع دانلود کتاب - دانلود کتاب مائده های زمینی - آندره ژید

readbook.ir/504/Translate this page
مرجع دانلود کتاب - دانلود کتاب مائده های زمینی - آندره ژید ... همچنین جهت اطلاع از آخرین کتاب های اضافه شده به سایت از طریق پیامک می توانید نام و شماره تماس خود را در ...

سایت سارا شعر - دانلود کتاب و مقاله - مائده های زمینی - آندره ژید

sarapoem.persiangig.com/link7/MaedehZaminipdf.htmTranslate this page
عنوان: مائده های زمینی. موضوع: ادبیات جهان. نویسنده: آندره ژید. ترجمه: مهستی بحرینی. انتشارات: نیلوفر - تهران. سال: 1381. تعداد صفحه: 129. نوع فایل: PDF. حجم فایل: ...

جام مهر - درس يازدهم مائده هاي زميني ادبيات فارسي 2

jamemehr90.blogfa.com/post-28.aspxTranslate this page
کتاب مائده های زمینی او ، حاصل شور و شوق جوانی نویسنده است نثر سنگین کتاب به تأثیر از آثار شاتو بریان است. جملات این اثر شاعرانه زیبا و لطیف است ژید گاه به ...

مائده های زمینی

niloufar37.blogfa.com/Translate this page
مائده های زمینی - ادبیات ملل - مائده های زمینی. ... این هفته 2 کتاب برای مطالعه پیشنهاد می کنم و تا مدتی ممکن است آپ نکنم. کتاب های پیشنهادی هفته: نام کتاب: نکته های ...

دانلود کتاب رمان مائده های زمینی اثر آندره ژید - پی سی آی دانلود

p30i.ir/11405/دانلود-کتاب-رمان-مائده-های-زمینی-اثر-آن.htmlTranslate this page
Nov 17, 2014 - پیشنهاد ویژه : به جای دانلود تک تک کتاب های رمان میتوانید با پرداخت 2000 تومان 300 کتاب عاشقانه برتر ایرانی را به صورت یکجا با لینک ...

جریان نو - مائده هاي زميني

jaryaneno.blogfa.com/post-119.aspxTranslate this page
Oct 10, 2011 - کتاب مائده های زمینی دقیقا زمانی به دستم رسید که ازخستگی روحی بی اندازه ای رنج می بردم .آندره ژید نویسنده ی فرانسوی ,احساسات خلاق خود را در این ...

دانلود کتاب مائده های زمینی (آندره ژید) - ایرانی دیتا

www.iranidata.com/466/دانلود-کتاب-مائده-های-زمینی-آندره-ژید/Translate this page
Apr 13, 2014 - مائده های زمینی کتابی است در ستایش شادی، شوق به زندگی و غنیمت شمردن لحظات. آندره ژید در این کتاب خداوند را در همهٔ موجودات هستی متجلی می‌بیند و ...

مائده های آسمانی آندره ژید - مطالب جالب از اینترنت

www.khondani.blogsky.com/1384/11/19/post-44/Translate this page
ناشر: انتشارات نیلوفر (از مائده های زمینی ترجمه دیگری از مرحوم آل احمد نیز در دست است). ... کاش کتابم به تو بیاموزد که بیشتر از این کتاب به خود بپردازی و سپس ...

خنده های صورتی - مائده های زمینی

havijebanafsh.blogfa.com/post-540.aspxTranslate this page
ژید در مقدمه کتاب خود نوشته :"مائده های زمینی اگر کتاب یک نفر بیمار نباشد، دست ... این هم بخشی از کتاب مائده های زمینی که قسمتی از ان هم در کتاب ادبیات سال دوم هم ...

کتاب مائده های زمینی از آندره ژید | رویال بوک

royalbook.ir › ادبیاتTranslate this page
مائده های زمینی. مترجم: پرویز داریوش و جلال آل احمد درباره‌ی نویسنده: آندره ژید، نویسنده‌ی کتاب، بطور کلی از زمره خلاقانی است که آثار خود را برای مردم زمان خود ننوشته ...

باید به خورشید پیوست - مائده های زمینی

www.mseslami.blogfa.com/post-160.aspxTranslate this page
آثاری هم چون "مائده های زمینی"،"ضد اخلاق"،"در تنگ"و "دخمه های واتیکان" زاییده ی همین انقلاب روحی اند. با آغاز جنگ جهانی اول ژید مدتی خاموشی گزید ؛اما بعد کتاب های "اگر ...

كتابسراي اشجع - کتاب مائده های زمینی و مائده های تازه - خرید آنلاین کتاب ...

www.ashja.com/Fa/BooksInfo/?.../کتاب-مائده-های-زمینی-و-مائده-های...Translate this page
Rating: 5 - ‎2 votes
مائده های زمینی و مائده های تازه, رمان , ناشر: نیلوفر , نويسنده: آندره ژید , مترجم: مهستی بحرینی , موضوعات اصلي: ادبیات داستانی , موضوعات فرعي: رمان , فروشگاه آنلاین ...

pdf مائده های زمینی - رزبوک

www.rozbook.com/tag/pdf-مائده-های-زمینیTranslate this page
Mar 30, 2016 - مائده های زمینی اثر آندره ژید یکی از شاهکارهای ادبی است که در مورد شوق به زندگی، ستایش شادی و غنیمت شمردن لحظات بحث می کند. در این کتاب آندره ...

دانلود صوتی کتاب گویای مائده های زمینی نوشته ی آندره ژید - ترجمه ...

mp3.parsvitrin.com/.../3743-دانلود-صوتی-کتاب-گویای-مائده-های-ز...Translate this page
دانلود صوتی کتاب گویای مائده های زمینی نوشته ی آندره ژید - ترجمه : مهستی بحرینی mp3. دانلود کتاب آندره گید , آندره ژید صوتی , ماعده های زمینی , دانلود کتاب گویا ...

مائده های زمینی - بهترین مطالعات من

motaleateman.persianblog.ir/post/84Translate this page
سرتاسر مائده های زمینی گواه این مدعاست. ... در سراسر کتاب، سخن از عشق می رود. ... ناتانائیل نامی ست که در سراسر کتاب ،ژید با او از هستی و لذت هایش ، از خدا و نعمت ...

مائده های زمینی-آندره ژيد/معرفی کتاب - حکیمانه

jomalatziba.blogfa.com/post-1201.aspxTranslate this page
مائده های زمینی-آندره ژيد/معرفی کتاب. جملات حکبمانه. نام کتاب: مائده های زمینی نویسنده: آندره ژيد ناشر: اساطير - تهران مترجم: جلال آل احمد. ستايش شادي و شوق به زندگي و ...

دیدار - بخشی از کتاب مائده های زمینی - آندره ژید

khamooshiyesepid.blogfa.com/post/67Translate this page
بخشی از کتاب مائده های زمینی - آندره ژید. ناتائیل با تو از انتظار سخن خواهم گفت. من دشت را به هنگام تابستان دیده ام که انتظار می کشید،. انتظار اندکی باران.

آندره ژید، نویسنده ی فرانسوی را بهتر بشناسید - بیتوته

www.beytoote.com/scientific/scientist/andre3-gide2-french.htmlTranslate this page
در حالی که بیشتر نویسندگان در پی به کارگیری افسون هایی هستند تا خواننده را به دنبال خود بکشند؛ ژید در مائده های زمینی از خواننده خواهش می کند که کتاب او را دور ...

دانلود کتاب مائده های زمینی از آندره ژید با لینک مستقیم : دانلودیران ...

dliran.com/maedehaye-zmini/Translate this page
May 9, 2016 - مشخصات. حجم فايل : 1 مگابایت; فرمت فايل : pdf; تعداد صفحات : 129; نويسنده : آندره ژید; توضیحات : در صورتی که این کتاب دارای حق نشر می باشد ...

دانلود رایگان کتاب گویا مائده های زمینی اثر آندره ژید

youth.rozblog.com/page/22Translate this page
دنیایی زیبا با افکاری زیبا,دانلود رایگان کتاب گویا مائده های زمینی اثر آندره ژید,دنیایی زیبا با افکاری زیبا.

واژیک - مائده های زمینی

vajik.blogfa.com/post-22.aspxTranslate this page
دکتر علی شریعتی٬ مقدمه ی کتاب سلمان فارسی. آندره پاول گیوم ژید (۲۲ نوامبر ۱۸۶۹ - ۱۹ فوریه ۱۹۵۱ ) نویسنده ی مشهور فرانسوی ٬ کتاب مائده. های زمینی را در سال ۱۸۹۷ ...

کتاب مائده های زمینی اثر کدام هنرمند است :: سایت فان

site-fun.blog.ir/post/کتاب-مایده-های-زمینی-اثر-کدام-هنرمند-استTranslate this page
برچسپ:کتاب مائده های زمینی,کتاب مائده های زمینی اثر کیست,کتاب مائده های زمینی اثر کدام هنرمند است,اثر کدام هنرمند است کتاب کتاب مائده های زمینی,نام نویسنده ...

دانلود کتاب PDF مائده های زمینی بایگانی – مرسی دانلود

mer30download.com/tag/دانلود-کتاب-pdf-‎مائده-های-زمینی/Translate this page
مائده‌های زمینی کتابی است در ستایش شادی، شوق به زندگی و غنیمت شمردن لحظات. آندره ژید در این کتاب خداوند را در همهٔ موجودات هستی متجلی می‌بیند و آزادانه و برخلاف قید ...

تأثیر حافظ و خیام بر «مائده‌های زمینی» - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=66685Translate this page
May 17, 2008 - ... از بیست وپنج اثر، در دنیای ادبیات به عنوان خالق اثر «مائده‌های زمینی ... ... ژيد درباره تاثير‌پذيري‌اش از حافظ مي‌گويد: «من در کتاب مائده‌هاي زميني ...

ساری - دانلود کتاب مائده های زمینی - آندره ژید (صوتی)

mzare.mihanblog.com/post/338Translate this page
Sep 28, 2014 - دانلود کتاب مائده های زمینی - آندره ژید (صوتی) ... برچسب ها: آندره ژید، مائده های زمینی، مائده، ژید، کتاب، صوتی،. -. 0. نمی پسندم. +. 1. می پسندم.

زراعت و اصلاح نباتات - کتاب مائده های زمینی (آندره ژید)

agri-yu.blogfa.com/cat-18.aspx - Translate this page
زراعت و اصلاح نباتات - کتاب مائده های زمینی (آندره ژید) - (شکل گیری جوامع و تمدن ها بدون پیدایش علوم کشاورزی و زراعت غیر ممکن بود) - زراعت و اصلاح نباتات.

کتابفروشی فردا - مائده های زمینی - خرید کتاب

www.fardabook.com/مائده-های-زمینی.htmlTranslate this page
کتاب مائده های زمینی از آثار جوانی ژید است که در سال 1897 میلادی انتشار یافت. این کتاب در زمان انتشار خود چندان مورد استقبال قرار نگرفت و ظرف 10 س.

کتاب مائده های زمینی آندره ژید بایگانی - بهترین ها

mededu13.ir/label/کتاب-مائده-های-زمینی-آندره-ژیدTranslate this page
در حالی که بیشتر نویسندگان در پی به کارگیری افسون هایی هستند تا خواننده را به دنبال خود بکشند؛ ژید در مائده های زمینی از خواننده خواهش می کند که کتاب او را دور ...

چکیده ای از کتاب مائده های زمینی اثر آندره ژید - هر کجا هستم باشم آسمان مال ...

anie.blogfa.com/post-43.aspx
ناتانائیل آرزو مکن که خدا را در جایی جز همه جا بیابی. هر مخلوقی نشانی از خداست و هیچ مخلوقی اورا هویدا نمی سازد. همان دم که مخلوقی نظر ما را به خویشتن منحصر می کند ما را ...
کتاب مائده های زمینی و مائده های تازه، آندره ژید. قیمت: ۱۸,۵۰۰ تومان تخفیف: ۰ درصد قیمت نهایی: ۱۸,۵۰۰ تومان. افزودن به سبد خرید. عنوان کتاب:کتاب مائده های زمینی و ...

زندگی را زیبا زندگی کن - آندره ژید(کتاب مائده های زمینی)

z-p-zoro.blogfa.com/post/65/آندره-ژید(کتاب-مائده-های-زمینی)
Jul 24, 2011 - آندره ژید(کتاب مائده های زمینی). خواستم چنان کتابی بنویسم که در آن هر گونه فکر و هر گونه تاثر فردی از نظر تو پنهان بماند و بپنداری که در آن جز ...

J


دسته بندي:
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
کدبازان